ایران دهکده
021 46 01 39 23

پایاب جزیره کیش

پایاب کیش

پایاب به دهلیز یا نقبی گفته میشود که در سطح زمین و معمولاً در کنار دهانه چاه قنات حفر میشود که دارای شیب بسیار تندی است و با استفاده از چند پله به سطح آب جاری قناتی که زیر زمین وجود دارد، می رسد. حالا بستگی دارد که عمق چاه چقدر باشد، هرچه عمق بیشتر باشد این پایاب طولانی تر و تعداد پله ها هم بیشتر است.

پایاب کیش

علاوه بر این زاویه حفر دهلیز جوری محاسبه میشود که آخرین پله از پایاب به انتهای میله قنات برسد تا از نوری که از دهانه چاه به سطح آب تابیده میشود برای روشنایی کل محوطه پایاب استفاده شود.همچنین در اطراف آخرین پله محوطه ای ایجاد می شود که در روزهای گرم تابستان، هوای ملایم و دلپذیری دارد و برای استراحت از آن استفاده می شود به همین دلیل در انتهای مسیر پایاب، چایخانه و رستوران غذاهای سنتی ایرانی برای پذیرایی از گردشگران عزیز تور کیش ایجاد شده است.

پایاب کیش

 پایاب جزیره کیش دارای قدمتی دو هزارساله است و در محلی نزدیک به مجموعه درخت سبز کیش(یکی دیگر از جاهای دیدنی کیش) قرار دارد. در چند سال اخیر این محل تاریخی به نحوی زیبا بازسازی شده است و در حال حاضر یکی از پرطرفدارترین جاذبه های گردشگری جزیره کیش به حساب می آید که سالانه بسیاری از گردشگران تور کیش را به سمت خود میکشاند. 

لینک های مفیدتر درباره کیش

 
برچسب‌ها

‌مطالب مرتبط
‌مطالب پیشنهادی
از دل خود به دل دوست سفر باید کرد...

021 46 01 39 23
تهران، میدان پونک، ضلع جنوبی میدان، ساختمان بانک سینا، طبقه 4، واحد 8
Copyright © 2017 IranDehkadeh. All right reserved.

تو تلگرام ما یه خبرایی هست! امروز از کانال ایران دهکده تکون نخورید...

امروز1 آذرماه، اعلام قیمت های شکسته شده و جدیدترین تور های لحظه آخری (کیش، استانبول، آنتالیا، تفلیس و...) و کلی اتفاق هیجان انگیز دیگه فقط و فقط در کانال ایران دهکده