ایران دهکده
021 46 01 39 23

آبشار ویسادار آبویار

آبشار ویسادار یکی از زیباترین و سومین آبشار بزرگ استان گیلان می باشد. طول این ابشار به 20 متر می رسد. شاید به جرات می توان گفت که یکی از بکر ترین و زیباترین آبشارها، همین آبشار است. دیدن این آبشار از بالا و فرود زیبای آب به داخل گودال زیر آبشار و صدای زیبای شرشر آب باعث رویایی شدن این آبشار می شود.

آبشار ویسادار

ویسادار در لغت به معنای سایه درخت بید است. تماشای این آبشار از پایین نیز لذت خاص خودش را دارد. زمانی که نور خورشید از لابه لای درختان اطراف آبشار راهی به پایین آبشار پیدا می کند و باعث روشن شدن پایین آبشار می شود منظره ای زیبا ایجاد میشود. 

رودخانه‌ای که در پایین آبشار تشکیل شده است نیز خود زیبایی های فراوانی دارد و شاید شما را وادار به استراحت کردن در کنار این رودخانه کند.

رودخانه ویسادار

در روبه‌روی آبشار پل فلزی قرار داده اند که با عبور کردن از روی پل دیدن تمام آبشار برای شما فراهم می‌شود. ارتفاع زیاد پل از سطح زمین باعث ایجاد ترسی همراه با هیجان و لذت برای شما می شود که قابل توصیف نیست!

پل ویسادار

با همه‌ی این حرف ها از زیبایی جاده رسیدن به آبشار نمی توان به سادگی گذشت. جاده‌ای که در فصل تابستان یک دست سبز می شود و در فصل پاییز رنگارنگ می شود.جاده ویسادار

مسیر دسترسی و رفتن به آبشار ویسادار

آبشار ویسادار را شما می توانید در جنگل پیلمبرا ببنید. برای رفتن به آبشار شما می توانید از هر شهری که هستید با وسیله شخصی خود را به شهر رشت برسانید و از رشت راهیه جاده رضوانشهر بشوید و از رضوانشهر در غرب، به طرف جاده آستارا و شهر پره سر بروید. از پره سر به سمت روستای آبویار بروید و با طی کردن حدود 13 کیلومتر به تابلو آبشار ویسادار آبویار می رسید بعد از تابلو مسیر را ادامه دهید. این مسیر اوایلش آسفالت است و مابقی تا آبشار خاکی.

نکات مهم:

1-      حتما قبل از رفتن به آبشار از وضعیت هواشناسی اطلاع پیدا کنید.

2-      پلاستیک زباله همراه داشته باشید و زباله های خود را داخل آن قرار دهید.

3-      مسیر رفتن به آبشار با وسیله شخصی امکان پذیر است فقط ممکن است در طول راه با کمی ترافیک روبه رو شوید.

4-      حتما توجه داشته باشید که در زمان بارندگی به سمت این آبشار حرکت نکنید.

 ‌مطالب پیشنهادی
از دل خود به دل دوست سفر باید کرد...

021 46 01 39 23
تهران، میدان پونک، ضلع جنوبی میدان، ساختمان بانک سینا، طبقه 4، واحد 8
Copyright © 2017 IranDehkadeh. All right reserved.

تو تلگرام ما یه خبرایی هست! امروز از کانال ایران دهکده تکون نخورید...

امروز 27 آبان ماه، اعلام قیمت های شکسته شده و جدیدترین تور های لحظه آخری (کیش، استانبول، آنتالیا، تفلیس و...) و کلی اتفاق هیجان انگیز دیگه فقط و فقط در کانال ایران دهکده