ایران دهکده
021 46 01 39 23

استان نیوفاوندلند و لابرادور

استان نیوفاندلند و لابرادور

شرقی ترین استان کانادا است که مرکز و بزرگترین شهر آن سینت جانز نام دارد.این استان به دو قسمت منطقه ی نیوفاوندلند و منطقه لابرادور تقسیم می شود.زبان مرسوم در این استان گویش خاصی از زبان انگلیسی است.

از آنجایی که رایج ترین کار در این استان ماهیگیری است ولی امروزه با کاهش ماهی و ماهیگیران مواجه شده و نرخ بیکاری در آن به نسبت بالا رفته است، به همین دلیل قیمت مسکن در این استان ارزان و مناسب می باشد.علاوه بر این تحصیل و خدمات درمانی و بهداشتی رایگانی را در اختیار شهروندانش قرار می دهد.

اما به دلیل کمبود و رونق نداشتن شغل در این استان مهاجران معمولا این شهر را برای مهاجرت انتخاب نمی کنند و ترجیح می دهند برای سفر و دیدن جاذبه های طبیعی و زیبای این استان به آنجا بروند.

مهاجرت به استان نیوفاندلند و لابرادور

 

اقتصاد و استخدام در نیوفاندلند و لابرادور

اقتصاد استان نیوفاندلند تا حد زیادی به منابع طبیعی در این استان بستگی دارد. ماهیگیری که بزرگترین صنعت این استان است به کاهش جمعیت ماهی ها و کاهش سهمیه ماهیگیری منجر شده است. از سال 1989 با توسعه استراتژی ها و روش های جدید، این صنعت با چالش های زیادی روبرو شده است. دومین صنعت برجسته در این استان صنعت معدن است، با ارزش ناخالص محموله مواد معدنی از حدود 3.7$ میلیون دلار در هر سال، که بیشتر به صورت سنگ آهن از لابرادور میباشد. سومین صنعت بزرگ در این استان عمدتاً شامل صنعت کاغذ و خمیر کاغذ میلز میباشد.

بخش انرژی نیز بخش مهمی از اقتصاد نیوفاندلند را تشکیل میدهد. مثلاً بزرگترین تأسیسات برق آبی در Churchill Falls در لابرادور قرار دارد. استان نیوفاندلند همچنین از منابع نفتی و گازی چشمگیری برخوردار است که در حال حاضر با سرعت زیادی به توسعه و استخراج افزایش یافته است.

استان نیوفاندلند و لابرادور با چالش های زیادی برای غلبه بر افت صنعت ماهیگیری خود که به صورت سنتی مرکز اقتصاد این استان است، روبرو شده است و با توجه به اینکه بسیاری از ساکنان این استان با توجه به حرفه خود در این صنعت کار میکردند، استان نیوفاندلند با بالاترین نرخ بیکاری در کانادا که 14.7% بود مواجه شد. به همین دلیل استان نیوفاندلند و لابرادور برای برنامه های کارآموزی مجدد و صنایع تازه رشد سرمایه گذاری سنگسنی را انجام داده است و برخی از موفقیت ها را در حرکت اقتصاد خود و دور کردن آن از وابستگی به منابع طبیعی، کسب کرده است.

استان نیوفاندلند و لابرادور

استاندارد زندگی در نیوفاندلند و لابرادور

سطح بالایی از نرخ بیکاری که در این استان وجود دارد به این معنی است که متوسط درآمد برای یک خانواده در نیوفاندلند 70.900$ است که از میانگین درآمد در کانادا پایین تر است. هزینه های گرمایشی و مسکن به اندازه هزینه های عمومی زندگی در نیوفاندلند و لابرادور در بین پایین ترین هزینه ها در کانادا قرار میگیرد. ولی کسانی که در بخش صنعتی مدرن این استان مشغول به کار هستند، میتوانند یک زندگی راحت با استانداردهای بالایی از زندگی تجربه کنند.

 لینک های مفیدتر 

 
برچسب‌ها

‌مطالب مرتبط
‌مطالب پیشنهادی
از دل خود به دل دوست سفر باید کرد...

021 46 01 39 23
تهران، میدان پونک، ضلع جنوبی میدان، ساختمان بانک سینا، طبقه 4، واحد 8
Copyright © 2017 IranDehkadeh. All right reserved.

تو تلگرام ما یه خبرایی هست! امروز از کانال ایران دهکده تکون نخورید...

امروز30 آبان ماه، اعلام قیمت های شکسته شده و جدیدترین تور های لحظه آخری (کیش، استانبول، آنتالیا، تفلیس و...) و کلی اتفاق هیجان انگیز دیگه فقط و فقط در کانال ایران دهکده