ایران دهکده
021 46 01 39 23

درباره استان نوا اسکوشیا

استان نوا اسکوشیا

استان نوا اسکوشیا واقع در جنوب شرقی کانادا است که دارای جزیره های زیادی می باشد و یکی از راه های اصلی دسترسی به اقیانوس اطلس همین استان است. آب و هوای این استان به دلیل مجاورت با اقیانوس معتدل است و معمولا زمستان و تابستانی معتدل را سپری می کند.

نام نوا اسکوشیا به معنی اسکاتلند نو می باشد.این استان هم مانند بسیاری از استان های دیگر کانادا مهاجرپذیر است و برنامه های مهاجرتی جدیدی از جمله جذب دانشجویان خارجی فارغ التحصیل را در دستور کاری خود قرار داده اند.

بزرگترین شهر و مرکز این استان،شهر هالیفکس می باشد که یکی از بنادر بسیار مهم کانادا است و همچنین از مراکز اقتصادی بسیار مهم محسوب می شود.شهر هالیفکس قدمت بسیار زیادی دارد و دانشگاه معروفی در آن وجود دارد که دانشجویان زیادی را جذب خود کرده است.استان نوا اسکوشیا بعد از جزیره ی پرنس ادوارد کوچکترین استان به حساب می آید.

استان نوا اسکوشیا

 

اقتصاد نوا اسکوشیا

اقتصاد این استان بر پایه ی کشاورزی،معدن،ماهیگیری و... می باشد.البته سالهای اخیر صنعت ماهیگیری آنها به دلیل از بین رفتن منابع ماهی در معرض خطر قرار گرفته است.

 

استان نوا اسکوشیا

 

استاندارد زندگی در نوا اسکوشیا

میانگین درآمد نوا اسکوشیا در بین دیگر استان های ساحلی کانادا بیشترین رتبه را دارد. متوسط درآمد برای یک خانواده در نوا اسکوشیا  67.910$ و در منطقه هالیفکس 80.490$ میباشد که بالاتر از میانگین کانادا است، همچنین مقدار مالیات درآمد شخصی چیزی حدود 15.8$ میباشد.

هزینه های زندگی در نوا اسکوشیا کاملاً مقرون به صرفه است و حتی پایین تر از میانگین کانادا است. با توجه به میانگین بالای حقوق و دستمزد در این استان، نوا اسکوشیا توانسته یک استاندارد بالا برای زندگی ایجاد کند.

استان نوا اسکوشیا

 

مسکن در نوا اسکوشیا

قیمت مسکن در این استان بسیار مناسب است و یکی از دلایل مهم پایین بودن هزینه ها در سطح این استان به همین دلیل است.متوسط قیمت خرید یک خانه در منطقه هالیفکس فقط 281.000$ میباشد.

 لینک های مفیدتر 
برچسب‌ها

‌مطالب مرتبط
‌مطالب پیشنهادی
از دل خود به دل دوست سفر باید کرد...

021 46 01 39 23
تهران، میدان پونک، ضلع جنوبی میدان، ساختمان بانک سینا، طبقه 4، واحد 8
Copyright © 2017 IranDehkadeh. All right reserved.

تو تلگرام ما یه خبرایی هست! امروز از کانال ایران دهکده تکون نخورید...

امروز30 آبان ماه، اعلام قیمت های شکسته شده و جدیدترین تور های لحظه آخری (کیش، استانبول، آنتالیا، تفلیس و...) و کلی اتفاق هیجان انگیز دیگه فقط و فقط در کانال ایران دهکده