ایران دهکده
021 46 01 39 23

درباره استان ساسکاچوان

استان ساسکاچوان

استان ساسکاچوان واقع درشمال غرب کانادا است و آنقدر از نظر طبیعی غنی است که آن را دشت هم می توان نامید.این استان از غرب با آلبرتا،از شرق با منیتوبا و از جنوب با آمریکا هم مرز است.پایتخت این استان شهر رجینا و بزرگترین شهر آن ساسکاتون نام دارد.از نظر آب و هوایی می توان گفت که در بین استان های دیگر دمای هوای بالاتری دارد و تابستان های گرم و زمستان های به نسبت معتدل تری دارد.

اقتصاد این استان بیشتر بر پایه ی کشاورزی و از همه مهم تر تولید غلات است.در ابتدا مهاجرین زیادی به این استان مهاجرت نمی کردند اما در آن زمان قانونی وضع شد که هر کس زمینی را تمیز کند و در آن کار تولیدی بطور مثال کشاورزی انجام دهد،مالکیت آن زمین برای خود آن شخص می شود.از همان زمان بود که مهاجرت به این منطقه افزایش یافت.

استان ساسکاچوان

 

اقتصاد و استخدام در ساسکاچوان

اکثر اوقات به ساسکاچوان به عنوان سرسبزترین ناحیه در کانادا اشاره میشود چراکه این استان 28 درصد غلات کانادا و بیش از 54 درصد گندم کانادا را تولید میکند. در حالیکه کشاورزی هنوز هم برای اقتصاد ساسکاچوان بسیار مهم است، تولید حدود 5 درصد از تولید ناخالص داخلی، بخش های خدمات اساسی مثل امور مالی، بیمه و املاک و مستغلات (17 درصد از تولید ناخالص داخلی) نیز تأثیر قابل توجهی در اقتصاد این استان دارند.علاوه بر این، استان ساسکاچوان سرشار از مواد معدنی مانند پتاس، اورانیوم، زغال سنگ، نفت و گاز طبیعی است.

نرخ بیکاری در ساسکاچوان در حال حاضر کمتر از 4 درصد، که کمترین درصد از بین استان های کانادا است، میباشد. همین عامل باعث شده است که ساسکاچوان به محل خوبی برای پیدا کردن کار در کانادا تبدیل شود. حداقل دستمزد در ساسکاچوان 10.50$ در هر ساعت است.

استان ساسکاچوان

 

استاندارد زندگی در ساسکاچوان

استان ساسکاچوان از استاندارد بالایی برای زندگی برخوردار است، بطوریکه این استاندارد به جذب مهاجران برای سکونت در ساسکاچوان کمک میکند. میانگین درآمد یک خانواده در ساسکاچوان حدود 80.000$ که این مقدار بالاتر از میانگین درآمد در کاناداست، و حداقل دستمزد 10.20$ به ازای هر ساعت میباشد.

همچنین هزینه های زندگی در ساسکاچوان با وجود استانداردهای کانادا کاملاً مقرون به صرفه است. برای مثال کمترین هزینه مسکن در کانادا را دارد و با منابع طبیعی خود به حفظ هزینه های انرژی کمک میکند.

استان ساسکاچوان

 

خانه های مسکونی در ساسکاچوان

خرید یا اجاره یک خانه برای یک خانواده تازه وارد در ساسکاچوان با توجه به استانداردهای کانادا، نسبتاً مقرون به صرفه است. تنها حدود 65 درصد از ساکنین این استان در مناطق شهری زندگی میکنند، شهرنشینی خود به خود باعث بالا بردن قیمت ها میشود ولی چون تقاضای کمتری برای شهرنشینی در استان وجود دارد، به طور سنتی دارای مسکن های بسیار مقرون به صرفه میباشد، اما اخیراً به دلیل اقتصاد موفقی که در ساسکاچوان به وجود آمده است تقاضای شهرنشینی نیز رو به افزایش است. میانگین قیمت خانه در رجینا حدود 338.800$ و در ساسکاچوان 352.000$ میباشد.

برای مهاجرت به ساسکاچوان روش های مختلفی وجود دارد بعضی از آنها عبارتند از:

  • شخصی که برای مدتی(حداقل یک سال)در این استان زندگی کرده باشد می تواند برای مهاجرت اعضای خانواده ی خود اقدام کند.
  • کارگر ماهری که توانایی انجام کارها را داشته باشد و مهارت کافی را دارا باشد.
  • شخصی که بتواند مزرعه یا زمینی خریداری کند و کاری را در آن شروع کند.یعنی باید سرمایه ی کافی برای شروع کار را داشته باشد.
  • همچنین دانشجویانی که قصد ادامه ی تحصیل دارند.

افرادی که قصد مهاجرت به ساسکاچوان را دارند بعد از ورود به این استان افراد می توانند از خدماتی که برای آنها در نظر گرفته می شود بهره مند شوند.

 لینک های مفیدتر

 

 
برچسب‌ها

‌مطالب مرتبط
‌مطالب پیشنهادی
از دل خود به دل دوست سفر باید کرد...

021 46 01 39 23
تهران، میدان پونک، ضلع جنوبی میدان، ساختمان بانک سینا، طبقه 4، واحد 8
Copyright © 2017 IranDehkadeh. All right reserved.

تو تلگرام ما یه خبرایی هست! امروز از کانال ایران دهکده تکون نخورید...

امروز30 آبان ماه، اعلام قیمت های شکسته شده و جدیدترین تور های لحظه آخری (کیش، استانبول، آنتالیا، تفلیس و...) و کلی اتفاق هیجان انگیز دیگه فقط و فقط در کانال ایران دهکده