ایران دهکده
021 46 01 39 23

جنگل ابر

جنگل ابر یکی از زیبا ترین نقاط شهرستان شاهرود با وسعتی 35 هزار هکتاری است. به دلیل اینکه در بیشتر مواقع این جنگل در اقیانوسی از ابر قرار گرفته به این نام شهرت گرفته است. این جنگل زیبا 114 امین اثر طبیعی ثبت شده ایران می باشد. قدمت جنگل به دوره سوم زمین شناسی بر می‌گردد. این جنگل بکر در محدوده استان گلستان، در 45 کیلومتری شمال شاهرود در مسیر جاده شاهرود به آزاد شهر قرار دارد. جنگل ابر از شمال به جنگل های استان گلستان، از طرف شرق به منطقه اولنگ، از جنوب به کوه قاسم و کوه ابر، از طرف غرب به کوه یخام و تکیانو ختم می شود.

جنگل ابر شاهرود

ارتفاع زیاد جنگل از سطح دریا، پایین بودن دما، وجود چشمه های فراوان همراه با آبشارهای زیبا در دل جنگل  جذابیت سفر به این مکان را چند برابر کرده است. 

درختان جنگل ابر شهر شاهرود

از جمله چشمه‌های دایمی منطقه می‌توان به چشمه آلوچال، آب شرشر و آبشار اشاره کرد که این چشمه ها در طی مسیر آبشارهای با همین نامها خلق کرده است. آبشار شرشر در شیب های شمالی کوه ابر قرار دارد که یکی از آبشارهای پر آوازه جنگل می باشد. مسیر رسیدن به این  آبشار از مسیر های پاکوب جنگل می باشد که در حدود یک ساعت پیاده روی دارد. آبشار آلوچال شامل دو آبشار بزرگ که از فاطله ای چندصدمتری روی هم دیگر میریزند و در نهایت آبشار اصلی را تشکیل داده اند.

چشمه های جنگل ابر

نکات سفر به جنگل ابر:

1)      جنگل ابر در عین آرامش بسیار دارای حیوانات وحشی است که نیاز به یک راه بلد برای رفتن به این جنگل را دارد.

2)       محل اقامت در این منطقه به دو صورت می‌باشد. 1- دشتی زیبا برای علاقه مندانی که دوست دارند در جنگل کمپ بزنند. 2-خانه های موجود در روستای ابر. 

3)        یکی از جاذبه های گردشگری تورهای گردشگری ایران دهکده سفر با ماشین شخصی به این مناطق می باشد.

4)      لوازم ضروری از قبیل کوله پشتی، کفش مناسب کوه پیمایی، لباس گرم و... فراموش نشود.

5)      مسیر رسیدن به این منطقه از تهران با ماشین شخصی به گرگان بعد از آن به سمت مسیر شاهرود- کیلومتر ۲۲ شاهرود آزاد شهر- انشعابی قلعه نوخرقان – جنگل ابر

 بیشتر بخوانید: کامپوزیت دندان، ایمپلنت، لمینت دندان، بلیچینگ دندان، دندانپزشکی

لینک های پیشنهادی

 

 

مه در جنگل ابر

نقشه جنگل ابر


فرم ارسال نظرات
نام:
تلفن همراه:
کد:
پیام شما:
این فیلدها را پر کنید.


‌مطالب پیشنهادی
از دل خود به دل دوست سفر باید کرد...

021 46 01 39 23
تهران، کبیری طامه (شاهین شمالی)، روبروی مجموعه ورزشی خرم شاد، نبش 10 متری اول، پلاک 1، طبقه 4
Copyright © 2019 IranDehkadeh. All right reserved.

دقت کنید:اطلاعیه برای مسافران کیش

امروز 13 تیر 

با ارتباط مستقیم و حذف دلالان، نزدیک به 500 هزار تومان بن تخفیف(تفریحات آبی و کشتی های کیش)فراهم شده است. اگر تمایل دارید که رایگان برای شما ارسال گردد، شماره خود را وارد نمایید.