ایران دهکده
021 46 01 39 23

تحصیل در دانشگاه مک گیل کانادا

 

اگر قصد مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل در کانادا را دارید باید صد در صد با دانشگاه مک گیل کانادا یکی از بهترین دانشگاه های کانادا با 300 رشته تحصیلی است، آشنا شوید.

 

مهاجرت به کانادا

 

 

تاریخچه

دانشگاه مک گیل یکی از قدیمی ترین دانشگاه های دولتی-تحقیقاتی و انگلیسی زبان در کانادا است  که در استان مونترآل کانادا، یکی از استان های مدرن با خصوصیات اروپایی و آب و هوایی مطلوب، قرار دارد.امتیاز نامه دانشگاه مک گیل در سال 1821 تاسیس گردید و در سال 2011  در بین همه مؤسسات کانادایی که در آنها دوره های پزشکی و دکتری ارائه و برگزار می شود، رتبه اول را کسب نمود و همچنین در این رتبه بندی، در سطح بین المللی رتبه 17 را بدست آورده است.ساختمان اصلی دانشگاه با وسعت 32 هکتار، در کوهپایه رویال در مونترآل قرار گرفته است و ساختمان دوم دانشگاه، در 6.5 کیلومتری مزارع و زمین های جنگلی سانتا آنا واقع شده است که در 30 کیلومتری غرب ساختمان اصلی میباشد.

 

دانشجویان برتر دانشگاه:

دانشگاه مک گیل به عنوان یکی از دانشگاه های بزرگ کانادا با تقریبا 3000 دانشجو، 2000 کارمند آموزشی و 73 موسسه تحقیقاتی وابسته شناخته شده است. دانشجویان و پروفسورهای دانشگاه مک گیل در زمینه های متعددی از علوم انسانی و علوم پایه گرفته تا بازرگانی، سیاست و ورزش در کل جهان شناخته شده هستند. از دانش آموختگان برجسته این دانشگاه می توان به یازده نفر از برندگان جایزه نوبل، صد و سی و دو نفر از پژوهشگران Rhodes، سه فضا نورد، دو نخست وزیر کانادایی، یازده قاضی دادگاه عالی کانادا، سه نفر از رهبران خارجی، نه نفر از برندگان جوایز آکادمی، سه نفر از برندگان جایزه Pulitzer و بیست و هشت نفر از مدال آوران المپیک اشاره کرد.

 

تدریس استادان بین المللی در دانشگاه مک گیل کانادا:

استادان مک گیل مدارک خود را از بهترین دانشگاه های جهان اخذ نموده و آموزش و تحقیقات آنها منعکس کننده سابقه ی جهانی علایقشان می باشد.

 

رشته های تحصیلی موجود در دانشگاه مک گیل:

 دانشگاه مک گیل کانادا با 21 دانشکده، دوره هایی را در بیش از 300 رشته تحصیلی که پزشکی و حقوق نیز شامل آنها هستند، ارائه می دهد. مک گیل دارای نقاط قوت پژوهش در طیف گسترده ای از رشته ها مثل: عصب شناسی، تحقیقات سرطان، حقوق، تحقیقات در زمینهٔ آب و هوا، علوم کشاورزی و علوم زیست محیطی، تحقیقات مواد جدید، تحقیقات ژنتیکی، فلزات و مواد، پژوهش زبان، تحقیقات پزشکی هوافضا، علوم انسانی، علوم اجتماعی، هوش مصنوعی، مردمان بومی، شیمی و صنعت و پژوهش آموزش و پرورش، میباشد.

 بهترین دانشگاه های کانادا

 

خدمات دانشجویی بین المللی دانشگاه مک گیل

مرکز "خدمات دانشجویان بین المللی"  مسئول ارائه ی برنامه هایی در ترویج رشد و توسعه ی دانشجویان بین المللی و تسهیل سازگاری آنها با مک گیل و مونترال می باشد،خدمات شامل موارد زیر را برای دانشجویان دانشگاه مک گیل در نظر گرفته است: 
آشنایی و جهت دهی، بیمه سلامت، فعالیت های فرهنگی و اجتماعی، مشاوره و پشتیبانی برای مسائل مربوط به انطباق فرهنگی، کمک در رابطه با قوانین و مقررات مهاجرت، نامه برای انتقال وجوه و کمک های مالی محدود در مواقع ضروری. همچنین شبکه دانشجویان بین المللی مک گیل راه اندازی شده است تا به عنوان یک شبکه ی اجتماعی و حمایتی برای دانشجویان بین المللی عمل کند.

 

تورهای دانشگاهی

برنامه تورهای دانشگاه مک گیل توسط مرکز خوش آمد گویی دانشگاه ارائه می شود. در این تورها، راهنماهایی دو زبانه، گروه های کوچکی از دانشجویان را برای آشنایی با محوطه ی دانشگاه هدایت می کنند.

 

هزینه تحصیل در دانشگاه مک گیل

 

هزینه ها  به ازای هر ترم
شهریه دانشگاه  $7,853
خدمات دانشجویی $259
انجمن دانشجویی $84
فناوری اطلاعات $111
بیمه دانشجویان خارجی $906
هزینه ثبت نام،ریز نمرات و هزینه های عمومی  $178
هزینه های داندانپزشکی $176
هزینه کپی رایت $13

 

مدارک لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه مک گیل

  • اصل و ترجمه آخرین مدرک تحصیلی (فارسی و ترجمه شده)
  • رزومه فرد متقاضی
  • توصیه نامه از اساتید 2 عدد (Recommendation letter)
  • هدف نامه یا همان انگیزه نامه (SOP)
  • تصویر پاسپورت فرد متقاضی
  • هزینه ثبت درخواست پذیرش و بررسی مدارک
  • مدرک زبان, کارشناسی: حداقل آیلتس 6, کارشناسی ارشد: حداقل 6.5 و دکترا حداقل 7

 

دانشکده ها:

دانشکده کشاورزی و محیط زیست

دانشکده علوم انسانی

دانشکده تحصیلات تکمیلی

دانشکده دندانپزشکی

دانشکده آموزش

دانشکده مهندسی

دانشکده آموزش عالی و فوق دکتری

دانشکده حقوق

دانشکده مدیریت

دانشکده پزشکی

دانشکده موسیقی

دانشکده مطالعات دینی

دانشکده علوم

نکته جالب درباره این دانشگاه این است که با وجود اینکه زبان اصلی دانشگاه انگلیسی است اما با این حال دانشجویان این اجازه را دارند که کار ها و تحقیقات خود را به زبان انگلیسی یا فرانسوی ثبت نمایند، البته به جز زمانی که هدف از یک دوره آموزشی، آموزش زبان خاصی به دانشجویان باشد.

 

مشاهده دانشگاه مک گیل بر روی نقشه گوگل

 
برچسب‌ها

‌مطالب مرتبط
‌مطالب پیشنهادی
از دل خود به دل دوست سفر باید کرد...

021 46 01 39 23
تهران، میدان پونک، ضلع جنوبی میدان، ساختمان بانک سینا، طبقه 4، واحد 8
Copyright © 2017 IranDehkadeh. All right reserved.

تو تلگرام ما یه خبرایی هست! امروز از کانال ایران دهکده تکون نخورید...

امروز1 آذرماه، اعلام قیمت های شکسته شده و جدیدترین تور های لحظه آخری (کیش، استانبول، آنتالیا، تفلیس و...) و کلی اتفاق هیجان انگیز دیگه فقط و فقط در کانال ایران دهکده