ایران دهکده
021 46 01 39 23

مهاجرت به کانادا

 

مهاجرت به کانادا

در سال های گذشته اکثر افرادی که قصد مهاجرت به خارج از کشور را داشتند، به دنبال گرفتن اقامت در آمریکا بودند، ولی در حال حاضر برعکس این موضوع اتفاق افتاده است و در سال های اخیر گرایش مردم ایران برای مهاجرت به کانادا افزایش یافته است، اما چرا کانادا؟ ما در اینجا قصد داریم تا مزایای کشور کانادا نسبت به کشورهای دیگر را در زمینه تحصیل، زندگی، کار، اقامت و...  برای شما مطرح نماییم تا کسانی که قصد مهاجرت به خارج از کشور را دارند، بهترین مکان را انتخاب نمایند.

 

جدول دسترسی سریع به مطالب صفحه

از کجا شروع کنم؟

مزایای مهاجرت به کانادا

آشنایی با کانادا

نکات مهم قبل از مهاجرت

هزینه های مهاجرت

روش های مهاجرت

تحصیل در کانادا

کار در کانادا

انتخاب استانی برای اقامت

کارت اقامت دائم کانادا

گرفتن وکیل مهاجرتی

نظر ایرانیان درباره کانادا

 

برای مهاجرت به کانادا از کجا باید شروع کرد؟

1-از خودتان مطمئن شوید

بهتر است با خودتان رو راست باشید، اگر جرأت ریسک کردن ندارید بهتر است همین حالا از مهاجرت به کانادا صرف نظر کنید؛ چون ممکن است در این مسیر خیلی چیزها را از دست بدهید. مهاجرت به کار کسانی می آید که به راحتی با هر شرایطی کنار می آیند و با تغییر میانه خوبی دارند یا مثلا از خوردن غذاهای جدید، مکان های جدید و حتی معاشرت با آدم های جدید لذت می برند. پس قدم اول این است که خودتان را بشناسید و از روحیات خود باخبر شوید.

2-با کشور کانادا بیشتر آشنا شوید

خب بعد از اینکه از خودتان مطمئن شدید باید از جایی که قرار است به آنجا مهاجرت کنید اطلاعات کافی را بدست آورید، از همه لحاظ باکشور کانادا آشنا شوید، چه از نظر موقعیت مکانی و آب و هوا و چه از نظر فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی.

3-مقایسه مزایا مهاجرت به کانادا با سایر کشورها

مهاجرت به کشور کانادا را با سایر کشورها مقایسه کنید و مزایا و معایب آن را بسنجید، گرچه امروزه اداره مهاجرت کانادا راه های زیادی را برای متقاضیان باز گذاشته است و مهاجرت به کانادا خیلی سریع تر و آسان تر از سایر کشورها صورت میگیرد، ولی باز هم شما تصمیم گیرنده هستید و باید شرایط خود را با روش ها و شرایط مهاجرت به کانادا تطبیق دهید.

4-روش های مهاجرت به کانادا

بعد از اینکه از تصمیم خود برای مهاجرت به کانادا مطمئن شدید وقت آن رسیده که روش های مختلف مهاجرت به کانادا را بررسی کنید و شرایط خود را با شرایط هریک از این روش ها مقایسه کنید و بهترین آن را برای مهاجرت به کانادا و اقامت دائم در کانادا انتخاب کنید.در این مرحله می توانید با یک مشاور نیز مشورت کنید ولی حواستان باشد که تا تصمیم نهایی را نگرفته اید پای هیچ قراردادی را امضا نکنید و پولی پرداخت نکنید.

بعد از این که تحقیقات خود را انجام دادید و به اندازه کافی درباره مهاجرت به کانادا اطلاعات کسب کردید می توانید تصمیم نهایی خود را بگیرید که آیا مایل به مهاجرت به کانادا هستید یا نه؟ پیشنهاد ما به شما این است که زبان انگلیسی یا فرانسه را جدی بگیرید و قبل از مهاجرت به یکی از آنها مسلط شوید، چراکه این مهارت فرآیند مهاجرت به کانادا را آسان تر مینماید و شرطی است که در اکثر روش های مهاجرت به کانادا به آن اشاره شده است.

5-زندگی در کانادا از نظر ایرانیان مقیم در کانادا 

توجه داشته باشد هرآنچه که در این مطلب مطالعه می کنید براساس تجربیات ایرانیان مقیم کانادا گردآوری شده است! طبق آمار در سال 2011 تعداد ایرانیانی که در کانادا زندگی می کتتد به 163,290 نفر رسید ولی در حال حاضر به دلیل محبوبیت کشور کانادا تعداد افرادی که به این کشور مهاجرت می کنند روز به روز در حال افزایش است.{ ادامه مطلب }

 

15 مزیت مهاجرت به کشور کانادا نسبت به سایر کشورها

 
مهاجرت به کانادا

 

1- اولین و مهم ترین مورد این است که کشور کانادا یکی از سالم ترین و ایمن ترین کشورهای جهان به حساب می آید زیرا ضریب خشونت و جنایت و میزان آلودگی های هوا و محیط زیست در این کشور در پایین ترین درجه قرار دارد.

2- کانادا کشوری است که امنیت، سلامت، آموزش و رفاه کودکان را اولویت اصلی قرار می دهد و خدمات اجتماعی شامل تامین کمک هزینه زندگی برای نیازمندان، بیمه بیکاری، پرداخت کمک هزینه زندگی به سالمندان و تامین مسکن مناسب برای آنان و... در بالاترین سطح های جهانی به کاناداییان ارائه می شود.

3- ایجاد فرصت های زندگی و رشد عادلانه، بدون تبعیض و بی توجه به نژاد، سن، جنسیت ملیت، قوم و...زیرا کانادا چند ملیتی ترین کشور جهان به شمار می آید و کمترین نشان از نژادپرستی و خشونت های قومی در آن به چشم می آید.

4- امکانات تحصیل در کانادا به خوبی فراهم بوده و به دانشجویان بها زیادی داده می شود، همچنین بر اساس قوانین جدید، دانشجویان دوره‌ی دکتری دانشگاه‌های کانادا بعد از سال دوم می‌توانند برای ویزای اقامت دائم اقدام نمایند.

5-  رفت و آمد از کانادا به ایران نسبت به بسیاری از کشورها راحت‌ تر است.

6-حق شهروندی کانادا به راحت ترین شیوه ممکن و پس از سه سال اقامت در کانادا به افراد مقیم داده می شود و آنها دارای حق شهروندی دوگانه (تابعیت دو کشور مختلف) نیز هستند.

7- به درخواست های مهاجرت به کانادا در برنامه های گوناگون مهاجرتی در یک چارچوب زمانی منطقی، به صورت عادلانه رسیدگی می شود.

8- انتخاب کشور کانادا در سالهای پیاپی به عنوان یکی از بهترین کشورهای جهان برای زندگی توسط سازمان ملل، که علت این انتخاب در نظر گرفتن معیارهایی همچون کیفیت زندگی مردم، فرصتهای آموزشی، میزان بیکاری، ضریب خشونت، طول عمر و... می باشد.

9- برپا بودن حکومت دمکراسی در کشور کانادا و آزادی و احترام به حقوق مدنی و شهروندی برای همه افراد.

10- برای راه اندازی یک کسب و کار جدید در کانادا محدودیت و قوانین دست و پا گیر بوروکراتیک بسیار کم است و این امر را بسیار آسان نموده است.

11- کشور کانادا یکی از بهترین کشورهای جهان برای زندگی و اقامت زنان  بیان شده است.

 12- رفت و آمد آسان به آمریکا که دارای موقعیت‌های شغلی زیاد و قوی‌ترین اقتصاد جهان می باشد.

13- زبان رسمی کانادا به غیر از استان کبک، انگلیسی است و برقرای ارتباط و تأمین نیازهای زندگی از کشورهای غیر انگلیسی زبان برای مهاجران کانادا راحت تر می باشد.

14- گرفتن اقامت در کانادا از کشورهای اروپایی آسان‌تر است.

15- مردم کانادا مردمانی مهمان نواز، مودب و مهربان هستند و با افراد خارجی‌ برخورد خوبی دارند.

 

آشنایی با کشور کانادا

 

کانادا


کسی که تصمیم گرفته است به کشور کانادا مهاجرت کند باید اول از همه کشوری که قرار است به آنجا مهاجرت کند و تا آخر عمر در آنجا زندگی کند را به خوبی بشناسد و از همه لحاظ آن را بررسی کند، بنابراین اگر میخواهید با کشور کانادا، مردمان، دولت، اقتصاد و تعداد ایرانیان ساکن در این کشور بیشتر آشنا شوید، این مطلب را مطالعه کنید { ادامه مطلب }

این بخش شامل موارد زیر است که برای شروع یک زندگی در کانادا بسیار ضروری می باشند:

 1. نگاهی مختصر و کلی به کشور کانادا

 2. فرهنگ و آداب و رسوم 

 3. فرهنگ غذایی در کانادا

 4. بهداشت و درمان

 5. راه های حمل و نقل در کانادا

 6. راه های ارتباطی در کانادا

 7. خرید خودرو و اخذ گواهینامه رانندگی

 8. خرید خانه

 9. نحوه افتتاح حساب بانکی در کانادا

 10. قوانین عجیب و غریب زندگی در کشور کانادا

 11. دانستنیهای جالب درباره مردم و کشور کانادا

 

 مهاجرت به کانادا

1- هنگام تکمیل فرم‌های مهاجرتی مطمئن شوید که تمام اسناد و مدارک لازم از قبیل شناسنامه و کارت ملی، سند ازدواج، گواهی پایان خدمت، پاسپورت، مدارک تحصیلی، سوابق کاری، و... را دارید و کلیه مدارک خواسته شده را بدون هیچ کم وکاستی برای اداره مهاجرت کانادا ارسال کنید.

2- از آنجا که اداره مهاجرت کانادا مدارکی که به زبان انگلیسی یا فرانسوی نباشد را نمی‌پذیرد بسیار مهم است که تمام مدارک فارسی را از طریق یک دارالترجمه رسمی به انگلیسی ترجمه کنید.

3- حداقل 2 تا 3 نسخه از ترجمه هر مدرک را تهیه کنید و حتما یک کپی از پرونده‌ای که ارسال کرده اید را نگه دارید، چون فرایند اخذ اقامت دائم کانادا معمولا زمان بر است و شما همیشه باید بدانید که چه اطلاعاتی را ارسال کرده اید و چه تغییراتی در پرونده شما اتفاق افتاده است تا هنگام ارسال اطلاعات تکمیلی یا در هنگام مصاحبه احتمالی دچار تناقض گویی نشوید.

4- بعد از اقدام به مهاجرت به کانادا و ارسال فرم‌های تقاضا، اگر ارسال اطلاعات یا مدارک دیگری درخواست شد، موارد درخواستی را به سرعت تهیه و ارسال کنید. انتظار مسئولان بررسی کننده پرونده این است  که مدارک و اطلاعات درخواستی را هرچه سریعتر در اختیارشان قرار دهید، چون امکان دارد پرونده را تنها در بازه زمانی مشخصی در جریان نگه دارد و هر گونه کوتاهی از طرف شما در این مورد باعث می شود که روند بررسی پرونده را به تأخیر بیفتد.

5- هر تغییر کوچک در وضعیت کنونی خود مثل تغییر آدرس محل کار یا سکونت، ازدواج یا طلاق، تولد نوزادی جدید در خانواده، و... را سریعا به دفتر ویزا اعلام کنید.

6- در زمان بررسی پرونده می توانید از فرصت نهایت استفاده را ببرید و درباره شرایط کار در کانادا، تحصیل در کانادا و حتی رشته های پر تقاضا در بازار کانادا اطلاعات کسب کنید. و علاوه بر مدارک ذکر شده می توانید یک رزومه کاری مناسب یا مدارک دوره های تخصصی که گذرانده اید را به پرونده خود اضافه کنید تا زودتر به کار شما رسیدگی شود و ارزش پرونده بالاتر برود.

 

هزینه های مهاجرت به کانادا

 مهاجرت به کانادا

 • اقامت دائم کانادا:

  $490 به ازای هر نفر هنگام ورود به کانادا (حق لندینگ) / پناهندگان، افراد تحت حمایت و فرزندان وابسته به متقاضی از پرداخت این مبلغ معاف هستند

 •  ویزای اقامت موقت کانادا:

ویزای یک بار مصرف برای هر نفر 75$ / ویزای قابل تکرار برای هر نفر 150$ مجوز اقامت موقت در کانادا برای هر نفر 200$ حداکثر مبلغ دریافتی برای اعضای یک خانواده 400$

 •  مهاجرت تجاری (سرمایه گذاران، کارآفرینان، خود اشتغالان):

 متقاضی اصلی 1050$ / اعضای خانواده متقاضی اصلی زیر 22 سال به غیر از همسر، هر نفر 150$ / اعضای خانواده متقاضی اصلی بالای 22 سال سن+ همسر، هر نفر 550$

 •  کارکنان ماهر و متقاضیان استانی:

متقاضی اصلی 550$ / اعضای خانواده متقاضی اصلی زیر 22 سال به غیر از همسر، هر نفر 150$ / اعضای خانواده متقاضی اصلی بالای 22 سال سن+ همسر، هر نفر 550$

 • مجوز کار:

مجوز کار با قابلیت تمدید مجدد برای هر نفر 150$ مجوز کار گروهی برای گروه های 3 نفره یا بیشتر 450$

 •  مهاجرت خویشاوندی:

متقاضی اصلی 475$ / متقاضی اصلی کمتر از 22 سال سن به جز همسر فرد اسپانسر کننده 75$ / به ازای هر فرم تقاضای اسپانسرشیپ 75$ / اعضای خانواده متقاضی اصلی زیر 22 سال به غیر از همسر، هر نفر 150$ / اعضای خانواده متقاضی اصلی بالای 22 سال سن+ همسر، هر نفر 550$

 •  مجوز تحصیل: به ازای هر نفر 125$

 

روش های مهاجرت به کانادا

 

 مهاجرت به کانادا

بر اساس قوانین مهاجرت به کشور کانادا، هر یک از استان های کانادا به صورت مستقل در جهت پیشرفت خود و رونق بازار کار بطور چشم گیر، به دنبال پذیرش مهاجرت کنندگان از طریق سرمایه گذاری هستند، این امر نه تنها به نفع استان های این کشور است بلکه تا حد زیادی به نفع مهاجران شده است.{ادامه مطلب}

مهاجرت به کانادا

مهمترین استان هایی که در برنامه استانی شرکت می کنند:

ردیف

نام استان

1

 مانیتوبا

2

 نیوبرانزویک

3

 کبک

4

بریتیش کلمبیا

5

 جزیره پرنس ادوارد

6

 ساسکاچوان

7

 انتاریو

8

 آلبرتا

9

 نوا اسکوشیا

10

 یوکان

11

 نیوفاندلند و لابرادور

 

وکیل مهاجرت به کانادا

از آنجایی که کار مهاجرت،کاری بسیار حساس می باشد در نتیجه مراحل آن باید با دقت خاصی انجام شود و اهمیت زیادی داده شود.سوالی که در ابتدا ممکن است برای هر فردی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند پیش بیاید این است که آیا برای طی کردن روند کارها به وکیل نیاز است یا خیر؟ برای جواب دادن به این سؤال بهتر است بعضی شرایط داشتن و نداشتن وکیل را در ادامه این مطلب بررسی کنیم.

 

در کشور کانادا به یادگیری و تحصیلات اهمیت زیادی داده می شود به همین خاطر سیستم آموزش و پرورش آن یک سیستم درجه یک با استانداردهای بالا است و پول بیشتری برای آموزش خرج می شود.{ادامه مطلب}

 تحصیل در کانادا

 

کار در کانادا

 

کار در کانادا

پیدا کردن شغل در کانادا کار آسانی نیست و اغلب مهاجران برای پیدا کردن کار در کانادا با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنند.مشکلاتی مثل نداشتن تسلط کافی به زبان انگلیسی یا فرانسه، نداشتن تخصص لازم یا مدرک در رشته های تحصیلی با کمترین تقاضا در بازار کار کانادا و... {ادامه مطلب}

 • بازار کار رشته های تحصیلی مختلف در کانادا:

 

ردیف

نام رشته

1

مهندسی مکانیک

2

مهندسی عمران

3

مهندسی کامپیوتر و IT

4

رشته معماری

5

مهندسی برق

6

رشته پرستاری

7

رشته دندانپزشکی

8

رشته فضانوردی

9

رشته شیمی

10

رشته داروسازی

 

کدام یک از استان های کانادا برای اقامت مناسب تر است؟

 

اقامت در کانادا

به نظر شما کدام یک از استان های کانادا برای سکونت و اقامت دائم مناسب تر هستند؟ بهتر است اول درباره هریک از استان ها اطلاعات کافی را درباره استاندارد زندگی، اقتصاد و استخدام،تعداد مهاجرین ساکن در استان های کانادا و سایر ویژگی های مربوط به آنها را بدست آورید و سپس با کمی مقایسه و بالا و پایین کردن این اطلاعات بهترین استان را برای سکونت انتخاب کنید.ولی بطور کلی پیشنهاد ما این است که اگر مهاجرین کانادا آشنا یا بستگانی در شهرهای بزرگ و پرجمعیت ندارند و یا شغل و مسکن آنها در این شهرها از ابتدا مشخص نشده بود بهتر است ابتدای کار مهاجرتی خود را در شهر های کم جمعیت با هزینه های پایین انتخاب کنند تا شرایط راحت تری را برای خود رقم بزنند.

برای مطالعه مراحل دریافت کارت شهروندی و اقامت دائم در کانادا اینجا کلیک کنید
برچسب‌ها

‌مطالب مرتبط
‌مطالب پیشنهادی
از دل خود به دل دوست سفر باید کرد...

021 46 01 39 23
تهران، میدان پونک، ضلع جنوبی میدان، ساختمان بانک سینا، طبقه 4، واحد 8
Copyright © 2017 IranDehkadeh. All right reserved.

تو تلگرام ما یه خبرایی هست! امروز از کانال ایران دهکده تکون نخورید...

امروز30 آبان ماه، اعلام قیمت های شکسته شده و جدیدترین تور های لحظه آخری (کیش، استانبول، آنتالیا، تفلیس و...) و کلی اتفاق هیجان انگیز دیگه فقط و فقط در کانال ایران دهکده