ایران دهکده
021 46 01 39 23

6 چیز ناشناخته در مورد گرجستان!

پایتخت کشور گرجستان شهر تفلیس می باشد. نام این شهر کلمه‌ای قفقازی می‌باشد که به معنی گرم است. گرجستان کشوری با بافتی قدیمی است که جاذبه ها دیدنی های بسیار دارد ما در زیر به 5 نکته‌ای که ممکن است در مورد گرجستان ندانید اشاره میکنیم.

1.زبان مردم گرجستان

زبان گرجی ممکن است مانند هر زبانی که تا الان شنیده باشید، نباشد و بر خلاف همه زبان‌هایی که در منطقه صحبت می‌شود باشد و شامل صداهایی نادر است که ممکن است تا الان به گوش شما نخورده باشد. زبان گرجی دارای 33حرف در الفبای خود است که گفته می‌شود زبانی است که در زمان حضرت عیسی صحبت می‌شده است. همچنین در این زبان حروف بسیار شبیه به هم هستند.

 

2.گرجستان،گرجستان نامیده نمی‌شود

حداقل توسط خود مردم گرجستان، مردم گرجستان کشور خود را Sakartvelo می‌نامند. ریشه نام کشور به انگلیسی مبهم است. یکی از باورها‌ به قرون وسطی اشاره می‌کند که صلیبیون سرتاسر در مسیر سرزمین مقدس قرار گرفتند در آن زمان گرجستان بخشی از امپراطوری ایران بود و مردمش به عنوان "گروج" شناخته می شدند و این باور این است که صلیبیون با جنگجویان ارتیاط برقرار کردند و در نتیجه کشور را گرجستان نامیدند. برای کسب اطلاعات از قیمت تور گرجستان می‌توانید با ما همراه باشید.

  

3.معماری رویایی

تعداد زیادی فضای معماری در گرجستان وجود دارد. ساختمان مجلس جدید یک حباب شیشه‌ای و بتنی است که مانند یک قورباغه غول پیکر به نظر می‌رسد. در همین حال بسیاری از جاده‌ها و زیر ساخت های کشور در وضعیت بدی قرار دارد اما ترجیح رئیس جمهور میشائیل ساکاشویلی ساخت و هزینه برای پروزه‌های معتبر و با شکوه برای تاتحت تاثیر قرار دادن سرمایه‌گذران و سیاستمدران خارجی است و این درحالی است که ساختمان‌های شیشه‌ای ممکن است برای آب و هوای معتدل اروپایی مناسب باشد اما برای تابستان‌های گرم گرجستان ممکن است مورد مناسبی نباشد.

  

4.دین بزرگ

در حالیکه در بسیاری از کشور‌‌های اروپایی گرایش به سمت دین کاهش یافته است اما کلیساهای ارتدکس در گرجستان پر رونق  هستند و حضور و پایبندی مردم به کلیسا در حال افزایش است. بیش از 80% مردم گرجستان بیان می کنند که متعلق به کلیسا هستند.با توجه به قرن چهارم کلیسا ها کمک بسیاری کرده‌اند که سنت های‌ موسیقی باستانی خود را در دوران اتحاد شوروی حفظ کنند و در زمان استقلال گرجستان همچنان این موسیقی ها سنتی پابرجا بماند.این کشور دارای کلیساهای بسیار زیبایی می‌‌باشدکه برای دیدن این کلیسا‌های دیدنی می توانید در تور گرجستان با ما همراه باشید.

  

 

5.گرجستان و مهمان نوازی مردمانش

مردم گرجستان براین باورند که مهمان هدیه‌ی خداست.بنابراین مهمانانی که به این کشور زیبا و دیدنی می‌روند با خوش برخوردی و مهمان نوازی این مردم روبه‌رو می‌شوند که با انواع غذاهای لذیذ، غذاهای محلی، نوشیدنی ها پذیرایی می‌شوند و می‌توانند شب‌های به یاد ماندنی را با تور گرجستان در این کشور زیبا سپری کنند.

 

6.گرجستان در اروپاست؛نه در ایلات متحده امریکا

پایتخت کشور گرجستان شهر تفلیس می‌باشد که دارای بلوار‌های بسیاری است که برخی بر این باورند که این شهر مانند شهر پاریس می‌باشد.گرجستان هم در اروپا و هم در اسیا قرار دارد از این رو مردم گرجستان خود را به عنوان بالکن اروپا معرفی می کنند که این توصیفی واقعا صحیح است به نظر من بالکن جذاب ترین و زیبا ترین بخش یک ساختمان می باشد کشور گرجستان هم نیز کشوری با طبیعت بکر و دیدنی می باشد که جز بالکن قاره اروپا به حساب می‌آید و اما نکته اخر در مورد گرجستان که لازم است بدانید گرجستان در منطقه اوراسیا قرار دارد و با ایالت جورجیا در امریکا اشتباه نگیرید چون هردو املائی کاملا مشابه دارند و به صورت Georgia نوشته می‌شوند.


فرم ارسال نظرات
نام:
تلفن همراه:
کد:
پیام شما:
این فیلدها را پر کنید.برچسب‌ها

‌مطالب مرتبط
‌مطالب پیشنهادی
از دل خود به دل دوست سفر باید کرد...

021 46 01 39 23
تهران، کبیری طامه (شاهین شمالی)، روبروی مجموعه ورزشی خرم شاد، نبش 10 متری اول، پلاک 1، طبقه 4
Copyright © 2019 IranDehkadeh. All right reserved.

دقت کنید:اطلاعیه برای مسافران کیش

امروز 4 تیر 

با ارتباط مستقیم و حذف دلالان، نزدیک به 500 هزار تومان بن تخفیف(تفریحات آبی و کشتی های کیش)فراهم شده است. اگر تمایل دارید که رایگان برای شما ارسال گردد، شماره خود را وارد نمایید.