ایران دهکده
021 46 01 39 23

دریاسر کجاست؟

دریاسر دشتی وسیع در جنوب شهر تنکابن می‌باشد که از زیباترین مناطق ایران به شمار می‌رود. این دشت در بین چهار کوه واقع شده که در ارتفاعی دوهزار متری از سطح دریا قرار دارد. الموت بلندترین کوهی که از سمت جنوب دشت را احاطه کرده است. این دشت مرزی است که جنگل های سرسبز شمال را به پوشش برفی کوه الموت متصل کرده است. این دشت در فصل بهار مملو از گلهای زرد رنگ بابونه می‌شود که در چمن زار سرسبز دشت رخ نمایی می‌کند.

دریاسر دشتی وسیع در جنوب شهر تنکابن می‌باشد

یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های دریاسر این است که در کف آن دهها چشمه وجود دارد که از میان سبزه ها می‌جوشد به‌ طوری که در فصل بهار به سختی مکانی خشک را می توان در دشت پیدا کنید. به دلیل موقعیت استراتژیکی این منطقه در فصول مختلف مناظر کم نظیری را می توان دید.

در فصل بهار چشمه های جوشان کف دشت، چمن‌زار سبز رنگ که سرتاسر دشت را پوشانده، گلهای زرد رنگ دشت، کوههای پوشیده شده از جنگلهای انبوه و قله‌های پوشیده از برف را می توان در یک نگاه دید.

چشمه های موجد در دریاسر

در فصل پاییز نیز یکی از بدیع ترین صحنه ها در این دشت شکل می گیرد. میلیون ها برگ که از درختان جدا شده و در فضا معلق هستند و به زمین میریزند، زمین را با رنگهای گوناگون خود زیرپای شما را فرش می کنند.

از دیگر جاذبه های این منطقه مشاهده شهاب سنگ هاست که نور بسیار زیادی دارند و دشت را روشن میکند (البته در صورت ابری نبودن هوا).

 

لینک های پیشنهادی

 

 

دشت دریاسر و گل های آن

نکات سفر به دریاسر:

1)      دشت دریاسر آب و هوای عجیبی دارد. در زمستان بسیار سرد است، در بهار بسیار خوش آب و هوا، در تابستان بسیار گرم و در پاییز هم معمولا بارانی است.

2)      در انتهای دشت چند کلبه وجود دارد که متعلق به دامپروران می‌باشد.

3)      داشتن لباس گرم و کیسه خواب برای رفتن به این منطقه حتما توصیه می‌شود.

4)      مسیر رفتن به این دشت با ماشین شخصی

    جاده چالوس- تنکابن – جاده دوهزار-روستای عسل محله - دشت دریاسر

5)      از روستای عسل محله تا دشت دریا سر حدودا 1:30 ساعت پیاده روی در پیش خواهید داشت.

 

 ‌مطالب پیشنهادی
از دل خود به دل دوست سفر باید کرد...

021 46 01 39 23
تهران، میدان پونک، ضلع جنوبی میدان، ساختمان بانک سینا، طبقه 4، واحد 8
Copyright © 2017 IranDehkadeh. All right reserved.

تو تلگرام ما یه خبرایی هست! امروز از کانال ایران دهکده تکون نخورید...

امروز30 آبان ماه، اعلام قیمت های شکسته شده و جدیدترین تور های لحظه آخری (کیش، استانبول، آنتالیا، تفلیس و...) و کلی اتفاق هیجان انگیز دیگه فقط و فقط در کانال ایران دهکده