ایران دهکده
021 46 01 39 23

بازار کار رشته کامپیوتر و IT در کانادا

پیدا کردن کار بعد از مهاجرت ارتباط مستقیمی با رشته ی تحصیلی دارد.یکی از رشته های پرکاربرد که تا حدودی هیچ محدودیتی ندارد رشته ی کامپیوتر است زیرا در هر کجا شرکت ها و مؤسسات موجود است و هرکدام از آنها به مهندسان کامپیوتر نیازمند هستند.استان های کبک، انتاریو، بریتیش کلمبیا، نوا اسکوشیا و... بیشتر از سایر استان های کانادا نیازمند این رشته هستند.

بازار کار رشته کامپیوتر و IT در کانادا

رشته کامپیوتر و صنعت IT از گذشته تا به امروز در کانادا

در سالهای اخیر دولت کانادا در این زمینه سرمایه گذاری کلانی کرده و به همین علت به یکی از قطب های اطلاعاتی در جهان تبدیل شده است.برای مثال اخیراً در استان تورنتو 280,000 نفر در رشته کامپیوتر استخدام شده اند، علاوه بر این در سال 2013 دولت کانادا 50 میلیون دلار در زمینه تکنولوژی اطلاعاتی سرمایه گذاری کرد که همین موضوع باعث ایجاد شغل ها در کانادا و هدایت این کشور به عنوان یک بخش اطلاعاتی مهم شده است.

بازار کار رشته کامپیوتر و IT در کانادا

اقامت دائم یا موقت در کانادا به واسطه رشته کامپیوتر و IT

اقامت دائم در کانادا

امروزه پذیرش مهاجران این رشته در کانادا بصورت نیروی موقت و نیروی متخصص انجام می گیرد. بهترین برنامه مهاجرتی کانادا برای افرادی که قصد اقامت دائم در کانادا از این طریق را دارند برنامه مهاجرت نیروی متخصص فدرال است که رشته های مورد نیاز آن در زمینه کامپیوتر و IT شامل موارد زیر میباشد:

مشاور و تحلیل گر سیستم های اطلاعاتی

تکنسین شبکه کامپیوتر

مهندس و طراح نرم افزار

متخصص شبکه های تعاملی کامپیوتر

تحلیلگر اطلاعات و کامپیوتر

علاوه بر برنامه مهاجرتی فدرال، برنامه مهاجرتی نیروی متخصص کبک نیز طیف وسیع تری از شغل های IT را ارائه میدهد که چیزی بالای 15 رشته متفاوت IT در این برنامه وجود دارد ولی در برنامه فدرال تنها همین 5 رشته واجد شرایط میباشند.

اقامت موقت در کانادا

افرادی که قصد کار در زمینه رشته IT و کامپیوتر در کانادا را دارند نیازی ندارند که وقت خود را صرف گرفتن اقامت دائم کنند چراکه بسیاری از افراد میتوانند به صورت موقت در کانادا کار کنند. این گونه افراد باید یک پیشنهاد شغلی مناسب از طرف یک سازمان کانادایی و اجازه کار در کانادا داشته باشند و سپس با دریافت یک ویزای کاری میتوانند فرصت های شغلی مناسبی پیدا کنند.

بازار کار رشته کامپیوتر و IT در کانادا

یک مهندس کامپیوتر یا IT موفق باید شرایط زیر را داشته باشد:

  • روابط عمومی بالا
  • رویکرد منطقی برای حل مشکل
  • انجام کار بصورت فردی و تیمی
  • اطلاعات فرد مطابق با پیشرفت فناوری به روز دنیا باشد

اینگونه که تخمین زده شده بازار کار این رشته تا سالهای آتی رونق فراوانی  دارد و کانادا هم به دنبال جذب نیروهای متخصص می باشد.

لینک های مفیدتر
برچسب‌ها

‌مطالب مرتبط
‌مطالب پیشنهادی
از دل خود به دل دوست سفر باید کرد...

021 46 01 39 23
تهران، میدان پونک، ضلع جنوبی میدان، ساختمان بانک سینا، طبقه 4، واحد 8
Copyright © 2017 IranDehkadeh. All right reserved.

تو تلگرام ما یه خبرایی هست! امروز از کانال ایران دهکده تکون نخورید...

امروز1 آذرماه، اعلام قیمت های شکسته شده و جدیدترین تور های لحظه آخری (کیش، استانبول، آنتالیا، تفلیس و...) و کلی اتفاق هیجان انگیز دیگه فقط و فقط در کانال ایران دهکده