ایران دهکده
021 46 01 39 23

آب انبار کیش

یکی از روش های ذخیره آب در کیش در گذشته استفاده از آب انبار بوده است. به همین دلیل در سال 1371 در جزیره کیش این آب انبار دوقلو ساخته شد تا آب آشامیدنی جزیره را تامین کند. خیلی زود با افزایش ساخت و ساز در جزیره کیش و تبدیل شدن جزیره کیش به جزیره‌ای گردشگری این آب انبار کارایی خود را از درست داد و امروزه به عنوان جاذبه گردشگری فعالیت می کند.

آب انبار کیش

سبک معماری آب انبار تقلید شده از آب انبار های یزد است. آب انبار دارای دو گنبد و پنج بادگیر است به طوری که وقتی هوا وارد بادگیر ها می شوند به داخل گنبد ها می‌رود و باعث ایجاد هوای خنکی در زیر گنبد می‌شود و به این ترتیب آب داخل آب انبار خنک باقی می ماند. البته به دلیل نبود آب داخل آب انبار،  هوای داخل آن به خنکی زمانی نیست که آب داخل آن وجود داشت.

امروزه آب مورد نیاز جزیره کیش به وسیله دستگاه های شیرین کننده تامیین می شود.

آب انبار جزیره کیش در شب

آب انبار زیبای کیش

راستی... اگر تصمیم برای سفر کردن به کیش را دارید، ایران دهکده تور کیش را با بهترین شرایط به صورت نقد و اقساطی برگزار می کند. برای مشاهده جزئیات بیشتر به صفحه تور کیش مراجعه کنید. 
برچسب‌ها

‌مطالب مرتبط
‌مطالب پیشنهادی
از دل خود به دل دوست سفر باید کرد...

021 46 01 39 23
تهران، میدان پونک، ضلع جنوبی میدان، ساختمان بانک سینا، طبقه 4، واحد 8
Copyright © 2017 IranDehkadeh. All right reserved.

تو تلگرام ما یه خبرایی هست! امروز از کانال ایران دهکده تکون نخورید...

امروز1 آذرماه، اعلام قیمت های شکسته شده و جدیدترین تور های لحظه آخری (کیش، استانبول، آنتالیا، تفلیس و...) و کلی اتفاق هیجان انگیز دیگه فقط و فقط در کانال ایران دهکده