ایران دهکده
021 46 01 39 23

سفری بر فراز ابرها

بعد از عبور از گردنه های سرسبز، دامنه کوههای مملو از درخت، دره های پر آب، روستاهای کوچکی در دامنه کوهستان های مه آلود پنهان شده اند. این روستاهای ییلاقی که ارتفاعاتی بیش از 2000 متر از سطح دریا را دارند، محلی برای تماشای زیبایی های بی مثال این سرزمین می باشند.

اکثر ییلاقاتی که در استانهای شمال قرار دارند در دامنه های رشته کوه البرز قرار گرفته اند. به علت ارتفاع بالا این ییلاق ها از سطح دریا، هوای مطبوع و خنکی دارند که با منظره های بکر و دست نخورده همراه با مه لذت سفری رویایی به این مکان ها را در فصل گرما چند برابر می کنند.

استان مازندران با بیش از سه هزار روستای ییلاقی و جلگه ای یکی از زیباترین و جذاب ترین مناطق برای سفری آرام و فرح بخش است.

از شاخص‌ترین ییلاق های شمال: روستای مازیچال، فیلبند، ماسال، سوباتان، جواهردشت و... می باشند که امکان رفتن به این مناطق با تورهای گردشگری و ماشین شخصی فراهم است.

 

 روستای مازیچال

دهکده مازیچال در ارتفاعی حدود ۲۶۰۰ متری از سطح دریا قرار دارد و در نزدیک کلاردشت واقع شده است. ارتفاعات دیدنی مازیچال و چشم اندازهای بسیار زیبای روستای مازیچال با دیدی وسیع از مسیر رامسر تا چالوس، موقعیتی بسیار دیدنی به این دهکده کوهستانی بخشیده است.

وجود کوه ها و تپه های مازیچال، بالاتر از ابرهایی که هر لحظه شکل های زیبایی به خود میگیرند، لذت این گردش گری را چند برابر می کند.

 مازیچال

 

روستای فیلبند (بهشت مازندران)

از مرتفع ترین ییلاق های استان مازندران، روستای فیلبند است که در جنوب بابل در بخش بندپی غربی واقع شده است. ارتفاع این ییلاق رویایی بیش از 2300 متر از سطح دریا می باشد و در بیشتر مواقع ابرها زیر پای شما قرار دارد. در فصل بهار و پاییز اگر شما خوش‌شانس باشید امکان اینکه در یک نیم روز بیشتر پدیده های جوی از قبیل ابر و مه و باران و برف و تگرگ و ناگهان رنگین کمان و هوای آفتابی را ببینید دور از انتظار نیست. 

 

فیلبند

 

ییلاق ماسال

منطقه‌ای سر‌سبز و دارای جنگل های انبوه است. ماسال در استان گیلان و در ارتفاع 44 متری سطح دریا قرار دارد که یلاق‌های این منطقه ارتفاعاتی بیش از 2000 متری دارد. این منطقه از شمال به رضوانشهر، از شرق به فومن، از جنوب به صومعه سرا و از جنوب غربی و غرب به خلخال و اردبیل منتهی می شود. از جاذبه های این ییلاق بکر و ناب دو رودخانه زیبای خالکایی ماسال و مرغک شاندرمن، یادواره میرزا کوچک خان جنگلی، غار آویشو و پارک ساحلی ماسال می‌باشد.

 

 ماسال

 

روستای سوباتان

ییلاقی در غرب لیسار در نزدیکی شهر تالش در استان گیلان واقع شده است. این منطقه بکر و توریستی در ارتفاعی بیش از 1800 متری از سطح دریا قرار دارد. سوباتان حتی در تابستان دمای نسبتا خنک و گاهی سرد را دارد. دشت گل های شقایق، آبشار ورزان، بلندی ها و دره های متعدد، چشمه های فراوان آب شیرین نزدیکی دریاچه نئور و در آخر منظره چشم نواز مه باعث جذب گردشگران به این منطقه زیبا شده است.

 

سوباتان

اگر از هوای آلوده این روزهای گرم، خسته شده اید و به دنبال سفرهای پر از آرامش و مه و جنگل های بکر هستید، این بار با ما همراه شوید تا با ایران دهکده و در قالب تورهای با ماشین شخصی به این مناطق، سفرهای فراموش نشدنی بر فراز ابرها را برایتان رقم بزنیم. لازم به ذکر است که آژانس گردشگری ایران دهکده این طورها را به صورت قسطی برگزار می کند. 

 


فرم ارسال نظرات
نام:
تلفن همراه:
کد:
پیام شما:
این فیلدها را پر کنید.برچسب‌ها

‌مطالب مرتبط
‌مطالب پیشنهادی
از دل خود به دل دوست سفر باید کرد...

021 46 01 39 23
تهران، کبیری طامه (شاهین شمالی)، روبروی مجموعه ورزشی خرم شاد، نبش 10 متری اول، پلاک 1، طبقه 4
Copyright © 2019 IranDehkadeh. All right reserved.

دقت کنید:اطلاعیه برای مسافران کیش

امروز 4 تیر 

با ارتباط مستقیم و حذف دلالان، نزدیک به 500 هزار تومان بن تخفیف(تفریحات آبی و کشتی های کیش)فراهم شده است. اگر تمایل دارید که رایگان برای شما ارسال گردد، شماره خود را وارد نمایید.