ایران دهکده
021 46 01 39 23

درباره استان آلبرتا

استان آلبرتا

استان آلبرتا یکی از غربی ترین سه استان کانادا است. این استان اغلب به عنوان " استان انرژی" کانادا شناخته شده است، آلبرتا خانه بیش از 4 میلیون نفر است و این تعداد به سرعت در حال رشد میباشد. دو شهر بزرگ آلبرتا، ادمونتون مرکز استان آلبرتا و کلگری بخش عمده ای از این جمعیت را پوشش میدهند، هرکدام از این شهرها جمعیتی بیش از یک میلیون نفر دارند!

آلبرتا یک رهبر جهانی در صنعت نفت و گاز است، اما با این حال جایگاهی برای یک اقتصاد صنعتی و خدماتی پر جنب و جوش و به سرعت در حال رشد میباشد. آلبرتا باید از فرصتی که این رشد اقتصادی بوجود آورده تشکر کند، چراکه بخاطر همین رشد اقتصادی این استان به مقصدی برتر برای مهاجرت به کانادا تبدیل شده است. علاوه بر این امروزه استان آلبرتا یکی از مرفه ترین استان های کانادا است و در سراسر جهان بخاطر وجود استاندارد بالای زندگی در آن به رسمیت شناخته شده است.

اقتصاد و استخدام در آلبرتا

اقتصاد آلبرتا به وسیله صنعت انرژی پر رونق خود رانده میشود و این صنعت یک کارفرمای بزرگ در استان آلبرتا بشمار میرود. بطور مستقیم از بین هر 16 شغل 1 شغل در استان آلبرتا مربوط به صنعت انرژی است. بخش تولید آلبرتا نیز در دهه گذشته دو برابر شده است و همچنین نوآوری در تولید باعث شده است تا صنایع جدید استان آلبرتا را به یک رقیب قوی در بازارهای جهانی تبدیل کند.

علاوه بر صنعت نفت و گاز، جنگلداری نیز یک صنعت مهم با ارزش 6 میلیارد دلاری در سال میباشد. همچنین آلبرتا به صورت سنتی بستری برای صنعت بزرگ کشاورزی و دامداری میباشد که همواره بخش مهمی از فرهنگ و اقتصاد این استان بوده اند.

در سالهای اخیر حتی با توجه به افزایش تعداد مهاجران مقیم دائم و همچنین زندگی کارگران خارجی موقت و کار در این استان، نرخ بیکاری در آلبرتا همچنان رو به کاهش است. به غیر از در دسترس بودن شغل در استان، مردم بخاطر وجود استاندارد بالای زندگی در آلبرتا، از کار کردن در این استان لذت میبرند.

استاندارد زندگی در آلبرتا

با توجه به سطح پایین بیکاری و تقاضای بالا برای کارگران، نرخ متوسط دستمزد و حقوق آلبرتا به شدت با سایر استان های کانادا در رقابت است.حداقل دستمزد در آلبرتا 10.20$ در ساعت است و نکته قابل توجه اینجاست که خانواده های آلبرتایی بالاترین متوسط درآمد  ترکیبی در کانادا را دارند.همچنین استان آلبرتا به علت دارا بودن منابع طبیعی ثروتمند، پایین ترین نرخ مالیات های شخصی در کانادا را دارد.

 از آنجایی که استان آلبرتا از درصد پایین جرم و جنایت برخوردار است، همین عامل باعث شده تا شهرها و شهرستانهای آن به محل مناسبی برای لذت بردن یک خانواده از زندگی و امنیت موجود در این استان تبدیل شوند.

نقاط مورد علاقه توریست ها در آلبرتا

 

پارک ملی بنف

جاذبه های آلبرتا

 

پارک ملی جاسپر

 

جاذبه های آلبرتا

 

 

رام کردن گله اسب ها در کلگری

 

جاذبه های آلبرتا

 

دریاچه های گراسی

 

جاذبه های آلبرتا

لینک های مفیدتر
برچسب‌ها

‌مطالب مرتبط
‌مطالب پیشنهادی
از دل خود به دل دوست سفر باید کرد...

021 46 01 39 23
تهران، میدان پونک، ضلع جنوبی میدان، ساختمان بانک سینا، طبقه 4، واحد 8
Copyright © 2017 IranDehkadeh. All right reserved.

تو تلگرام ما یه خبرایی هست! امروز از کانال ایران دهکده تکون نخورید...

امروز30 آبان ماه، اعلام قیمت های شکسته شده و جدیدترین تور های لحظه آخری (کیش، استانبول، آنتالیا، تفلیس و...) و کلی اتفاق هیجان انگیز دیگه فقط و فقط در کانال ایران دهکده