ایران دهکده
021 46 01 39 23

برای مهاجرت به کانادا باید از کجا شروع کرد

مهاجرت به کانادا

ممکن است انسان ها به هر دلیلی به فکر مهاجرت بیافتند و هر یک دلیل خاص خود را داشته باشند، اما ندانند که باید از چه راهی وارد شوند یا به چه طریق برای مهاجرت به کانادا اقدام کنند.در این مقاله هدف بر این است که شما را در تصمیمتان به بهترین نحو راهنمایی کنیم.

صد در صد مهاجرت یک فرآیند بسیار مهم است، به این فکر کنید که قرار است شهر و وطن خود را برای همیشه ترک کنید و تا آخر عمر در یک کشور دیگر زندگی کنید، خیلی ها از کار خود پشیمان میشوند و افرادی دیگر کاملا راضی و خشنود هستند. پس مهاجرت هم می تواند خوب باشد هم بد، ولی مطمئتن باشید که با یک برنامه ریزی خیلی خوب به بهترین شکل از پس این کار برمیایید.

اگر در تمامی مراحل مهاجرت به کانادا یا هر کشور دیگری برنامه ریزی درستی داشته باشید قطعا به راحتی این کار را انجام خواهید داد. یک برنامه ریزی خوب نیازمند تحقیق و جمع آوری اطلاعات است که ما در فایل مهاجرت به کانادا تا حد ممکن اطلاعات کلیدی و مهم مهاجرت به کانادا و همچنین هریک از روش های مهاجرت به کانادا را همراه با شرایط برای مهاجران عزیز توضیح داده ایم.

از خودتان مطمئن شوید

بهتر است با خودتان رو راست باشید، اگر جرأت ریسک کردن ندارید بهتر است همین حالا از مهاجرت به کانادا صرف نظر کنید؛ چون ممکن است در این مسیر خیلی چیزها را از دست بدهید. مهاجرت به کار کسانی می آید که به راحتی با هر شرایطی کنار می آیند و با تغییر میانه خوبی دارند یا مثلا از خوردن غذاهای جدید، مکان های جدید و حتی معاشرت با آدم های جدید لذت می برند. پس قدم اول این است که خودتان را بشناسید و از روحیات خود باخبر شوید.

 

با کشور کانادا بیشتر آشنا شوید

خب بعد از اینکه از خودتان مطمئن شدید باید از جایی که قرار است به آنجا مهاجرت کنید اطلاعات کافی را بدست آورید، از همه لحاظ باکشور کانادا آشنا شوید، چه از نظر موقعیت مکانی و آب و هوا و چه از نظر فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی.

 

مقایسه مزایا مهاجرت به کانادا با سایر کشورها

مهاجرت به کشور کانادا را با سایر کشورها مقایسه کنید و مزایا و معایب آن را بسنجید، گرچه امروزه اداره مهاجرت کانادا راه های زیادی را برای متقاضیان باز گذاشته است و مهاجرت به کانادا خیلی سریع تر و آسان تر از سایر کشورها صورت میگیرد، ولی باز هم شما تصمیم گیرنده هستید و باید شرایط خود را با روش ها و شرایط مهاجرت به کانادا تطبیق دهید.

روش های مهاجرت به کانادا

بعد از اینکه از تصمیم خود برای مهاجرت به کانادا مطمئن شدید وقت آن رسیده که روش های مختلف مهاجرت به کانادا را بررسی کنید و شرایط خود را با شرایط هریک از این روش ها مقایسه کنید و بهترین آن را برای مهاجرت به کانادا و اقامت دائم در کانادا انتخاب کنید.در این مرحله می توانید با یک مشاور نیز مشورت کنید ولی حواستان باشد که تا تصمیم نهایی را نگرفته اید پای هیچ قراردادی را امضا نکنید و پولی پرداخت نکنید.

بعد از این که تحقیقات خود را انجام دادید و به اندازه کافی درباره مهاجرت به کانادا اطلاعات کسب کردید می توانید تصمیم نهایی خود را بگیرید که آیا مایل به مهاجرت به کانادا هستید یا نه؟ پیشنهاد ما به شما این است که زبان انگلیسی یا فرانسه را جدی بگیرید و قبل از مهاجرت به یکی از آنها مسلط شوید، چراکه این مهارت فرآیند مهاجرت به کانادا را آسان تر می نماید و شرطی است که در اکثر روش های مهاجرت به کانادا به آن اشاره شده است.

 مهاجرت به کانادا

نکات ضروری برای یک مهاجرت موفقیت آمیز به کانادا

- هنگام تکمیل فرم‌های مهاجرتی مطمئن شوید که تمام اسناد و مدارک لازم از قبیل شناسنامه و کارت ملی، سند ازدواج، گواهی پایان خدمت، پاسپورت، مدارک تحصیلی، سوابق کاری، و... را دارید و کلیه مدارک خواسته شده را بدون هیچ کم وکاستی برای اداره مهاجرت ارسال کنید.

- از آنجا که اداره مهاجرت کانادا مدارکی که به زبان انگلیسی یا فرانسوی نباشد را نمی‌پذیرد بسیار مهم است که تمام مدارک فارسی را از طریق یک دارالترجمه رسمی به انگلیسی ترجمه کنید.

- حداقل 2 تا 3 نسخه از ترجمه هر مدرک را تهیه کنید و حتما یک کپی از پرونده‌ای که ارسال کرده اید را نگه دارید، چون فرایند اخذ اقامت دائم کانادا معمولا زمان بر است و شما همیشه باید بدانید که چه اطلاعاتی را ارسال کرده اید و چه تغییراتی در پرونده شما اتفاق افتاده است تا هنگام ارسال اطلاعات تکمیلی یا در هنگام مصاحبه احتمالی دچار تناقض گویی نشوید.

- بعد از اقدام به مهاجرت و ارسال فرم‌های تقاضا، اگر ارسال اطلاعات یا مدارک دیگری درخواست شد، موارد درخواستی را به سرعت تهیه و ارسال کنید. انتظار مسئولان بررسی کننده پرونده این است  که مدارک و اطلاعات درخواستی را هرچه سریعتر در اختیارشان قرار دهید، چون امکان دارد پرونده را تنها در بازه زمانی مشخصی در جریان نگه دارد و هر گونه کوتاهی از طرف شما در این مورد باعث می شود که روند بررسی پرونده را به تأخیر بیفتد.

- هر تغییر کوچک در وضعیت کنونی خود مثل تغییر آدرس محل کار یا سکونت، ازدواج یا طلاق، تولد نوزادی جدید در خانواده، و... را سریعا به دفتر ویزا اعلام کنید.

- در زمان بررسی پرونده می توانید از فرصت نهایت استفاده را ببرید و درباره شرایط کار در کانادا، تحصیل در کانادا و حتی رشته های پر تقاضا در بازار کانادا اطلاعات کسب کنید. و علاوه بر مدارک ذکر شده می توانید یک رزومه کاری مناسب یا مدارک دوره های تخصصی که گذرانده اید را به پرونده خود اضافه کنید تا زودتر به کار شما رسیدگی شود و ارزش پرونده بالاتر برود

پانویس: یادتان باشد که در هر کدام از این مراحل اعتماد به نفس داشته باشید و با دیدی مثبت پیش بروید.
برچسب‌ها

‌مطالب مرتبط
‌مطالب پیشنهادی
از دل خود به دل دوست سفر باید کرد...

021 46 01 39 23
تهران، میدان پونک، ضلع جنوبی میدان، ساختمان بانک سینا، طبقه 4، واحد 8
Copyright © 2017 IranDehkadeh. All right reserved.

تو تلگرام ما یه خبرایی هست! امروز از کانال ایران دهکده تکون نخورید...

امروز1 آذرماه، اعلام قیمت های شکسته شده و جدیدترین تور های لحظه آخری (کیش، استانبول، آنتالیا، تفلیس و...) و کلی اتفاق هیجان انگیز دیگه فقط و فقط در کانال ایران دهکده