ایران دهکده
021 46 01 39 23

نیروی متخصص فدرال

  

نیروی متخصص فدرال

افرادی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق نیروی متخصص فدرال را دارند، با توجه به توانایی هایشان مورد ارزیابی قرار میگیرند. هدف اصلی از این روش جبران کمبود نیروی متخصص در بازار کار کشور کانادا است.

نکته قابل ذکر در این روش این است که ارائه مدارک زبان برای اثبات توانایی زبان انگلیسی و فرانسه متقاضی و همسرشان در ابتدای کار الزامی می باشد.

داشتن یکی از سه شرط زیر جهت اقدام از این روش الزامی می باشد:

1- متقاضی حداقل یک سال سابقه کار در زمینه مشاغل مدیریتی، تخصصی و یا نیمه تخصصی در ۱۰ سال گذشته داشته باشد، علاوه بر این کلیه مشاغل و رشته های واجد شرایط می توانند از این روش اقدام کنند.

2- دریافت پیشنهاد کار معتبر از طرف یک کارفرمای کانادایی

3- متقاضی دوره دکترا را در کانادا تکمیل کرده باشد و یا حداقل دو سال تحصیلی از ۴ سال دوره دکترا را در یکی از دانشگاههای رسمی کانادا گذرانده باشد.

توجه: متقاضیان این روش باید تقاضای خود را از مسیر ورود پیشتاز یا همان Express Entry به اداره مهاجرت و شهروندی کانادا ارسال کنند.

 

در این روش 6 معیار برای ارزیابی متقاضیان وجود دارد که مشخص می کنند فرد می تواند برای مهاجرت به کانادا از طریق نیروی متخصص فدرال اقدام کند یا نه. حال برای اینکه در این روش فرد بتواند ویزای دائم کانادا را دریافت کند باید بتواند طبق این 6 معیار 67 امتیاز کسب کند، در صورتیکه شخص متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق نیروی متخصص فدرال قصد دریافت ویزای دائم کانادا را داشته باشد و بتواند 67 امتیاز را کسب کند، باید توانایی تامین مالی خود و همراهانش را داشته باشد، همچنین متقاضی و همراهانش بایستی معاینات پزشکی را انجام داده و گواهی عدم سوء پیشینه را ارائه دهند.

معیارهای ارزیابی در جدول زیر مشخص شده است:

شماره

معیار ارزیابی

حداکثر امتیاز

1

تحصیلات

25

2

سطح و مهارت زبان انگلیسی یا فرانسه

28

3

داشتن سابقه کار

15

4

سن

12

5

دریافت پیشنهاد کاری از کانادا

10

6

توانایی سازگاری با شرایط

10

 

هزینه ارسال درخواست نامه برای مهاجرت به کانادا از طریق نیروی متخصص فدرال که توسط دولت کانادا در ابتدای کارگرفته می شود:

  • متقاضی اصلی ۵۵۰ $ دلار کانادایی
  • برای همسر و یا به ازای هر همراه دیگری که بالای ۲۲ سال باشد ۵۵۰ $ دلار کانادایی
  • به ازای هر همراه کوچکتر از ۲۲ سال ۱۵۰ $ دلار کانادایی

توجه: در صورتیکه متقاضیان مهاجرت به کانادا تحصیلات بالاتر از دیپلم داشته باشند، همچنین می توانند از روش های مهاجرتی خود اشتغالی فدرال، نیروی متخصص کبک و خود اشتغالی کبک اقدام کنند.
برچسب‌ها

‌مطالب مرتبط
‌مطالب پیشنهادی
از دل خود به دل دوست سفر باید کرد...

021 46 01 39 23
تهران، میدان پونک، ضلع جنوبی میدان، ساختمان بانک سینا، طبقه 4، واحد 8
Copyright © 2017 IranDehkadeh. All right reserved.

تو تلگرام ما یه خبرایی هست! امروز از کانال ایران دهکده تکون نخورید...

امروز1 آذرماه، اعلام قیمت های شکسته شده و جدیدترین تور های لحظه آخری (کیش، استانبول، آنتالیا، تفلیس و...) و کلی اتفاق هیجان انگیز دیگه فقط و فقط در کانال ایران دهکده