ایران دهکده
021 46 01 39 23

سوباتان کجاست؟

 در همین ابتدای صحبت بگوییم که اگر قصد دارید مطمئن و با کیفیت ولی ارزان به سوباتان سفر کنید بهترین کار تماس با آقای جلیلی 09111835091 است که صاحب سایت www.soubatan.ir  و تعداد زیادی کلبه و موزه در این روستا میباشد. ایشان مورد اعتماد ایران دهکده می باشد.

سوباتان در اصل نام ییلاقی در غرب لیسار در نزدیکی شهر تالش واقع در استان گیلان می باشد. ییلاق سوباتان از شمال به رودخانه زیبا و البته خروشان لیسار و از شرق به جنگل های دیدنی و انبوه تالش و از طرف جنوب به ییلاق های آسبومار جوکندان و از غرب به دریاچه زیبای نئور و ییلاق های اردبیل متصل می شود. این منطقه بکر و توریستی در ارتفاعات 1800 تا 1900 متری قرار دارد. سوباتان به علت قرار گرفتن در مسیر وزش باد هایی که از سمت شمال می آیند در تمامی فصل ها حتی فصل های گرم سال که در شهر های بزگ دمای هوا به شدت طاقت فرساست، دمای نسبتا خنکی دارد.

دشت گل های شقایق، آبشار ورزان، بلندی ها و دره های متعدد، چشمه های فراوان آب شیرین نزدیکی دریاچه نئور و در آخر منظره چشم نواز مه باعث جذب گردشگران به این منطقه زیبا شده است.

ییلاق سوباتان

سوباتان در حقیقت به یک مکان خاص گفته می شود و هرجایی در این منطقه نام خاص خود را دارد. بیده پشت، هونی یش، گزنه هونی، دره گنجه خونه، ورزان و... همه ی این ها مکان هایی هستند که برای اهالی آن محل تداعی گر منطقه خاصی می باشد.

 وضیعت اقتصادی

منطقه ییلاقی سوباتان دارای مغازه های قصابی، چایخانه، کافه و... می باشد که دسترسی گردشگران را برای تهیه احتیاجات خود آسان کرده است.

مردم سوباتان

وضعیت سکونت

مردم عشایر روستای سوباتان، خود در کلبه های چوبی و پُری زندگی می کنند به طوری که در فصل های سرد سال به جنگل های اطراف کوچ می کنند.

زیر ساخت ها

روستای سوباتان فاقد دکل های برق می باشد و برق این روستا از طریق موتور های برق تامیین می شود. بازار موجود در روستای سوباتان تمام نیاز های گردشگران و مردم این روستا را بر طرف می کند. تلفن‌های همراه تنها در مناطق بلند این منطقه قابل استفاده می‌باشند.

کبابی سوباتان

دسترسی به سوباتان

برای رسیدن به منطقه سوباتان چند راه وجود دارد که عبارت اند از:

اولین مسیر، راه جنگلی لیسار- سوباتان می‌باشد که جاده قدیمی رسیدن به سوباتان است و امروزه تنها گردشگران حرفه ای از این راه عبور می کنند. طولانی بودن و دشوار بودن و نبود هیچ امکاناتی از جمله دلایل عبور نکردن گردشگران معمولی از این مسیر می باشد. کل مسیر از ییلاق سوباتان تا جاده آسفالت 23 کیلومتر میباشد که تغییر ارتفاعی نزدیک به 1800 متر دارد.

رسیدن به سوباتان با وسیله شخصی:

  1. تهران، رشت، هشتپر و در نهایت جاده آق اولر  به سمت سوباتان، که البته از هشتپر  به  بعد با ماشین های معمولی قابل پیمایش نیست و نیازمند هماهنگی با نیسان های محلی است.
  2. تهران، اردبیل، خلخال و سپس جاده نئور به سمت سوباتان که البته از نئور به سوباتان نیازمند پیاده روی 8 تا 10 ساعته و یا استفاده از ماشین های محلی است.

رسیدن به سوباتان با اتوبوس:

 اتوبوس تهران -  آستارا، پیاده شدن در هشتپر و استفاده از ماشین های محلی

 رسیدن به سوباتان با هواپیما:

تهران، رشت یا تهران، اردبیل و بقیه مسیر مانند مسیر اتوبوس

 بیشتر بخوانید: کامپوزیت دندان، ایمپلنت، لمینت دندان، بلیچینگ دندان، دندانپزشکی

 لینک های بیشتر 

 

 

   چند نکته مهم

با فرا رسیدن فصل تابستان تعداد زیادی از گردشگران به منطقه سوباتان می آیند که موقعیت را برای افراد سودجو فراهم می کند به طوری که باعث افزایش چشمگیر قیمت در این منطقه می شود تا جایی که جیپ ها و پاترول ها و نیسان ها که گردشگران را به این منطقه می برند برای تردد صد ها هزار تومان پول می گیرند،  قیمت گوشت در این منطقه تا سه برابر هم افزایش پیدا می کند و بهشت زیبای سوباتان به جهنمی برای گردشگران تبدیل می شود. شرکت ایران دهکده با سال ها تجربه و نحوه خاص برگزاری تورهای خود مانع به وجود آمدن چنین مشکلاتی می شود.

”Product Product Name
4.5 out of 5 based on 301 user ratings.

فرم ارسال نظرات
نام:
تلفن همراه:
کد:
پیام شما:
این فیلدها را پر کنید.


‌مطالب پیشنهادی
از دل خود به دل دوست سفر باید کرد...

021 46 01 39 23
تهران، کبیری طامه (شاهین شمالی)، روبروی مجموعه ورزشی خرم شاد، نبش 10 متری اول، پلاک 1، طبقه 4
Copyright © 2019 IranDehkadeh. All right reserved.

دقت کنید:اطلاعیه برای مسافران کیش

امروز 13 تیر 

با ارتباط مستقیم و حذف دلالان، نزدیک به 500 هزار تومان بن تخفیف(تفریحات آبی و کشتی های کیش)فراهم شده است. اگر تمایل دارید که رایگان برای شما ارسال گردد، شماره خود را وارد نمایید.