ایران دهکده
021 46 01 39 23

تحصیل در دانشگاه تورنتو

 دانشگاه تورنتو

اگر  هدف شما از مهاجرت به کانادا تحصیل در کانادا است باید بگوییم که تحصیل در دانشگاه تورنتو یکی از بهترین گزینه ها برای تحصیل در کانادا است، این دانشگاه یکی از دانشگاه های دولتی و تحقیقاتی کانادا است که در مرکز استان تورنتو یعنی اُنتاریو واقع شده است و در مجموع حدود هشتاد هزار نفر دانشجو دارد. بسیاری از رشته های تحصیلی در دانشگاه تورنتو مانند رشته های پزشکی دارای شهرت جهانی و کیفیت بسیار ممتازی می باشند. این دانشگاه در تولید علم در جهان جایگاه ویژه ای دارد و بسیاری از یافته ها، اکتشافات و تحقیقات علمی جهان در این دانشگاه صورت گرفته است. دانشگاه تورنتو اولین موسسه آموزش عالی در کانادای شمالی بوده است.

نکته ی قابل ذکر این است که در حال حاضر  بیش از 8 هزار نفر از 150 کشور مختلف دنیا در این دانشگاه در حال تحصیل هستند. در دانشگاه تورنتو بخشی مربوط به دانشجویان خارجی وجود دارد که مسئول تمامی موارد مربوط به این دانشجویان است.دانشگاه تورنتو دارای 12 کالج است و تقریبا در تمامی رشته های تحصیلی دانشگاهی پذیرای دانشجویان خارجی است. یرای اینکه بتوانید از این دانشگاه پذیرش دریافت کنید باید معدل بالا و شرایط تحصیلی مناسبی داشته باشید به خصوص در مقاطع تحصیلی فوق لیسانس و دکتری به دلیل کیفیت بالای تحصیلی رقابت شدیدی برای اخذ پذیرش از این دانشگاه وجود دارد.

دانشگاه‌های کانادا از آزمون‌های SATI یا SATII یا تافل و یا هر سه به عنوان معیاری برای پذیرش دانشجویان خارجی استفاده می‌کنند. که نزدیک‌ترین محل برای انجام آزمون‌های SAT کشور امارات می باشد. 

 

مراحل پذیرش در این دانشگاه تورنتو: 

1_ مرحله پذیرش: پس از دریافت اطلاعات ثبت‌نامی و مشخص شدن وضع اسکان دانشجو، یک تور برای آشنایی دانشجو در سطح شهر تورنتو انجام می‌شود.

2_ مشاوره مخصوص دانشجویان بین‌المللی: تمامی سوالات دانشجویان خارجی و مشکلات آنان در این بخش مورد بررسی قرار می‌گیرد.

3_ برنامه زبان انگلیسی: کسانی که انگلیسی‌ زبان مادری آنها نیست در این مرحله فرصت به دست آوردن مهارت زبان انگلیسی را دارند.

4_ بخش فرهنگی: اجلاس مراسم و کلیه رویدادهایی که باعث آشنایی بیشتر شخص با فرهنگ و سنت کانادایی می‌شود.

در مرحله آخر ثبت‌نام اطلاعات مالی دانشجو ذکر می‌شود و بر مبنای آن میزان کمک مالی دانشگاه به دانشجو مشخص خواهد شد. دانشجو باید برگه مالیات سرپرست خانواده و ترجمه فیش حقوقی سرپرست خانواده را به دانشگاه ارائه دهد.

دانشگاه تورنتو

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه کانادا:

پذیرش در دانشگاه‌های کانادایی از جمله دانشگاه‌های طراز اول این کشور نظیر دانشگاه تورنتو اغلب هم ارزان‌تر از دانشگاه‌های آمریکاست و هم ظرفیت پذیرش این دانشگاه‌ها برای دانشجویان خارجی نسبت به دانشگاه‌های آمریکایی بالاتر است.

شرایط اخذ پذیرش از دوره های لیسانس:

 • دارا بودن دیپلم دبیرستان و پیش دانشگاهی با معدل دیپلم حداقل ۱۷
 • مدارک زبان TOEFL, iBT: 90; CBT: 230; PBT: 570 و یا IELTS:6.5
 •  متقاضیان دارای معدل بالای هجده و نمرات بالا در دروس اصلی دبیرستان در صورتی که نمره زبان پایین تر از نمره مورد نظر داشته باشند، می توانند همچنان پذیرش غیر مشروط گرفته ولی یک ترم زبان بخوانند.

شرایط اخذ پذیرش از دوره های فوق لیسانس:

 • مدرک کارشناسی با ۴ سال تحصیل و با معدل حداقل ۱۶
 • توصیه نامه از اساتید قبلی
 •  Statement of Interest و یا Research Interest
 • مدرک زبان انگلیسی (IELTS, 6.5) و یا (TOEFL, iBT: 100; CBT: 250; PBT: 600)
 • مدرک GRE برای رشته های فنی و مهمندسی وعلوم و مدرک GMAT برای رشته های مالی و بیزنس

شرایط اخذ پذیرش از دوره های دکتری:

 • مدرک کارشناسی با ۴ سال تحصیل و با معدل حداقل ۱۶
 • مدرک کارشناسی ارشد با معدل بالای ۱۶
 • توصیه نامه از اساتید قبلی
 • Statement of Interest و یا Research Interest
 • مدرک زبان انگلیسی (IELTS, 6.5) و یا (TOEFL, iBT: 100; CBT: 250; PBT: 600)
 • مدرک GRE برای رشته های فنی و مهمندسی وعلوم و مدرک GMAT برای رشته های مالی و بیزنس

دانشگاه تورنتو دارای بودجه تحقیقاتی بسیار بالایی نسبت به سایر دانشگاه های کاناداست و میزان کمک هزینه های تحصیلی آن بسیار بالاتر از سایر دانشگاه های کانادا می باشد. به عنوان نمونه در بسیاری از رشته های دکتری  دانشجویان، کمک هزینه های بین سی تا چهل هزار دلار هم در سال دریافت می کنند.

دانشگاه تورنتو به دانشجویان خود کمک مالی کرده اما دانشجویانی که قصد دارند در این دانشگاه به ادامه تحصیل بپردازند لازم است بدانند که کمک‌های مالی دانشگاه فقط قسمت کمی از هزینه‌ دانشگاهی دانشجو را پوشش می‌دهد. بعد از گرفتن ویزا و تعهد دانشجو به مشاوران مربوطه در زمینه اینکه فرد قادر به پرداخت هزینه‌های مهاجرت و آموزشی است ویزای او برای تحصیل در دانشگاه تورنتو صادر می‌شود.

قابل ذکر است که دانشگاه تورنتو تمامی دانشجویان خارجی خود را بیمه سلامت می‌کند و هزینه آن به میزان کمی در هزینه شهریه محاسبه می‌شود، و در انتها باید گفته شود که دانشجویانی که گواهی تحصیل کسب می‌کنند مانعی برای کار همزمان با تحصیل ندارند و می‌توانند بدون پرداخت مالیات در این کشور تا زمانی که دانشجو هستند مشغول به کار باشند.
برچسب‌ها

‌مطالب مرتبط
‌مطالب پیشنهادی
از دل خود به دل دوست سفر باید کرد...

021 46 01 39 23
تهران، میدان پونک، ضلع جنوبی میدان، ساختمان بانک سینا، طبقه 4، واحد 8
Copyright © 2017 IranDehkadeh. All right reserved.

تو تلگرام ما یه خبرایی هست! امروز از کانال ایران دهکده تکون نخورید...

امروز1 آذرماه، اعلام قیمت های شکسته شده و جدیدترین تور های لحظه آخری (کیش، استانبول، آنتالیا، تفلیس و...) و کلی اتفاق هیجان انگیز دیگه فقط و فقط در کانال ایران دهکده