ایران دهکده
021 46 01 39 23

فرهنگ غذایی کانادایی ها از گذشته تا به امروز

غذاهای معروف کانادایی

در دوران اولیه کانادا هنگامی که سرخپوستان در آنجا ساکن بودند رژیم های غذایی جالبی وجود داشت که به بعضی از آنها اشاره خواهیم کرد.مثلا آنها حیواناتی نظیر وال و شیر دریایی و... را شکار می کردند و گوشت آنها در جای مشخصی دفن می کردند و به دلیل سرمای زیاد هوا این گوشت ها سالم میماند تا بتوانند بعد ها از آن استفاده کنند.

در آن زمان مدتی بود که شکار برای افراد تحریم شده بود و آنها قادر به شکار کردن حیوانات نبودند و در این دوره از نان های مخصوص و سوسیس هایی که از گوشت خوک درست شده بودند استفاده می کردند.در استان های سرسبز مانند بریتیش کلمبیا که مهاجرانی از شرق و شمال اروپا را در خود جای داده رژیم غذایی گیاهخواری رایج است.

غذاهای کانادایی

در کانادا به دلیل وجود جنگل های فراوان و سرسبزی های بسیار مرباهایی که از میوه ها تهیه می شود بسیار معروف هستند و در وعده ی صبحانه ی افراد جای دارد.اکثر کانادایی ها به دلیل موقعیت جغرافیایی خود از ماهی بسیار استفاده می کنند.

در برخی مناطق،هنوز هم در برخی مناطق شکار گوزن،آهو و... برای استفاده از گوشت آنها رایج است.در شهر های جزیره ای شکار فُک هم دیده می شود.مطلب عجیبی که می توان در نظر گرفت شکار خرس توسط آنها و استفاده از گوشت آن است! از نکات قابل توجه در این امر می توان به تولید پنیرهای مختلف توسط کانادایی ها اشاره کرد.

غذاهای معروف کانادایی

فرهنگ غذایی در استان های شمالی کانادا و ساسکاچوان

استان های شمال کانادا،استان یوکان و نوناووت دارای غذاهای محلی هستند که به روش سنتی آماده می شوند و بیشتر آنها دارای گوشت می باشند که با شکار حیواناتی مثل گوزن، سنجاب، خرگوش و همچنین ماهی و نهنگ به دست می آیند

استان ساسکاچوان نیز فرهنگ غذایی مربوط به خود را دارد مردم این منطقه گوشت گاومیش کوهان دار آمریکایی میخورند و از غذاهای سنتی این منطقه میتوان به بانوک (نان تخت شده ی سرخ شده) و انواع توت های وحشی و زغال اخته اشاره کرد.

غذاهای معروف کانادایی

 لیست غذاهای مناطق دریایی در کانادا

برخی از استان های کانادا مثل نیوبرانزویک، جزیره پرنس ادوارد، نوا اسکوشیا و نیوفاندلند و لابرادور به دلیل نزدیکی به دریا برای غذاهای دریایی خود بسیار معروف هستند:

  • خرچنگ
  • ماهی آزاد و ماهی کاد
  • صدف، حلزون اسکالوپ و جلبک های مخصوصی به نام Dulse

لینک های مفیدتر
برچسب‌ها

‌مطالب مرتبط
‌مطالب پیشنهادی
از دل خود به دل دوست سفر باید کرد...

021 46 01 39 23
تهران، میدان پونک، ضلع جنوبی میدان، ساختمان بانک سینا، طبقه 4، واحد 8
Copyright © 2017 IranDehkadeh. All right reserved.

تو تلگرام ما یه خبرایی هست! امروز از کانال ایران دهکده تکون نخورید...

امروز1 آذرماه، اعلام قیمت های شکسته شده و جدیدترین تور های لحظه آخری (کیش، استانبول، آنتالیا، تفلیس و...) و کلی اتفاق هیجان انگیز دیگه فقط و فقط در کانال ایران دهکده