ایران دهکده
021 46 01 39 23

مهاجرت به استان آلبرتا

 مهاجرت استان آلبرتا

 برنامه مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی استانی در استان آلبرتا به اینگونه است که این استان به دنبال جذب نیروهای متخصص و با تجربه است، بطوریکه این نیروها بتوانند به رشد اقتصادی آلبرتا کمک کنند. متقاضیان که توسط اداره مهاجرت استان آلبرتا پذیرفته می شوند می توانند طبق برنامه و شرایط مهاجرت استانی، برای گرفتن اقامت دائم کانادا اقدام نمایند. معمولا پرونده‌های مهاجرت استانی در اداره مهاجرت کانادا دارای الویت بوده و با سرعت بیشتری نسبت به پرونده‌های فدرال مورد بررسی قرار خواهند گرفت. برنامه مهاجرت استانی آلبرتا شامل 4 گروه مختلف می گردد که هر کدام از این گروه ها شرایط خاص خود را برای مهاجرت به استان آلبرتا دارند، این شرایط به شرح زیر میباشد:

1-استخدام در آلبرتا بر اساس نیاز کارفرمایان

هدف در اینجا بر طرف کردن نیاز کارفرمایانی است که در آلبرتا نیروی کار محلی جوابگوی آنها نیست و نمی توانند نیروی کار مورد نظر خود را در میان شهروندان کانادایی یا کسانی که در آلبرتا زندگی می کنند، پیدا کنند. برنامه مهاجرت استانی آلبرتا بر اساس نیاز کارفرمایان سه گروه از مهاجران را در خود جای داده است که هر یک از این گروه ها باید یک پیشنهاد کار تمام وقت و معتبر از طرف کارفرما دریافت کنند شرایط و نیازمندی‌های هر گروه به صورت زیر می باشد:

نیروی کار متخصص

- نیروهای کار متخصصی که پیشنهاد کار تمام وقت و دائم از یک کارفرمای آلبرتای دریافت کرده باشند.

- پیشنهاد کار در شغلی باشد که نوع و سطح مهارت آن در فهرست  NOC، در یکی از  سطوح 0  مشاغل مدیریتی، A  مشاغلی که معمولا نیاز به تحصیلات دانشگاهی دارند، و B مشاغل فنی و حرفه‌ای که معمولا نیاز به تحصیل در کالج و مراکز فنی حرفه‌ای یا کارآموزی دارند تعریف شود.

- متقاضی باید صلاحیت‌ها، مهارت‌ها و گواهینامه‌ یا آموزش تخصصی و رسمی مورد نیاز شغل مورد نظر را داشته باشد.

فارغ التحصیلان خارجی

- دانشجویان خارجی باید پشنهاد کار معتبر و تمام وقت در شغلی تخصصی و مرتبط با رشته تحصیلی خود از یک کارفرمای آلبرتایی دریافت کنند.

-  متقاضی باید حداقل به مدت 6 ماه به صورت قانونی (با در اختیار داشتن اجازه کار موقت فارغ التحصیلان خارجی) برای کارفرمای مذکور کار کند.

- متقاضی باید صلاحیت‌ها، مهارت‌ها و گواهینامه‌ یا آموزش تخصصی یا رسمی مورد نیاز شغل مورد نظر را داشته باشد.

نیروی کار نیمه ماهر

- متقاضیان این گروه باید پیشنهاد کار تمام وقت و دائم در شغلی که سطح مهارت آن در فهرست NOC، سطح C یا D تعریف شده است، دریافت کنند.

- شغل مورد نظر باید در یکی از صنایع غذایی و آشامیدنی، هتل‌داری و مهمانداری، صنایع تولیدی، حمل و نقل، یا خدمات غذایی باشد.

-  متقاضی باید صلاحیت‌ها، مهارت‌ها و گواهینامه‌ یا آموزش تخصصی یا رسمی مورد نیاز شغل مورد نظر را داشته باشد.

 

2-استخدام استراتژیک

داشتن پیشنهاد کار برای متقاضیان این گروه نیاز نیست. سه گروه مهاجرتی در این دسته وجود دارد که شرایط آنها به شرح زیر است:

 

مشاغل فنی و حرفه‌ای

- متقاضی واجد شرایط باید دعوتنامه‌ای از مرکز آموزش صنعتی و کارآموزی آلبرتا (AIT) دریافت کند.

- باید گواهینامه یکی از مشاغل فنی و حرفه‌ای آلبرتا که اخذ گواهینامه حرفه‌ای جهت کار در آنها الزامی است را دریافت کرده باشد.

- ساکن آلبرتا باشد

- نزد یک کارفرمای آلبرتایی مشغول به کار باشد یا در دو سال گذشته برای کارفرمایی آلبرتایی کار کرده باشد که این تجربه کاری باید مرتبط با حرفه متقاضی، حرفه‌ای که گواهی آن را در اختیار دارد، باشد.

مشاغل مهندسی

- مهندسان، طراحان، و نقشه‌کشان فنی و صنعتی واجد شرایط این گروه مهاجرتی هستند.

- باید به عنوان مهندس، طراح و یا نقشه‌کش فنی و صنعتی تحصیلات، آموزش، و تجربه کافی داشته باشند

- رشته مهندسی و شغلی متقاضی باید در فهرست مشاغل مهندسی شاخه مهاجرتی استخدام استراتژیک آلبرتا وجود داشته باشد

- مدرک عضویت در انجمن مهندسان حرفه‌ای، زمین‌شناسان و متخصصان ژئوفیزیک آلبرتا  را ارائه نماید

- در حال حاضر ساکن آلبرتا باشد

- نزد کارفرمایی آلبرتایی مشغول به کار باشد یا در 12 ماه گذشته برای شرکتی که عضو انجمن شرکت‌های مشاوره مهندسی آلبرتا است، یا یک شرکت شناخته شده و معتبر مهندسی یا ساختمانی آلبرتا کار کرده باشد.

دارندگان ویزای کار آمریکا

- افرادی که در حال حاضر به صورت قانونی (با در اختیار داشتن یکی از ویزاهای کار دارای اعتبار H1-B، H1-B1، H1-C، یا E-3) در آمریکا مشغول به کار بوده و تمایل دارند درآلبرتا زندگی کنند، ممکن است واجد شرایط این گروه مهاجرتی باشند. متقاضی باید حداقل یک سال سابقه کار در آمریکا داشته و باید شغل فعلی وی در فهرست مشاغل مورد نیاز آلبرتا وجود داشته باشد.

 

3-مزرعه داران و کشاورزان خویش کارفرما

 

شرایط مزرعه داران و کشاورزان خویش کارفرما جهت کارآفرینی در آلبرتا:

- تجربه کافی مدیریت مزرعه را داشته باشد

- تحصیلات، آموزش، و تجربه کاری لازم برای توسعه یک مزرعه و شرکت کشاورزی پایدار در آلبرتا را داشته باشد

- طرح و برنامه بیزنسی برای سرمایه‌گذاری و تاسیس یک شرکت کشاورزی در آلبرتا را ارائه نماید

- متعهد شود که حداقل 500,000 دلار کانادا در آلبرتا و در زمینه کشاورزی سرمایه‌گذاری خواهد کرد

- موافقت یک شرکت سرمایه‌گذاری معتبر کانادایی را جهت دریافت تسهیلات مالی برای انجام سرمایه‌گذاری مورد نظر را کسب کند

- دارایی خالصی معادل 500,000 دلار کانادا را در اختیار داشته باشد یا ثابت کند که با استفاده از منابع دیگری به این میزان دارائی دسترسی دارد

 مهاجرت استان آلبرتا

4-اسپانسر شدن توسط خویشاوندان

 این گروه شامل کسانی است که ساکن آلبرتا، شهروند کانادا یا مقیم دائم کانادا هستند و میخواهند یکی از خویشاوندان خود را برای دریافت اقامت دائم کانادا اسپانسر کنند.

شرایط اسپانسر کننده:

- اسپانسر می‌تواند یکی از خویشاوندان نزدیک متقاضی مثل والدین، فرزندان، خواهر و برادر، خواهرزاده‌ها و برادرزاده‌ها، عمه، خاله، دایی و عمو باشد و حاضر باشد تعهدنامه حمایت و ضمانت متقاضی را امضا نماید.

- اسپانسر باید ثابت کند که توانایی حمایت مالی از متقاضی را دارد. برای این کار اسپانسر کننده می‌تواند مدارک منبع درآمد خود در 12 ماه گذشته را ارائه نموده یا نشان دهد که حداقل 15,000 دلار کانادا دارایی سهل الوصول به غیر از جواهرات، اتومبیل، یا سایر داریی‌های شخصی را در اختیار داشته باشد.

شرایط متقاضی(اسپانسر شونده):

- سن بین 21 سال تا 45 سال

- حداقل توانمندی‌ها و مهارت‌های زبان انگلیسی یا فرانسه را داشته باشد، اگر متقاضی دوره لیسانس را در یک موسسه آموزش عالی انگلیسی یا فرانسوی زبان تکمیل کرده باشد، نیازی به شرکت در آزمون IELTS یا TEF ندارد.

 

- برنامه آموزشی (آموزش بعد از دبیرستان) حداقل 2 ساله‌ای را تکمیل کرده و گواهی و دیپلم مربوطه را دریافت نموده باشد

- تجربه کار کافی و مرتبط با رشته تحصیلی خود را دارا باشد

- حداقل 10,000 دلار کانادا (به علاوه 2000 دلار کانادا برای هر یک از وابستگان همراه) در یکی از موسسات مالی رسمی و شناخته شده کانادا یا در حساب بانکی خود در کشور مبدا به صورت وجه نقد داشته باشد.

مشاهده موقعیت استان آلبرتا در کانادا روی نقشه گوگل

 
برچسب‌ها

‌مطالب مرتبط
‌مطالب پیشنهادی
از دل خود به دل دوست سفر باید کرد...

021 46 01 39 23
تهران، میدان پونک، ضلع جنوبی میدان، ساختمان بانک سینا، طبقه 4، واحد 8
Copyright © 2017 IranDehkadeh. All right reserved.

تو تلگرام ما یه خبرایی هست! امروز از کانال ایران دهکده تکون نخورید...

امروز1 آذرماه، اعلام قیمت های شکسته شده و جدیدترین تور های لحظه آخری (کیش، استانبول، آنتالیا، تفلیس و...) و کلی اتفاق هیجان انگیز دیگه فقط و فقط در کانال ایران دهکده