ایران دهکده
021 46 01 39 23

دارایی خالص و قابل انتقال برای مهاجرت به کانادا

 

مهاجرت به کانادا

در بیشتر روش های مهاجرت به کانادا مثل مهاجرت از طریق خوداشتغالی فدرال، مهاجرت کارآفرینی به مانیتوبا و مهاجرت کارآفرینی به انتاریو، میزان دارایی خالص شخص متقاضی مهم است. در این مطلب سعی داریم تا به سوالاتی همچون: دارایی و بدهی چیست؟ دارایی خالص و قابل انتقال چیست و همچنین پول بی قید و شرط چیست، پاسخ خواهیم داد.

 

دارایی به اموال واقعی یا مجازی گفته می شود که دارای ارزش پولی باشند. برای مهاجرت به کانادا، متقاضیان باید  فرم دارایی را پر کنند برای مثال در مهاجرت خوداشتغالی فدرال، فرم Schedule 6A و در مهاجرت از طریق سرمایه گذاری استانی، فرم Schedule  4A  باید تکمیل شود.

در فرم های دارایی به چه مواردی دارایی گفته می شود؟

 

- موجودی حساب های بانکی شخص متقاضی و همسرش مثل حساب های جاری، پس انداز، سرمایه گذاری کوتاه مدت، سرمایه گذاری بلند مدت و...

- اموال غیر منقول متعلق به شخص متقاضی و همسرش مثل زمین، مسکن، ارزش ملک مغازه و...

- واحدهای تجاری مثل شرکت یا هر نوع واحد تجاری دیگر

- سهام شرکت های سهامی عام

- سایر دارایی ها مثل پول بازخرید، خودرو شخصی، سکه های طلا و...

 

بدهی: منظور از بدهی، وام مسکن و سایر وام هایی است که شخص متقاضی دریافت کرده است.

 

دارایی خالص به اختلاف بین کل دارایی ها و بدهی ها گفته می شود. مثلا اگر کل دارایی های یک نفر 50 هزار دلار و کل بدهی های او 20 هزار دلار باشد، دارایی خالص او 30 هزار دلار می باشد.

مهاجرت به کانادا  

دارایی قابل انتقال به بخشی از دارایی خالص که فرد می تواند آن را با خود به کانادا بیاورد، گفته می شود. مثلا شما اگر یک مسکن مشاع داشته باشید و نتوانید ثابت کنید که شرکای شما حاضر به خرید سهم شما یا فروش مسکن در بازار هستند، نمی توانید آن مسکن را جزو دارایی قابل انتقال خود اعلام نماید. حتی با اینکه که جزو دارایی خالص شخص حساب می گردد.

 

پول بی قید و شرط به پولی گفته می شود که در حساب های بانکی متقاضی و همسرش قرار دارد و هیچ قید و شرطی روی آن نباشد. فرد می تواند این پول را در هر زمان که خواست، بدون هیچ مشکل و قید و شرطی برداشت کرده و با خود به کانادا یا هر جای دیگر ببرد. برای بسیاری از روش های مهاجرت، متقاضی باید نشان بدهد پول بی قید و شرط وی حداقل معادل شش ماه زندگی در کانادا می باشد.
برچسب‌ها

‌مطالب مرتبط
‌مطالب پیشنهادی
از دل خود به دل دوست سفر باید کرد...

021 46 01 39 23
تهران، میدان پونک، ضلع جنوبی میدان، ساختمان بانک سینا، طبقه 4، واحد 8
Copyright © 2017 IranDehkadeh. All right reserved.

تو تلگرام ما یه خبرایی هست! امروز از کانال ایران دهکده تکون نخورید...

امروز1 آذرماه، اعلام قیمت های شکسته شده و جدیدترین تور های لحظه آخری (کیش، استانبول، آنتالیا، تفلیس و...) و کلی اتفاق هیجان انگیز دیگه فقط و فقط در کانال ایران دهکده