ایران دهکده
021 46 01 39 23

کلیسای کورا استانبول(کلیسای چورا)

 کلیسای کورا که به نام‌های چورا و نجات دهنده نیز معروف است در دوره‌ی بیزانس یعنی قرن پنجم توسط شخصی به نام جاستینیوس در زمینی به مساحت 720 متر ساخته شده ‌است.این کلیسا و ایاصوفیه از آثار به جا مانده دوره‌ی بیزانس می‌باشد که براستی از شاهکارهای بینظیر در استانبول است.

کلیسای چورا در دوره‌ی عثمانی به مسجد تبدیل شد و در سال 1948 تا به امروز به عنوان یک موزه‌ی تاریخی به حیات خود ادامه می‌دهد.کاشی‌ها،موزائیک‌ها و رنگهای به کار رفته در این کلیسا همینطور نقاشی‌های مربوط به دوره بیزانس بر جذابیت این کلیسا افزوده است و همین امر باعث شده که از این بنا به عنوان شاهکار معماری در دوره‌ی بیزانس یاد کرد. بر دیوارها و سقفهای این کلیسا طرح‌هایی وجود دارد که برخی ادعا دارند داستان زندگی حضرت مسیح و مریم مقدس می‌باشد که به تصویر کشیده شده است.برای انتخاب این کلیسا برای گردش در تور استانبول شک و تردید نکنید.

ساختمان اصلی کلیسا کاریه از سه بخش تشکیل می‌شود.نمارخانه،ساختمان اصلی کلیسا و سالن ورودی.

کلیسا 6 گنبد دارد 2 گنبد بر روی سالن ورودی،یک گنبد بر روی نمازخانه و سه گنبد هم برروی ساختمان اصلی کلیسا

نمازخانه و ساختمان اصلی این کلیسا توسط ورودی اصلی از هم جدا می‌شود.شما پس از ورود به کلیسای چورا وارد انتهای صحن اصلی کلیسا می‌شوید.که این قسمت یک راهرو به طول 23 متر دارد و به صحن اصلی کلیسا از طریق آن خواهید رسید.

آدرس کلیسای کورا: Dervişali Mahallesi, Kariye Cami Sk. No:8, 34087 Fatih/İstanbul, Turkey

 

برخی لینک‌های مرتبط به تورهای ایران دهکده:

برای مشاهده نرخ تور استانبول اینجا کلیک کنید.برچسب‌ها

‌مطالب مرتبط
‌مطالب پیشنهادی
از دل خود به دل دوست سفر باید کرد...

021 46 01 39 23
تهران، کبیری طامه (شاهین شمالی)، روبروی مجموعه ورزشی خرم شاد، نبش 10 متری اول، پلاک 1، طبقه 4
Copyright © 2019 IranDehkadeh. All right reserved.

فقط 10 ثانیه وقت بگذارید.

 

امروز 30 دی ماه

 

اگر هم اکنون در جزیره کیش هستید یا طی هفته آینده قصد سفر به این جزیره را دارید، میتوانید شماره همراه خود را وارد کنید تا کد تخفیف 20 تا 70 درصدی تفریحات و رستوران های کیش به صورت رایگان برای شما ارسال گردد.