ایران دهکده
021 46 01 39 23

1 تیر و چند نشان در پارک 6 می باتومی گرجستان

 پارک 6 می باتومی گرجستان (6May Park Batumi Georgia) یکی از مهمترین جاذبه های باتومی است که شما با بازدید از آن با 1 تیر  چند نشان را میزنید. پروژه ساخت پارک 6 می در سال ۱۸۸۱ تحت نظارت باغبان پروس و معمار رسلر آغاز شد پس از درگذشت رسلر، آلفونس باغبان فرانسوی پروژه را با پایان رساند که در سال ۱۸۸۸، الکساندر سوم امپراتور روسی به هنگام بازدید از باتومی جذب ابن پارک شد و چند درخت در آن کاشت که به همین دلیل بود که این پارک با نام باغ الکساندر شناخته شد و بعدها پس از سقوط شوروی نام این پارک به ۶ می تغییر پیدا کرد. درست در وسط پارک ۶ می نیز دریاچه زیبا و در انتهای پارک، تنها آکواریوم، دلفیناریوم و البته باغ وحش شهرباتومی قرار دارد. در پارک 6 می باتومی باشگاه ها و مکان های سرگرمی برای کودکان وجود دارد و یک تئاتر با بنایی زیبا که در آن نمایش و کنسرت ساخته و اجرا میشود هم وجود دارد. تماشا و شنا کردن با دلفین ها، دیدن گونه های خاص ماهی ها و حیوانات و اکتشاف دنیای زیر آب، قدم زدن در زیر تابش آفتاب در کنار دریاچه ای آرام و فضای سبز و گل و گیاه های زیبایش که فضا را معطر کرده است و... همه و همه از تجربیات خاص و بی بدیل گردش در پارک ۶ می باتومی گرجستان است.

پارک 6 می باتومی گرجستان

پارک 6 می باتومی

دلفیناریوم باتومی گرجستان

 

دلفیناریوم باتومی واقع در پارک 6 می باتومی در  سال 1974 میلادی ساخته شده است، زمانی اولین دلفیناریوم نمایشی در اتحادیه شوروی بود و در گذشته ای نه چندان دور، مردم زیادی فقط برای دیدن این دلفین های زیبا به این پارک می آمدند. پارک 6 می محل بسیار خوبی برای گردش و تفریح و تماشای پرش هماهنگ و بازی دلفین های درخشان است. لازم به ذکر است که شما می توانید با پرداخت هزینه اضافی به داخل آب بروید و با دلفین ها آب بازی کنید و عکس های زیبایی هم با این موجودات دوست داشتنی بگیرید.

پارک 6 می باتومی گرجستان

ماهی های استوایی و منحصر بفرد آکواریوم باتومی

 

همه ما نسبت به اینکه در زیر آب چه نوع ماهی ها و جانورانی زندگی می کنند کنجکاوهستیم. در آکواریوم باتومی واقع در پارک 6 می که در سال  1996 میلادی ساخته شده است می توانید حتی ماهی ها یی را که تا حالا از وجود آن ها بی اطلاع بودید را ببینید؛ گونه های بی همتایی از دریای اژه، مدیترانه، اقیانوس هند، دریای سیاه و دریای سرخ در این آکواریوم قرار دارند که باید شرایط زندگی این ماهی ها در این آکواریوم ها همانند به شرایط زندگی آن ها در دریاها باشد تا زنده بمانند.

پارک 6 می باتومی گرجستان

حیوانات بین المللی باغ وحش

 

باغ وحش پارک 6 می باتومی در سال ۱۹۸۹ ساخته شد که در آن زمان طرفداران حقوق حیوانات برای  رهایی این حیوانات از قفس برای آن ها در این پارک فضای بازی در نظر گرفتند که این مورد خود به یکی از جذابیت های این باغ وحش تبدبل شد.نیاز نیست که حتما به استرالیا بروید تا بتوانید گورخر و کانگروهای زیبا را ببینید در این پارک چند کانگرو زیبا وجود دارد، به غیر از این کیسه داران استرالیایی، ممیون، اسب های مینیاتوری و  گوزن نیز از دیگر حیوانات خاص این باغ وحش هستند.

پارک 6 می باتومی گرجستان

شهر بازی برای کودکان

 

پارک ها همیشه با آب و هوای تازه و محیط سرسبز خود محلی مناسب وجذاب برای کودکان بوده اند. در پارک 6 می برای سرگرمی کودکان جاذبه ها و وسایل بازی زیادی در نظر گرفته شده ولی اگر فقط به دنبال وسیله بازی ساده برای کودک خود هستید آن ها را سوار قطارهای این پارک کنید. پارک فضای سبز زیادی دارد که بچه ها در آنجا بازی می کنند. قایق گرفتن و گردش در دریاچه هم از تفریحاتی جذاب برای کودکان است. در این پارک می توانید روز خانوادگی خوبی را بگذرانید فقط دوربین یادتان نرود چون این پارک مملو از مناظر زیبا است.

پارک 6 می باتومی گرجستان

 

مشاهده آدرس و موقعیت پارک 6 می باتومی گرجستان به روی نقشه گوگل 

 

 

برای مشاهده نرخ تور باتومی گرجستان با هتل ها و خدمات مختلف اینجا کلیک کنید

 

لینک های بیشتر درباره ی سفر به گرجستان


فرم ارسال نظرات
نام:
تلفن همراه:
کد:
پیام شما:
این فیلدها را پر کنید.برچسب‌ها

‌مطالب مرتبط
‌مطالب پیشنهادی
از دل خود به دل دوست سفر باید کرد...

021 46 01 39 23
تهران، کبیری طامه (شاهین شمالی)، روبروی مجموعه ورزشی خرم شاد، نبش 10 متری اول، پلاک 1، طبقه 4
Copyright © 2019 IranDehkadeh. All right reserved.

دقت کنید:اطلاعیه برای مسافران کیش

امروز 4 تیر 

با ارتباط مستقیم و حذف دلالان، نزدیک به 500 هزار تومان بن تخفیف(تفریحات آبی و کشتی های کیش)فراهم شده است. اگر تمایل دارید که رایگان برای شما ارسال گردد، شماره خود را وارد نمایید.