ایران دهکده
021 46 01 39 23

گردشگری سلامت چیست؟:

گزارش حضور کشور های عضو اکو در گردشگری سلامت سال 98

گردشگری سلامت شاخه ای ازگردشگری است که به منظور تأمین درمان، تحت نظارت پزشکان در بیمارستان ها و مراکز درمانی انجام می شود. ایران از توانایی های بالقوه ای برای حضور در بازار گردشگری پزشکی برخوردار می باشد. بنابراین مدیران ارشد و دست اندرکاران مربوطه با توجه به این ویژگى خاص و حضور در رسانه هاى معتبر خارجى و ارائه گزارش هایى از توانمندى هاى جامعه پزشکى کشور و نیز فراهم نمودن امکانات، تجهیزات و خدمات مورد نیاز این گروه از گردشگران می توانند زمینه پیشرفت هاى چشمگیر دیگرى را تحت نظارتهاى دقیق براى کشورمان و مردم به ارمغان آورند. این اتفاق قطعا گام بلندی در ارتقای اقتصادی و ارز آوری به کشور خواهد داشت. ارتقای استانداردهای پزشکی توأم با هزینه های درمانی کمتر در کشورهای درحال توسعه، جهانی شدن و آزادسازی تجارت در حوزه خدمات سلامت، بسترساز رشد سریع گردشگری پزشکی در این کشورها گردیده است.

 گردشگری سلامت

از عوامل بسیار مؤثر بر رشد گردشگری سلامت می توان به برگزاری و شرکت در نمایشگاه‌های مختلف گردشگری سلامت اشاره کرد؛ این نمایشگاه ها فرصت مناسبی برای شناساندن برند های فعال در این زمینه به گردشگران و تسهیلگران صنعت توریزم و جذب توریست از این طریق می باشند. دیگر عوامل تاپیر گذار بر توسعه صنعت گردشگری سلامت عبارتند از:

- برند سازی

- توجه ویژه به سیاست‌گذاری در این بخش

- هماهنگی کامل بخش دولتی و خصوصی و نهادهای مرتبط با گردشگری سلامت

- سرمایه‌گذاری جهت تقویت زیرساخت‌های گردشگری سلامت

- ایجاد تشکل خصوصی گردشگری سلامت و حمایت از آن

- حمایت ویژه از مجموعه‌های فعال در این زمینه

در تاریخ 28/3/98 لغایت 30/3/98 نمایشگاهی با عنوان گردشگری سلامت کشورهای عضو اکو در سالن نمایشگاههای بین المللی شهر اردبیل برگزار گردید.

در این نمایشگاه نزدیک به ۵۰ غرفه اعم از دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر ایران، بیمارستان‌ها، کلینیک‌ها، تسهیلگران و شرکت‌های گردشگری سلامت، آژانس‌های گردشگری، استارتاپ‌ها و پارک علم‌وفناوری حضور داشتند و به تعامل و مذاکره در باب همکاری‌های بیشتر با یکدیگر پرداختند. از اهداف این کنفرانس این بود که نه تنها منافع ایران از گردشگری سلامت، که منافع مشترک کشورهای عضو اکو دنبال شود تا این منطقه از دید خدمات بین‌المللی درمانی با هم رشد کنند.

گردشگری سلامت

در این رویداد فعالان صنعت گردشگری سلامت ایران اعم مسئولین وزارت بهداشت، سازمان میراث فرهنگی، انجمن گردشگری سلامت و اتاق بازرگانی ایران و اردبیل و همچنین بیمارستان‌ها، شرکت‌های تسهیل‌گر، دانشگاه‌های علوم‌پزشکی و… شرکت کردند. این رویداد همچنین میزبان مهمانانی از کشورهای عضو اکو، آلمان، یونان و… نیز بود. این همایش مهم‌ترین دیدار برای مدیران ارشد و متخصصین حرفه‌ای کشورهای اکو و خاورمیانه در زمینه گردشگری سلامت بود. در نمایشگاه کنفرانس اکو طرح‌ها، چالش‌ها و ظرفیت‌های این صنعت در ایران و سایر کشورهای عضو اکو بررسی شد.

گردشگری سلامت عرفان سلامت

شرکت خدمات درمانی عرفان سلامت نیز به عنوان یکی از پایگاههای درمانی خصوصی پر کار و معتبر در این کنفرانس حضور داشته و خدمات درمانی خود در منزل و بیمارستان را به مراجعین و تسهیلگران معرفی نمود. خلاصه خدمات ارائه شده توسط این شرکت به شرح ذیل می باشد:

لیست خدمات عرفان سلامت 

- پرستاری در منزل

پرستاری در منزل عبارت است از ارائه خدمات درمانی تا زمان بهبود فرد. شرکت عرفان سلامت با بهره مندی از کادر پرستاران کارآزموده آماده ارائه خدمات پرستار خصوصی در بیمارستان ها و منازل می‌باشد.

- مراقبت های ویژه در منزل

مراقبت های ویژه در منزل عبارت است از ارائه خدمات ICU و یا CCU در منزل به افرادی که بیماری آنها پیشرفته شده است و ملزم به استفاده از دستگاه های ICU و CCU هستند.

-رادیولوژی در منزل

گروه خدمات درمانی عرفان سلامت ارائه دهنده خدمات رادیولوژی در منزل، رادیوگرافی در منزل، رادیولوژی پرتابل، سونوگرافی و الکتروکاردیوگرافی می باشد. ارئه خدمات تصویر برداری در منزل از جمله خدمات عرفان سلامت است.

-کلینیک زخم

کلینیک زخم عرفان سلامت مجهز به تجهیزات و نوآوری روز و با کادر پزشکی مجرب و با استفاده از آخرین تکنولوژی های روز دنیا جهت درمان انواع زخم ها آماده خدمت رسانی به تمام بیماران عزیزی که درگیر زخم های مزمن و حاد هستند، می باشد.

-کلینیک خواب

کلینیک خواب مکانی است برای بررسی مشکلات افرادی که به هر نحوی دچار اختلالات خواب هستند. گروه خدمات درمانی عرفان سلامت ارائه دهنده خدمات تست خواب در منزل می باشد.

-فیزیوتراپی در منزل

فیزیوتراپی روشی از درمان می باشد که با استفاده از جریان های الکتریکی، تجهیزات مکانیکی و تمرینات ورزشی به درمان بیماری و اختلالات اسکلتی، اختلالات ماهیچه ای و اختلالات عصبی می پردازد. فیزیوتراپی نوع سوم پیشگیری می باشد و هدف اصلی آن پیشگیری از بیماری، توانبخشی و درمان می باشد.

­-ویزیت پزشک در منزل

از دیگر خدمات مجموعه عرفان سلامت، ارائه خدمات ویزیت پزشک عمومی، پزشک متخصص و فوق تخصص در منزل می باشد. پزشکان مجموعه عرفان سلامت به صورت شبانه روزی آماده خدمات رسانی بوده و به محض اعلام نیاز در حداقل زمان ممکن بر بالین بیمار شما حاضر خواهند شد. در این فرآیند، پزشک مربوطه با مراجعه به محل سکونت بیمار، وی را به طور کامل معاینه نموده و شرح حال پزشکی جامع را اخذ می نماید.بر اساس اطلاعات به دست آمده برنامه درمانی بیمار طراحی می گردد و در اختیار بیمار و اعضاء خانواده قرار می گیرد.

-خدمات آزمایشگاهی در منزل

شرکت عرفان سلامت با تکیه بر سابقه 12 ساله و تحت نظارت گروه علمی و دانشگاهی و به پشتوانه مجموعه بیمارستان های عرفان تهران آماده ارائه خدمات آزمایشگاه در منزل جهت رفاه و آسایش متقاضیان می باشد. خدمات آزمایشگاه در منزل عرفان سلامت این امکان را برای شما فراهم می سازد تا در کمترین زمان ممکن به صورت 24 ساعته، نمونه گیری آزمایشگاهی در منزل خودتان انجام شود.

 

در مجموع شمار کسانی که در بخش IPD  به غرفه عرفان سلامت مراجعه کردند بسیار زیاد بود و همه تمایل داشتند برای ارسال بیمار IPD با بیمارستان های عرفان قرارداد ببندند و از این منظر شرکت در این نمایشگاه بازخورد خیلی خوبی برای مجموعه بیمارستان های عرفان داشت و تا حد قابل ملاحظه ای در شناساندن و دیده شدن شرکت عرفان سلامت و خدمات ارائه شده توسط این شرکت تاثیر داشت؛ چنانکه تیم غرفه عرفان سلامت در مورد فعالیت و خدمات شرکت عرفان سلامت برای بازدیدکنندگان به تفصیل توضیح داده و آن شرکت را عضو مهمی از بیمارستان ها معرفی کردند که در زمینه ارائه خدمات پزشکی و پرستاری و تجهیزات پزشکی بصورت شبانه روزی در منزل فعالیت می کند.


فرم ارسال نظرات
نام:
تلفن همراه:
کد:
پیام شما:
این فیلدها را پر کنید.برچسب‌ها

‌مطالب مرتبط
از دل خود به دل دوست سفر باید کرد...

021 46 01 39 23
تهران، کبیری طامه (شاهین شمالی)، روبروی مجموعه ورزشی خرم شاد، نبش 10 متری اول، پلاک 1، طبقه 4
Copyright © 2019 IranDehkadeh. All right reserved.

دقت کنید:اطلاعیه برای مسافران کیش

امروز 13 تیر 

با ارتباط مستقیم و حذف دلالان، نزدیک به 500 هزار تومان بن تخفیف(تفریحات آبی و کشتی های کیش)فراهم شده است. اگر تمایل دارید که رایگان برای شما ارسال گردد، شماره خود را وارد نمایید.