ایران دهکده
021 44 44 73 58

درباره استان یوکان

استان یوکان

یوکان غربی ترین قلمرو از سه قلمرو کانادا است که به دلیل وجود رود یوکان به معنی رود بزرگ این نام را گرفته است.فرهنگ مردم این استان برگرفته از فرهنگ مدرن است و روحیه ی جنگ طلبانه دارند ولی بسیار مهمان نواز هستند.

 

اقتصاد و استخدام در یوکان

اقتصاد این استان بر پایه ی منابع طبیعی آن است.در ابتدا به دلیل پیدا شدن طلا در این استان،مردم جذب این استان شدند اما امروزه بیشتر درآمد آنها از توریست ها تأمین می شود. کشاورزی در این ناحیه به دلیل شرایط آب و هوایی و دسترسی به زمین حاصلخیز محدود است.

علاوه بر این، دولت استان یوکان یک منبع اصلی از فعالیت های اقتصادی در وایت هورس، شهر مرکزی یوکان، است و شغل حسابداری بخش قابل توجهی از کل اشتغال را به خود اختصاص میدهد.نرخ بیکاری در وایت هورس در حال حاضر روی 7% قرار دارد، اما این درصد بطور فصلی متفاوت است.

استان یوکان

 

شهر مهم استان یوکان

مرکز و بزرگترین شهر این استان،شهر وایت هورس”Whitehorse” است.در این شهر رودخانه ای جریان دارد که شبیه بال اسب است و به همین دلیل این شهر با این نام شناخته شده است.اکثر کارهای دولتی استان یوکان در شهر وایت هورس انجام می گیرد،در نتیجه مهم ترین فعالیت های اقتصادی آنها در رده ی اول کارهای دولتی و بعد از آن صنعت معدن می باشد. علاوه بر این، اکثر مهاجرین استان یوکان مقصد خود را برای اقامت شهر وایت هورس قرار می دهند که مرکزیت دارد.

استان یوکان

 

استاندارد زندگی در یوکان

هزینه های زندگی در وایت هورس به طور کلی بالاتر از استانهای جنوبی کانادا است. ولی با این حال این هزینه ها به طور میانگین از هزینه های زندگی در جاهای دیگر در استان یوکان یا حتی در بسیاری از بخش های شمالی کانادا کمتر است. متوسط درآمد سالیانه هر خانواده در یوکان حدود 94.000$ است.

بخش عمده از کارها در یوکان با توجه به فصل انجام میشود و استاندارد درآمد هفتگی از میانگین کانادا بیشتر است. علاوه بر این، در استان یوکان هیچ مالیاتی برای فروش زمین وجود ندارد. در حال حاضر حداقل دستمزد در استان یوکان 10.86$ در هر ساعت میباشد.  

لینک های مفیدتر 
برچسب‌ها

‌مطالب مرتبط
‌مطالب پیشنهادی
از دل خود به دل دوست سفر باید کرد...
021 44 44 73 58
021 44 43 08 74
تهران، میدان پونک، خیابان میرزابابایی، خیابان سردارجنگل، پایین تر از تقاطع شهید مخبری، پلاک 6، واحد 6
Copyright © 2017 IranDehkadeh. All right reserved.

بازدید کننده محترم سایت ایران دهکده با وراد کردن شماره تلفن و ایمیل خود علاوه بر دریافت تور های لحظه آخری، کد تخفیف خرید تور از ایران دهکده را دریافت نمایید.