ایران دهکده
021 46 01 39 23

تحصیل دانشجویان در کانادا

 

کشور کانادا هر ساله بیش از 130 هزار دانشجو را از سایر کشورهای خارجی برای تحصیل در دانشگاه های کانادا، در مقاطع مختلف، پذیرا می باشد. ولی هر کدام از استان های کانادا شرایط مخصوص به خود را دارند. علاوه بر دانشگاه های کانادا، مدارس کانادا نیز فرصت های چشمگیری را در اختیار دانشجویانی که قصد مهاجرت به کانادا و ادامه تحصیل در کانادا را دارند، قرار می دهند و تلاش می کنند تا زندگی دانشجویان در کانادا راحت تر شود.

تحصیل در کانادا

افرادی که قصد تحصیل در کانادا را دارند، باید از یک مؤسسه آموزشی معتبر در کانادا پذیرش تهیه نمایند و سپس از اداره مهاجرت کانادا مجوز تحصیل دریافت کنند.مجوز تحصیل، مدرکی ست که توسط مقامات مهاجرت کانادا صادر شده و طبق آن به یک شخص خارجی اجازه داده میشود که در کانادا تحصیل نماید. این مدرک شامل نام مؤسسه مورد تحصیل، برنامه و رشته تحصیلی می باشد.

 اداره مهاجرت کانادا به راحتی مجوز تحصیل را برای آن دسته که از یک مؤسسه معتبر آموزشی کانادایی پذیرش دریافت کرده اند و پول کافی برای پرداخت شهریه و گذران زندگی دارند، صادر مینماید. در بعضی موارد، ممکن است اداره مهاجرت از متقاضی بخواهد که آزمایشات پزشکی را هم انجام بدهد. به علاوه، افرادی که مجوز تحصیل را کسب میکنند بایستی برای ویزیتور ویزا نیز اقدام نموده و آن را دریافت نمایند.

مجوز تحصیل معمولا برای مدت مشخص دوره تحصیلی صادر خواهد شد. برای دوره هایی که شش ماهه و یا کمتر هستند، دوره هایی که ماهیت آنها آکادمیک و حرفه ای نیست، دوره هایی که همراه با تورهای مسافرتی ارائه شده است و همچنین دوره های مربوط به کار در شیرخوارگاه ها و مهدکودک ها، نیازی به مجوز تحصیل نمی باشد.

شرایط متقاضی جهت اخذ پذیرش تحصیلی برای مقطع کارشناسی

–مدرک دیپلم دبیرستان

–کارت شناسایی و گذرنامه با حداقل یکسال اعتبار

–اخذ پذیرش از یک مؤسسه آموزشی معتبر

–داشتن پشتوانه مالی ﴿سالانه﴾ حداقل 20000 دلار کانادا برای پرداخت هزینه تحصیل و اقامت در کانادا  

–مدرک پایان خدمت سربازی یا معافی برای آقایان

–یادگیری زبان انگلیسی یا فرانسه

رشته های تحصیلی مقطع کارشناسی در کانادا

– حسابداری و مدیریت مالی

– مدیریت نیروی انسانی و تکنولوژی

– امنیت و حفاظت اطلاعات (شبکه)

– مهندسی نرم افزار

– مدیریت مؤسسات مالی

– مدیریت محیط زیست

– مهندسی پرواز

 
برچسب‌ها

‌مطالب مرتبط
‌مطالب پیشنهادی
از دل خود به دل دوست سفر باید کرد...

021 46 01 39 23
تهران، میدان پونک، ضلع جنوبی میدان، ساختمان بانک سینا، طبقه 4، واحد 8
Copyright © 2017 IranDehkadeh. All right reserved.

تو تلگرام ما یه خبرایی هست! امروز از کانال ایران دهکده تکون نخورید...

امروز1 آذرماه، اعلام قیمت های شکسته شده و جدیدترین تور های لحظه آخری (کیش، استانبول، آنتالیا، تفلیس و...) و کلی اتفاق هیجان انگیز دیگه فقط و فقط در کانال ایران دهکده