ایران دهکده
021 46 01 39 23

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج و خویشاوندان

 

مهاجرت به کانادا از طریق خویشاوندی و ازدواج

در صورتیکه یکی از خویشاوندان نزدیک شخص تقاضا دهنده ی مهاجرت به کانادا در کشور کانادا سکونت داشته باشند، مانند همسر، فرزند، پدر و مادر، که هرکدام از این بستگان دارای اقامت دائم و یا شهروندی کانادا باشند، متقاضی می تواند از طریق برنامه اسپانسرشیپ اقامت کانادا را دریافت کند.

  • شرایط اسپانسر کننده:

اسپانسر کننده باید دارای حداقل ۱۸ سال سن بوده و شهروند یا مقیم دائم کانادا باشد، این شخص همچنین باید تعهد دهد که برای ۳ سال نیازهای مادی بستگان خود را به صورت زیر تامین خواهد کرد:

۱-خوراک، مسکن و پوشاک (در صورتی که فرد متقاضی قادر به تامین این نیاز ها نباشد)

۲- هزینه های بهداشتی که توسط دولت پوشش داده نمی‌شوند مانند هزینه های دندان پزشکی.

  • اسپانسر کردن همسر:

در مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج، همسر (زن یا شوهر) به کسی گفته می شود که به صورت قانونی با فرد مقیم کانادا ازدواج کرده باشد. اگر ازدواج در کانادا انجام شود، باید مدارک ازدواج صادر شده توسط ایالت یا منطقه مربوطه ارائه گردیده و در صورتیکه ازدواج در کشوری غیر از کانادا صورت گرفته باشد، باید از نظر قوانین آن کشور و نیز قوانین کانادا معتبر، قانونی و قابل ترجمه باشد. علاوه بر این سن همسر باید بیشتر از ۱۶ سال باشد.

  • اسپانسر کردن فرزند:

تنها فرزندان وابسته را می‌توان برای مهاجرت به کانادا اسپانسر نمود. منظور از فرزند وابسته فرزندی است که سن او کمتر از ۲۲ سال باشد. البته فرزندانی که ازدواج کرده و یا سنی بالای ۲۲ سال داشته باشند را نیز می‌توان اسپانسر کرد، در صورتیکه از زمان ازدواج یا از زمان رسیدن به سن ۲۲ سالگی دانشجوی تمام وقت باشند و از نظر مالی به والدین وابسته باشند و یا پس از ۲۲ سالگی به دلیل معلولیت و ناتوانی جسمی از نظر مالی به والدین متکی باشند.

  • اسپانسر کردن سایر خویشاوندان:

علاوه بر  همسر و فرزندان برخی دیگر از بستگان را نیز می‌توان برای دریافت اقامت دائم کانادا اسپانسر نمود. این بستگان میتوانند

پدر و مادر،برادر، خواهر، برادرزاده، خواهرزاده و نوه،پدر بزرگ و مادر بزرگ باشند.

هر خویشاوند دیگری به غیر از موارد گفته شده با هر شرایط سنی به شرطی که اسپانسر کننده همسر، فرزند، مادر، پدر، برادر، خواهر، پدربزرگ، مادربزرگ، عمو، عمه، خاله، دایی، خواهرزاده و برادرزاده ای که از طریق مهاجرت خویشاوندی بتوان اسپانسر کرد نداشته باشد.

توجه: اگر بستگان نزدیکی دریکی از ایالات و استان های زیر داشته باشید و شما یکی از این بستگان از قبیل برادر وخواهر یا پسرو دختر عمو و پسر یا دختر دائی فرد ساکن در این استان ها باشید می توانید از این طریق نیز به کانادا مها جرت نمایید.این ایالت ها بدین قرارند:

  • آلبرتا
  • ساسکاچوان
  • مانیتوبا
  • نوا اسکوشیا
  • جزیره پرنس ادوارد

لینک های مفیدتر
برچسب‌ها

‌مطالب مرتبط
‌مطالب پیشنهادی
از دل خود به دل دوست سفر باید کرد...

021 46 01 39 23
تهران، میدان پونک، ضلع جنوبی میدان، ساختمان بانک سینا، طبقه 4، واحد 8
Copyright © 2017 IranDehkadeh. All right reserved.

تو تلگرام ما یه خبرایی هست! امروز از کانال ایران دهکده تکون نخورید...

امروز1 آذرماه، اعلام قیمت های شکسته شده و جدیدترین تور های لحظه آخری (کیش، استانبول، آنتالیا، تفلیس و...) و کلی اتفاق هیجان انگیز دیگه فقط و فقط در کانال ایران دهکده