ایران دهکده
021 46 01 39 23

جواهر دشت کجاست؟ (عروس دشت ها)

جواهر دشت، جواهری است در شرق استان گیلان که در شهر رودسر واقع شده است. جواهر دشت در 26 کیلومتری منطقه سیاهکلرود قرار گرفته است. منطقه‌ای بکر با آب و هوای پاک و به دور از هرگونه آلودگی. طبیعت بکر و هوای پاک، همه‌ی این ها باعث شده‌اند تا گردشگران و مسافران به این ناحیه جذب شوند. البته جواهر دشت یکی از تور های مورد علاقه مسافران شرکت ایران دهکده است که مورد استقبال زیادی قرار گرفته است. برای رفتن به جواهر دشت از سیاهکلرود سوار بر جیپ می‌شویم و به آرامی راهی جواهر دشت می‌شویم. راهی که 2 ساعت به طول می‌انجامد. 

جواهردشت

جواهر دشت در ارتفاع حدود 2000 متری از سطح دریای خزر قرار گرفته و زمستان های برفی و بارش های شدید باعث می شود که جواهردشت در زمستان خالی از انسان بشود.

اسب های جواهردشت

جواهر دشت در گویش گیلکی جوردشت خوانده می‌شود به معنای بالادشت یا به عبارتی جایی که بالا است و واقعا هم همینطور است.

جواهر دشت آب لوله کشی ندارد و مردم آن منطقه آب نوشیدنی خود را از چشمه های اطراف تامین می کنند. یکی از زیبایی های این منطقه وجود ابرها در بالای سر شما می‌باشد. به گونه‌ای که در ابرها پرواز می‌کنید. 

خانه های جواهردشت

در ضلع جنوبی جواهردشت قله بلند و زیبای سماموس وجود دارد با ارتفاعی 3260 متری. برای رسیدن به قله سماموس وجود یک راهنما از محله به همراه گردشگران و مسافران لازم می‌باشد تا آنان راه را گم نکنند.

جیپ جواهردشت

دسترسی به جواهر‌دشت

برای رفتن به جواهر دشت با وسیله شخصی خود از تهران می توانید ابتدا به چالوس و از آنجا به رامسر و سپس راهی جاده رودسر بشوید. حدود 15 کیلومتری شهر رودسر وارد منطقه سیاهکلرود بشوید.

 

Irandehkadeh on June 19. Nature Where is javaher dasht 4.5

فرم ارسال نظرات
نام:
تلفن همراه:
کد:
پیام شما:
این فیلدها را پر کنید.


‌مطالب پیشنهادی
از دل خود به دل دوست سفر باید کرد...

021 46 01 39 23
تهران، کبیری طامه (شاهین شمالی)، روبروی مجموعه ورزشی خرم شاد، نبش 10 متری اول، پلاک 1، طبقه 4
Copyright © 2019 IranDehkadeh. All right reserved.

دقت کنید:اطلاعیه برای مسافران کیش

امروز 4 تیر 

با ارتباط مستقیم و حذف دلالان، نزدیک به 500 هزار تومان بن تخفیف(تفریحات آبی و کشتی های کیش)فراهم شده است. اگر تمایل دارید که رایگان برای شما ارسال گردد، شماره خود را وارد نمایید.