ایران دهکده
021 46 01 39 23

ماسال کجاست؟(بهشت ایران)

ماسال یا همان بهشت گم شده گیلان، منطقه ای سر سبز و دارای جنگل های جذاب و دیدنی می باشد که دیدن این منطقه هر بار لذت بخش تر از بار قبل می باشد. منطقه ماسال در استان گیلان و در ارتفاع 44 متری سطح دریا قرار دارد. این منطقه از شمال به رضوانشهر، از شرق به فومن، از جنوب به صومعه سرا و از جنوب غربی و غرب به خلخال و اردبیل  منتهی می شود. این شهر در کنار کوه های شهر تالش قرار گرفته است و این موقعیت جغرافیایی باعث شده که  به دومین شهر مرتفع استان گیلان بعد از رودبار تبدیل شود.

 ماسال

وضیعت آب و هوا

اقلیم معتدل و مرطوب این منطقه از یک سمت به خاطر کوه های تالش و از طرف دیگر به خاطر دریای خزر هست که این ناحیه را به منطقه ای بکر تبدیل کرده است به طوری که در این ناحیه خورشید در پشت ابر های ماسال پنهان می شود.

 

ماسال و شاندرمن

شهرستان ماسال از دو بخش ماسال و شاندرمن تشکیل شده است. این دو ناحیه مملو از جاذبه های طبیعی و گردشگری است که هنوز به دست انبوه سازان و ویلاسازها نیفتاده و ناشناخته بودن این مناطق باعث بکر باقی ماندن آنها شده است. هنوز کسی نمی داند به طور دقیق ماسال به چه معنا می باشد ولی گویا از (مازال) یا (مس آل) به معنای کوهواره گرفته شده است.

 

رودخانه های ماسال                                                                                                                                                                                                                                  

از جاذبه ها و زیبایی این ناحیه بگذریم نمی توانیم از دو رودخانه زیبای این منطقه چشم پوشی کنیم که باعث زیبا شدن دو چندان این منطقه شده اند. وجود دو رودخانه خالکایی ماسال و مرغک شاندرمن دو رود مهم این منطقه به حساب می آیند. رودخانه خالکایی ماسال از قله مرتفع شاه معلم سرچشمه می گیرد و پس از طی کردن 40 کیلومتر از ماسال عبور میکند. از نکات مهم این رودخانه ها قابلیت قایقرانی در آب های خروشان یا همان رفتینگ است.

 رودخانه های ماسال

 

  

جاذبه های تاریخی ماسال

یادواره میرزا کوچک خان جنگلی، سردار جنگل که در ارتفاعات ماسال بر اثر طوفان و بوران شدید از پا درآمدند، وشمه سرا، قلعه کول، سنگ بست، خندیله پشت، تفنگ ساز و... از جمله مکان های تاریخی ماسال هستند.

یادواره میرزاکوچک خان جنگلی

 

اقتصاد  ماسال

اقتصاد این شهر مانند مناطق دیگر بر کشاورزی و دامپروری استوار است، همچنین انجام فعالیت هایی از قبیل پروش طیور و صنایع دستی از اقتصاد این شهر محسوب می شود.

 اقتصاد ماسال

 

بیلاق سوچاله

ییلاقات ماسال یکی از مناطق مهم برای برپایی تور تفریحی هست که هر ساله گردشگران بسیاری را از سراسر کشور برای گذراندن تعطیلات به این منطقه می کشاند.

 ییلاقات ساچوله

 

غار آویشو

شهر ماسال دارای غارهای بسیار زیادی می باشد که تعداد آنها به 17 می‌رسد. بزرگترین و زیباترین غار منطقه ماسال غار آویشو نام دارد. این غار در 22 کیلومتری شهر ماسال قرار دارد. غاری با دهانه 15 متری و دهلیزهای به ارتفاع 30 متر تا 50 متر تشکیل شده است. در داخل غار رودخانه ای وجود دارد و تعدادی آبشار نیز وجود دارد. طول قندیل های موجود در غار به 1 متر نیز می رسد و زیبایی های این غار را چند برابر می‌کند. میزان طول غار آویشو که تا به حال مورد استفاده غارنوردان قرار گرفته 1 کیلومتر و 700 متر است. برای رسیدن به غار باید به شهرستان ماسال بروید و در 40 کیلومتری شهر شاندرمن در آن منطقه سراغ غار آویشو را بگیرید.

 غار آویشو
 

پارک ساحلی ماسال

پارک ساحلی ماسال در کنار رودخانه خالکایی قرار دارد و منطقه زیبایی را برای گردشگران ایجادکرده این پارک ساحلی به سه قسمت ام سبز، اسبه ریسه و دهکده ییلاقی اولسبلنگاه تقسیم شده که جز مناطق اصلی برای گردشگران تور ایران دهکده می باشد.

 

مسیر رفتن به ماسال

فاصله راهی از رشت تا ماسال تقریبا 50 کیلومتر می باشد چیزی در حدود یک ساعت تا رسیدن به این بهشت گم شده ی ایران. اگر خود را برای یک سفر آماده کرده اید ولی هنوز تصمیم نگرفته اید که به کجا و چگونه سفر کنید پیشنهاد ایران دهکده تور ماسال می باشد. پس شال و کلاه خود را ببنید و با ما از این بهشت گم شده ایران دیدن کنید.

 

 تور اقساطی

 


فرم ارسال نظرات
نام:
تلفن همراه:
کد:
پیام شما:
این فیلدها را پر کنید.برچسب‌ها

‌مطالب مرتبط
‌مطالب پیشنهادی
از دل خود به دل دوست سفر باید کرد...

021 46 01 39 23
تهران، کبیری طامه (شاهین شمالی)، روبروی مجموعه ورزشی خرم شاد، نبش 10 متری اول، پلاک 1، طبقه 4
Copyright © 2019 IranDehkadeh. All right reserved.

دقت کنید:اطلاعیه برای مسافران کیش

امروز 4 تیر 

با ارتباط مستقیم و حذف دلالان، نزدیک به 500 هزار تومان بن تخفیف(تفریحات آبی و کشتی های کیش)فراهم شده است. اگر تمایل دارید که رایگان برای شما ارسال گردد، شماره خود را وارد نمایید.