ایران دهکده
021 46 01 39 23

قوانین و مقررات

1)   نماینده مسافران متعهد می شود که با هماهنگی همه مسافران و به نمایندگی از ایشان جهت عقد قرارداد آمده است و عواقب ناشی از تخلف را شخصا می پذیرد.

2)    از آنجا که اقدام برای اخذ ویزا، رزرو بلیط و هتل بعد از عقد قرارداد انجام می گیرد درصورت بروز هرگونه مشکل در این زمینه مسئولیتی متوجه کارگزار نمی باشد .

3)    زمان لازم برای دریافت ویزای عادی حداقل هشت تا ده روز کاری و برای ویزای فوری حداقل سه تا چهار روز کاری می باشد (بجز پنجشنبه ها ، جمعه ها ، تعطیلات رسمی ایران و کشور مقصد) و برای صدور ویزای برخی از کشورها نیاز به حضور مسافر در سفارت آن کشور و مصاحبه و انگشت نگاری می باشد.

4)    همراه داشتن گذرنامه ای که حداقل شش ماه ازاعتبارآن باقی مانده الزامیست واین برعهده مسافران می باشد، کنترل درستی و صحت پاسپورت بر عهده هریک از مسافران  و نماینده مسافران می باشد.

5)    درصورتیکه ویزای شخص یا اشخاصی (حتی از گروه) به هر دلیلی رد (مرفوض) ویا دیرترازموعد مقررصادر و یا توسط اداره مهاجرت تحویل گردد، هیچگونه مسئولیتی برعهده کارگزار نمی باشد و کل هزینه پرداختی سوخت می گردد و بقیه مسافرین که شرایط لازم را دارند ملزم به استفاده از خدمات درخواستی می باشند و درصورت انصراف ملزم به پرداخت تمام مبلغ خدمات درخواستی شامل بلیتها، ویزاها ، هتلها وسایرخدمات درخواستی می باشند و کل هزینه های پرداختی سوخت می گردد.

6)    هر یک از مسافران یا نماینده مسافران مجاز به ثبت نام یک درخواست از دو دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری نمی باشند، بدیهی است که درصورت به وجودآمدن هرگونه مشکل دراین زمینه مسئولیت برعهده نماینده مسافران میباشد.

7)    ویزا دارای مدت اعتبارمشخص برای ورود به کشورمقصد می باشد (برای مثال ویزای کشورامارات بعدازصدور، فقط 14 روزاعتباردارد) همچنین پس ازورود به کشورمقصد فقط می توان مدت زمان مشخصی درآن کشور ماند (برای مثال بعداز ورود به امارات فقط 14 روزدرآن کشورمی توان اقامت داشت) بدیهی است تخلف ازهریک از دو مورد فوق، واردشدن به کشورمقصد بعد از اتمام تاریخ اعتبار ویزا ویا ماندن در کشورمقصد بیش از مدت زمان مجاز باعث ایجاد خسارت مالی به کارگزار می گردد که مسافران و نماینده مسافران ملزم به پرداخت آن خواهند بود (حداقل مبلغ 1500 دلار جریمه و زندان وخسارتهای دیگر) و هیچگونه مسئولیتی برعهده کارگزار نمی باشد  .

8)    کارگزار درصورت لزوم و نیاز مجاز به ابطال ویزای مسافران خواهد بود وکلیه هزینه های مربوطه به اضافه جرایم ابطال سفر برعهده مسافران و نماینده مسافران می باشد.

9)    مسافرانی که درخواست ویزا نموده اند درصورت تشخیص کارگزار کشور مقصد گذرنامه آنها اخذ و هنگام مراجعت در فرودگاه به آنها مسترد می شود .

10)اگر به هر دلیلی همراه مسافر از پرواز جا ماند زنهای مجرد، دختران و پسرانی که ویزای آنها بواسطه صدور ویزای همراهشان صادر شده  بدون همراه خود نباید به کشور مقصد وارد شوند که در غیر اینصورت جریمه سنگین و زندان در انتظار آنها خواهد بود و هیچگونه مسئولیتی برعهده کارگزار نمی باشد.

11)از عکسبرداری از سفارتخانه ها و اماکن دولتی و نظامی و همچنین از همراه داشتن هرگونه قرص خواب آور، مسکن ، آرام بخش وقرصهای کدئین دار و قرصهای ممنوعه و هرگونه مواد مخدر جدا خودداری فرمایید چون در صورت مشاهده حداقل مبلغ 1500 دلارجریمه و زندان از جمله قوانین کشورها می باشد و کارگزار هیچگونه مسئولیتی در این قبال نخواهد داشت .

12)در صورت نقض قوانین کشورها همچون تاخیر در خروج، انجام اعمال خلاف عفت عمومی، شرب خمردر ملاعام، حمل یا استعمال مواد مخدر، زد و خورد و درگیری، گدایی ، دزدی، تصادف، فرار، آسیب رساندن به اموال عمومی، همراه داشتن قرصهای مخدر ، همراه داشتن ارز تقلبی (دلار ویا هرگونه پول جعلی) و غیره ..... که به ایجاد خسارت برای کارگزار منتهی میگردد مسافر و نماینده مسافران ملزم به پرداخت تمامی خسارت وارده به کارگزار بدون قید و شرط، ظرف مدت حداکثر 48 ساعت می باشند .

13)نماینده مسافران هنگام ورود به مقصد باید مراقب درج مهر ورود و هنگام خروج نیز باید مراقب درج مهر خروج در گذرنامه خود و همراهانش باشد و هنگام برگشت و تسویه حساب با کارگزار یک کپی از مهرهای ورود و خروج گذرنامه خود و همراهانش همراه با اصل گذرنامه ها را به کارگزار تحویل نماید .

14)درصورتیکه مسافر به هر دلیلی از جمله نداشتن ویزای مناسب ویا مشکلات مالیاتی و یا ... ممنوع الخروج باشد ویا از ورود او به هر دلیلی به کشور ترانزیت ویا مقصد جلوگیری بعمل آید و ممنوع الورود باشد هیچگونه مسئولیتی متوجه کارگزار نمی باشد و مسافرین ملزم به پرداخت تمام مبلغ خدمات درخواستی، خسارت، پرداخت جریمه ها ویا هزینه های احتمالی می باشند و کلیه هزینه های پرداختی آنها سوخت می گردد .

15)درصورت وقوع هر گونه پیشامد غیر منتظره همچون جنگ ، شورش ، اعتصاب ، بدی آب وهوا ، حوادث غیر مترقبه، بلایای طبیعی ویا اشکلاتی که از کنترل کارگزار خارج باشد هیچگونه مسئولیتی متوجه کارگزار نمی باشد و مسافرین ملزم به پرداخت تمامی هزینه ها از جمله مبلغ بلیط ، ویزاهای درخواستی ، هزینه هتل و سایر خدمات می باشند و کلیه هزینه های پرداختی سوخت می گردد .

16)درصورتیکه پرواز توسط شرکت هواپیمایی به هر دلیلی کنسل شود و یا با تاخیر صورت پذیرد، هیچگونه مسئولیتی متوجه کارگزار نخواهد بود و مسئولیت برعهده شرکت هواپیمایی است .

17)درصورتیکه هواپیمای مسافرین به هر دلیلی با تاخیر وارد مقصد گردد مسئولیت برعهده شرکت هواپیمایی است و کارگزار هیچگونه مسئولیتی بابت عدم انجام ترانسفر فرودگاهی نخواهد داشت .

18)تعیین صندلی در هواپیما صرفا بر عهده شرکت هواپیمایی است و کارگزار در تعیین، تغییر  و جابجایی آن نقشی ندارد.

19)مسافر موظف است در ساعات اعلام شده در فرودگاه و برنامه های سفر و گشت و ... شرکت نموده و در صورت عدم حضور به موقع، شخصا بایستی هزینه های مربوطه را برای پیوستن به گروه پرداخت نماید و متعهد قبول مشکلات احتمالی شود و کارگزار هیچگونه مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت.

20)درصورتیکه با توافق مسافر و نماینده مسافران به هر دلیل بلیط لیست انتظار صادر گردد مسئولیت کلیه عواقب آن برعهده شخص مسافر و نماینده مسافران می باشد، و دریافت بلیط لیست انتظار به منزله قبول صدور بلیط به این صورت می باشد، همچنین ریکانفرم بلیت برگشت برعهده مسافر می باشد.

21)افزایش و تغییر هزینه هر گونه گشت فوق العاده، نرخ بلیط و یا سایر خدمات جانبی و هرگونه هزینه اضافی پیش بینی نشده بر عهده مسافر است و کارگزار هیچگونه مسئولیتی در این قبال ندارد و مسافر موظف به پرداخت مابه التفاوت اعلام شده به کارگزار می باشد.

22)ساعت تحویل اتاق هنگام ورود مسافرین به هتل حدود ساعت 14 و زمان خروج از هتل ساعت 12 ظهر می باشد در صورت عدم تخلیه اتاق در ساعت مقرر یک شب هزینه هتل را جریمه خواهید شد و کارگزار هیچگونه مسئولیتی در این قبال ندارد.

23)تخت سوم در اتاقهای سه تخته از نوع سفری می باشد که موقتا در اتاق دو تخته گذاشته می شود.

24)مسافرین گرامی هنگام تحویل گرفتن اتاق از سالم بودن تمام وسایل و تجهیزات داخل اتاق مطمئن شوید، چراکه مسولیت هرگونه خسارت به وسایل اتاق برعهده مسافر می باشد.

25)کلیه مواد مصرفی یخچال همچنین استفاده از تلفن دارای هزینه جداگانه می باشد که درصورت مصرف از طرف هتل هزینه آن از مسافر دریافت می گردد .

26)تعداد وعده های صبحانه، ناهار و شام مسافرین فقط به تعداد شبهای رزرو شده می باشد (در صورت داشتن صبحانه، ناهار و یا شام).

27)حفظ اموال، مدارک شخصی و داراییهای مسافر بر عهده خود ایشان می باشد و مدیر گشت و کارگزار نسبت به مفقود شدن و یا سرقت اموال ایشان هیچگونه مسئولیتی ندارد .

28)در صورت بروز هرگونه حادثه ای در طول سفر، مسافر بر اساس شرایط بیمه حوادث پوشش داده شده حق استفاده از امکانات را دارد و در این رابطه کارگزار هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت بیمه نمودن مسافر براساس درخواست کتبی ایشان و یا نماینده مسافران در همین قرارداد و تا سقف مورد نظر ایشان و یا نماینده مسافران پس از پرداخت هزینه های مربوطه از طرف ایشان قابل انجام می باشد .

29)پرداخت عوارض خروج از کشور ، عوارض توسعه جهانگردی و غیره بر عهده مسافر می باشد .

30)در صورتیکه هتل رزرو شده به هر دلیلی از پذیرش مسافر و همراهانش خودداری نماید این کارگزار از طریق نماینده خود در مقصد یک هتل معادل هتل رزرو شده به مسافر خواهد داد واین کارگزار هیچگونه مسئولیتی نسبت به تغییرات احتمالی در مدیریت، شرایط و یا ساختمان هتل ندارد .

31)در صورت انصراف مسافر از مسافرت به هر دلیلی، با توجه به اینکه بلیط و هتل بصورت چارتر و گارانتی می باشند کل مبلغ آن سوخت می شود و هیچ مبلغی اعم از بلیط و هتل  و ویزا و .... به مسافر بازگردانده نخواهد شد.

32)خدمات شامل خرید بلیط، درخواست ویزا و رزرو هتل با ترانسفر فرودگاهی و ترانسفر مراکز خرید طبق برنامه هتل می باشد وتور محسوب نمی شود.

33)درصورت بروز هرگونه ناهماهنگی در کشور مقصد مسافر حق هیچگونه برخورد ناشایست با کارگزار یا نماینده ایشان را ندارد ومسافر باید موارد را بصورت کتبی به اطلاع کارگزار رسانده تا پس از استعلام از نماینده کارگزار در کشور مربوطه به آن رسیدگی گردد.  بدیهی است در صورت هر گونه برخورد ناشایست، کارگزار از پاسخگویی معذور و حق تعقیب مسافر را در مراجع قانونی و قضایی برای خود محفوظ می دارد .

34)در خصوص ثبت نام گروهی، فقط فردی که به نمایندگی از سوی مسافرین اقدام به ثبت نام و عقد قرارداد نموده مجاز به مراجعه به کارگزار جهت پیگیری، ابطال و یا دریافت وجوه پرداختی می باشد و سایرمسافرین در این خصوص مجاز به مراجعه به کارگزار نمی باشند

35)تحویل مدارک به مسافر یا نماینده مسافرین یک یا دو روز مانده به پرواز و بعد از تسویه حساب کامل، انجام می شود.

36)در صورتیکه هریک از مسافرین موضوع این قرارداد از بازگشت به کشور در تاریخ مقرر در قرارداد، خودداری نماید مسئولیتهای ناشی از آن و همچنین پرداخت خسارت وارده به کارگزار بعهده مسافر یا نماینده مسافران می باشد و هیچگونه مسولیتی به عهده کارگزار نمی باشد.

37)چنانچه تور به حد نصاب مورد نظر نرسد کارگزار مجاز به ابطال آن می باشد.

38)مسافرین انفرادی به هنگام ثبت نام مشمول مقررات و نرخ استفاده از اتاق یک تخته می باشند.

39)تامین هزینه ارزی تور بعهده مسافرین می باشد.

40)چناچه صدور ویزا و تحویل گذرنامه توسط برخی سفارتخانه ها در ساعات آخر قبل از شروع سفر صورت بگیرد، کارگزار هیچگونه مسئولیتی در این قبال ندارد و مسافر بایستی مقدمات سفر خود را از قبل آماده نموده باشد و باید طبق برنامه کارگزار عمل نماید.

41)ارائه ضامن معتبر برحسب نیاز سفرهایی که احتیاج به معرفی ضامن و یا ارائه ضمانت نامه معتبر دارد از سوی مسافر الزامی بوده و در صورت درخواست سفارت خانه مربوطه جهت انجام مصاحبه با مسافر به خاطر صدور ویزا ، مسافر باید با هماهنگی کارگزار در کنسولگری سفارتخانه ذیربط حضور یافته و در مصاحبه شرکت نماید و در صورت عدم حضور مسافر در وقت تعیین شده که منجر به عدم دریافت روادید شود، جرایم منعقده شامل و اخذ خواهد شد و کارگزار هیچگونه مسئولیتی در این قبال ندارد.

42)در صورتیکه مسافر کلیه مدارک مورد نیاز را به موقع تسلیم و در وقت مقرر در سفارت خانه مربوطه حاضر و مراحل مختلف مصاحبه را انجام دهد ولی به هر علت سفارت از صدور روادید وی خودداری نماید، مسافر حق هیچگونه اعتراضی نداشته و کارگزار هیچگونه مسولیتی ندارد و با توجه به چارتر بودن بلیط هواپیما و گارانتی بودن هتل کلیه هزینه های پرداختی سوخت می گردد و کارگزار مسئولیتی در مورد بازپرداخت هرینه ها ندارد.

43)مسافر متعهد است در طول سفر، کلیه ضوابط اعلام شده از سوی کارگزار یا نماینده وی را رعایت نموده و در صورت وارد نمودن خسارت به هتل ها، رستوران ها، مکان های عمومی و وسایل نقلیه و ... شخصا مسئول پرداخت خسارت وارده است و در صورت عدم تامین خسارت وارده، کارگزار مجاز به استفاده از تضمین مسافر بر اساس مدارک مستند است.

44)در صورتی که مسافر به هر دلیل برای مسافرین یا سرپرست گروه و یا راهنمایان محلی و به طور کلی کسانی که در اجرای سفر نقش داشته، مزاحمتی ایجاد نماید و یا مرتکب اعمال خلاف شئونات جمهوری اسلامی ایران و یا کشور مربوطه شود، نماینده کارگزار موظف است برحسب مورد تصمیم لازم را در خصوص این مسافر اخذ نموده و مراتب را جهت ضبط موضوع به کارگزار گزارش نماید و کارگزار موظف است مراتب و گزارش را در اختیار نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران قرار دهد و کلیه خسارتها و جربمه های وارده بعهده مسافر می باشد.  

45)در صورتی که هنگام ابطال تور توسط مسافر ، ویزای مسافر اخذ شده باشد، کارگزار مجاز به ابطال ویزای مربوطه توسط مقامات سفارت صادر کننده ویزا خواهد بود و هزینه قانونی مربوط به ویزا نیز و کلیه هزینه های تور از مسافر اخذ خواهد شد.

46)هرگونه هزینه اضافی به هنگام اجرای سفرکه در برنامه تور پیش بینی نشده باشد، مانند اضافه بار، مالیات فرودگاهی و ... بر عهده مسافر است .

47)مسافر درچگونگی اجرای برنامه های روزانه، ساعت توقف و حرکت، تعیین مسیر چه در داخل شهر و روستاها و چه در مسیر های  طبیعی موظف به تابعیت از نماینده کارگزار بوده و در طول سفر نباید از گروه جدا شود و در غیر اینصورت کارگزار هیچگونه مسئولیتی در این قبال ندارد. 

48)هرگونه هزینه ناشی از سهل انگاری و عدم تابعیت مسافر از دستورات نماینده کارگزار، از قبیل هزینه های امداد و نجات و یا هزینه های اورژانسی که خارج از چهارچوب قرارداد بیمه و تعهدات آن بوده، به گونه ای که توسط بیمه تأمین نشده و شرکت را متحمل زیان و خسارت نماید، برعهده مسافر است. 

49)درخواست انصراف از سفر باید حضوری توسط شخص مسافر یا نماینده رسمی وی یا نماینده مسافران در دفتر کارگزار به صورت مکتوب انجام شود.

50)مسافرین متعهد شدند ضمانت نامه مورد توافق در این قرارداد را که به صورت ودیعه نزد شرکت سپرده اند، به عنوان خسارت ناشی از تخلف انجام تعهد منظور نمایند و به کارگزار وکالت دادند که در صورت ایجاد هرگونه خسارت و کاری توسط هریک از مسافران که موجب ایجاد جریمه برای کارگزار و یا نماینده کارگزار گردد راسا چک را تاریخ زده و یا به دیگری انتقال داده و نسبت به کسر و اخذ هزینه ها و خسارات از ضمانت یاد شده اقدام نماید و حق هرگونه اعتراض و درخواست تعدیل از محکمه را از خود سلب و اسقاط نمودند.

51)مسافر و صادر کننده چک ها متعهد می شوند تحت هیچ شرایطی حق تامین نکردن چک ها و یا جلوگیری از تامین آنها توسط شخص خود و یا دیگری و یا توسط مراجع قضایی و شورای حل اختلاف را نداشته و حق جلوگیری از کسر حقوق خود یا ضامن خود را توسط سازمان یا شرکت صادرکننده گواهی کسر از حقوق و یا مراجع قضایی و شورای حل اختلاف را ندارد و حق هرگونه اعتراض و شکایتی را در این مورد از خود سلب و اسقاط می کند.

52)با توجه به چارتر بودن بلیط هواپیما و گارانتی بودن هتل در قراردادهای خرید اقساطی، بلافاصله پس از عقد قرارداد بنا به هر دلیلی اعم از دلایل ذکرشده و ذکرنشده در قرارداد فوق مسافر نتواند و یا تمایل نداشته باشد از خدمات مسافرتی موضوع این قرارداد استفاده کند کل هزینه ها سوخت می گردد و کارگزار می تواند چک ضمانت گذارده شده در این قرارداد را تاریخ به روز زده و برداشت نماید و صادر کننده چک حق هرگونه اعتراض و شکایت را از خود سلب واسقاط می کند.

53)مفاد این قرارداد بطورکامل توسط مسافر و یا نماینده مسافران مطالعه وامضای آن به منزله موافقت با تمامی مفاد آن می باشد وحق هرگونه ادعائی خارج از موارد این قرارداد را از خود وهمراهان خود سلب و اسقاط می نماید . این قرارداد در دو نسخه تهیه گردید که هر نسخه به تنهایی دارای اعتبار قانونی یکسان می باشد و یک نسخه از این قرارداد متعلق به مسافر است. در صورت ایمیل نمودن این قرارداد، تایید مسافر از طریق ایمیل به منزله مطالعه و پذیرفتن تمام مفاد آن می باشد.

 

ثبت شکایات

مسافران محترم  می توانند شکایات خود را با در دست داشتن مدارک و مستندات سفر به صورت حضوری و با مراجعه به آدرس سردار جنگل جنوب پایین تر از تقاطع مخبری پلاک ۶ واحد۶ و یا به صورت غیر حضوری و در تماس با مدیریت به شماره۰۲۱۴۴۴۷۰۶۳۶ مطرح نمایند.

 

از دل خود به دل دوست سفر باید کرد...

021 46 01 39 23
تهران، میدان پونک، ضلع جنوبی میدان، ساختمان بانک سینا، طبقه 4، واحد 8
Copyright © 2017 IranDehkadeh. All right reserved.

تو تلگرام ما یه خبرایی هست! امروز از کانال ایران دهکده تکون نخورید...

امروز30 آبان ماه، اعلام قیمت های شکسته شده و جدیدترین تور های لحظه آخری (کیش، استانبول، آنتالیا، تفلیس و...) و کلی اتفاق هیجان انگیز دیگه فقط و فقط در کانال ایران دهکده