ایران دهکده
021 46 01 39 23

مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی کبک

خوداشتغالی کبک

از نظر استان کبک شخصی به عنوان خوداشتغال محسوب می شود که:

1- در کشور خود کاری را شروع کرده باشد و قصد ادامه دادن آن را در این استان حداقل به مدت دو سال داشته باشد یعنی بتواند خوداشتغال باشد.

2- باید حداقل 100 هزار دلار دارایی داشته باشد.

3- همچنین شرایط دیگر از جمله سن،فعالیت مورد نظر برای خود اشتغالی،زبان و توانایی شما نیز مورد بررسی قرار میگیرد.

بعد از مراحل فوق دو مرحله ی بررسی اصلی انجام می شود و کسانی که از مرحله ی اول عبور کردند برای انجام مصاحبه و بررسی نهایی آماده می شوند.پس از قبولی در هر دو مرحله شخص برای صدور ویزا به اداره ی مهاجرت معرفی می شود.

برای گذر از مراحل بررسی باید امتیازات مدنظر کسب شود که برای افراد مجرد و متأهل این امتیازات متفاوت است.برای افراد مجرد حداقل 38 امتیاز و افراد متأهل که با همسر خود هستند کسب 45 امتیاز الزامی می باشد.

جدول معیار امتیاز بندی در روش خود اشتغالی کبک

معیار امتیاز بندی

افراد مجرد

افراد متأهل

سابقه کاری

16 امتیاز

16 امتیاز

تحصیلات

12 امتیاز

15 امتیاز

سن

10 امتیاز

13 امتیاز

دارایی

6 امتیاز

6 امتیاز

توان مالی

1 امتیاز

1 امتیاز

زبان انگلیسی یا فرانسه

22 امتیاز

28 امتیاز

اقوام در کبک و اقامت در کبک

8 امتیاز

8 امتیاز

سازگاری با محیط کبک

6 امتیاز

6 امتیاز

این روش در رونق اقتصاد این استان بسیار مؤثر است یعنی شخصی که بتواند برای خود و دیگران کسب درآمد کند نقش مثبتی در اقتصاد استان کبک ایفا کرده است.

 

خوداشتغالی کبک

تفاوت مهاجرت خوداشتغالی کبک و فدرال

1- در روش خود اشتغالی فدرال تنها ورزشکاران، هنرمندان و کشاورزان می توانند از طریق این روش اقدام کنند ولی در روش خود اشتغالی کبک تقریباً هر کس که به روش خوداشتغالی زندگی کرده است میتواند برای مهاجرت به کانادا از این طریق اقدام کند.

2-در روش خوداشتغالی کبک داشتن حداقل 100 هزار دلار سرمایه الزامی است، در حالیکه در روش مهاجرت خوداشتغالان فدرال بحث سرمایه کمی پیچیده تر میشود چون افراد در این حالت باید نشان دهند که می توانند به صورت خوداشتغال در کانادا زندگی نموده و سرمایه لازم برای این کار را دارند.

3- در روش مهاجرت خوداشتغالان به کبک آشنایی با زبان فرانسه نقش مهمی دارد، اما در روش مهاجرت خوداشتغالی فدرال بلد بودن زبان انگلیسی یا فرانسه اهمیت خاصی ندارد.

مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی کبک

4-برای مهاجرت به کانادا از روش خوداشتغالی کبک شما به تهیه Business Plan احتیاج دارید.Bussiness Plan یا برنامه کاری به معنی این است که شما جزوه ای تهیه کنید که نشان دهد شما با کبک و بازار کار آن آشنا اید و می دانید که قرار است در استان کبک چه کاری را به صورت خوداشتغالی انجام دهید. همچنین باید دلایل لازم و کافی بیاورید که نشان دهد چرا شما میتوانید در این کار موفق شوید، برخلاف خوداشتغالی کبک در روش فدرال این قضیه بسیار کم رنگ است، با اینکه لازم است چیزی شبیه Business Plan تهیه کنید ولی نیازی نیست به مفصلی در روش کبک باشد. اگر برای مهاجرت به کانادا وکیل گرفته اید، برای تهیه یک Business Plan میتوانید از وکیل مهاجرتی خود نیز کمک بگیرید.

5-روش مهاجرت به کانادا از طریق خوداشتغالی کبک خیلی سریع تر از فدرال انجام میشود. مهاجرت خوداشتغالی فدرال ممکن است چیزی بین 5 الی 6 سال طول بکشد، ولی مهاجرت خوداشتغالان به کبک نهایتاً طی 2 تا 3 سال انجام میشود.البته این مدت زمان ها همیشه در حال تغییر است چون دولت فدرال هر چند وقت یک بار توجهش به یک روش مهاجرت به کانادا جلب می شود و سعی می کند صف Backlog آن را کمتر کند.

6-در هر کدام از روشهای مهاجرت خوداشتغالان به کانادا، افراد پس از ورود به کانادا متعهد به ادامه فعالیت در زمینه شغلی ای که اعلام کرده اند نیستند، علاوه بر این، در روش مهاجرت به کانادا از روش خوداشتغالی کبک، اگر بعد از مدتی به این نتیجه رسیدید که نمی خواهید در این استان زندگی کنید می توانید محل زندگی خود را نیز عوض کنید.

لینک های مفیدتر درباره مهاجرت به کانادا
برچسب‌ها

‌مطالب مرتبط
‌مطالب پیشنهادی
از دل خود به دل دوست سفر باید کرد...

021 46 01 39 23
تهران، میدان پونک، ضلع جنوبی میدان، ساختمان بانک سینا، طبقه 4، واحد 8
Copyright © 2017 IranDehkadeh. All right reserved.

تو تلگرام ما یه خبرایی هست! امروز از کانال ایران دهکده تکون نخورید...

امروز 27 آبان ماه، اعلام قیمت های شکسته شده و جدیدترین تور های لحظه آخری (کیش، استانبول، آنتالیا، تفلیس و...) و کلی اتفاق هیجان انگیز دیگه فقط و فقط در کانال ایران دهکده