ایران دهکده
021 46 01 39 23

باداب سورت کجاست؟

یکی از چشمه های پلکانی کم‌نظیر در جهان باداب سورت می باشد. این چشمه‌ها دومین میراث طبیعی ایران بعد از کوه دماوند می باشند که توسط میراث طبیعی ایران به ثبت رسیده است. همچنین این اثر پس از پاموک‌کاله ترکیه، به عنوان دومین چشمه آب شور جهان شناخته شده است.

تصویری از چشمه باداب سورت

باداب ‌سورت کجاست؟ چشمه‌های باداب سورت در استان مازندران، جنوب شهرستان ساری، بخش چهاردانگه در حد فاصل روستاهای اروست و مال خواست قرار دارد. ارتفاع این چشمه ها از سطح دریا بیش از 1800 متر می باشد که سمت شمال این چشمه های زیبا را  تپه های انبوه از درختان سوزنی برگ پوشانده و غرب آن را روستای اروست احاطه کرده است.

چشمه های باداب سورت شامل دو چشمه اصلی می باشد که آب‌های کاملا متفاوت از لحاظ رنگ، بو و مزه دارا می باشد. این چشمه ها برای درمان دردهای کمر و پا، روماتیسم و سردرد میگرن سودمند هستند. چشمه هایی که در بالادست قرار دارد، ترش مزه و دارای آبی به رنگ قرمز و نارنجی می باشد. جریان آب این چشمه ها در پایین دست، صدها طبقه شده و حوضچه های بسیار دیدنی با رنگ های زرد، قرمز و نارنجی خلق کرده اند.

چشمه آب شور

چشمه آب شور سورت

سفر به این منطقه خصوصا در اردیبهشت ماه خستگی را از بدن بیرون می کند به طوری که این چشم اندازها هیچگاه از روح و ذهن شما بیرون نخواهد رفت.

عکس با کیفیت چشمه باداب سورت

نکات سفر به باداب سورت:

1)      از شهرهای سمنان و ساری تا روستای اروست جاده آسفالت می‌باشد و از این روستا تا چشمه های باداب سورت جاده حدودا 3 کیلومتر خاکی می‌باشد و بعد از آن ماشین ها را پارک نموده و حدودا 15 دقیقه پیاده روی در پیش دارید.

2)      نزدیکترین محل اقامت در این مکان روستای اروست می‌باشد که می‌توان خانه های آن را اجاره کرد.

3)      مسیرهای رفتن به این منطقه با ماشین شخصی به صورت زیر می باشد:

         -مسیر تهران سمنان و پس از آن مهدیشهر - شهمیزاد - فولادمحله - روستای اروست و در انتها باداب سورت می باشد.

         -از شهر ساری به سمت کیاسر - سه راه تلمادره - روستای اروست و بعد از آن باداب سورت می باشد.

4)      از دیگر جاذبه های گردشگری در بخش چهاردانگه، حوالی باداب سورت، دریاچه بسیار زیبای میانشه (چورت) می‌باشد که به جرات یکی از زیباترین دریاچه های ایران مخصوصا در فصل پاییز است.


فرم ارسال نظرات
نام:
تلفن همراه:
کد:
پیام شما:
این فیلدها را پر کنید.


‌مطالب پیشنهادی
از دل خود به دل دوست سفر باید کرد...

021 46 01 39 23
تهران، کبیری طامه (شاهین شمالی)، روبروی مجموعه ورزشی خرم شاد، نبش 10 متری اول، پلاک 1، طبقه 4
Copyright © 2019 IranDehkadeh. All right reserved.

دقت کنید:اطلاعیه برای مسافران کیش

امروز 4 تیر 

با ارتباط مستقیم و حذف دلالان، نزدیک به 500 هزار تومان بن تخفیف(تفریحات آبی و کشتی های کیش)فراهم شده است. اگر تمایل دارید که رایگان برای شما ارسال گردد، شماره خود را وارد نمایید.