ایران دهکده
021 46 01 39 23

تندیس مدیا در میدان اروپا باتومی

باتومی گرجستان شهری بندری است که در کنار دریای سیاه قرار گرفته است. در این شهر جاذبه های دیدنی زیادی نهفته است که یکی از این دیدنی های باتومی، مجسمه یادبود مدیا است که در میدان اروپا (Europe Square) در منطقه ای زیبا قرار گرفته است. در دورتا دور مجسمه مدیا میدانی زیبا برای عکاسی و آب نمایی برای جلوه های بصری ساخته شده است. شهردار باتومی در سال 2007 از این مجسمه که برای ساخت آن یک میلیون لاری هزینه شده بود رونمایی کرد و آنرا به مدیا، “شخصی که گرجستان را به اروپا نزدیکتر کرد” تقدیم کرد. نام میدان معروف اروپا  که میدان اصلی شهر باتومی محسوب می‌شود برگرفته از واقعیت پیوستن باتومی به مناطق اروپاست.

 

مجسمه یادبود مدیا در باتومی گرجستان

 

این مجسمه سمبلی از شاهزاده اساطیر یونانی است برای زنده نگه داشتن یاد مدیا، در شهر باتومی بر کرانه دریای سیاه ساخته شده است. در این افسانه‌ باستانی پهلوانی به نام جیسون (یاسون) به دستور پادشاه به یک سفر به ظاهرا غیر ممکن فرستاده میشود تا پشم زرین را از کولخیس (گرجستان کنونی) به یونان ببرد. پادشاه کولخیس، آیتس، که پشم زرین را پنهان کرده بود، دستیابی به آن را مشروط به انجام وظایفی سخت می دانست. جیسون تمام این وظایف را با کمک مدیا، دختره آیتس که عاشق او شده بود به اتمام رسانید و بعد از به دست آوردن پشم زرین، جیسون و مدیا از کولخیس گریخته و با هم ازدواج می کنند. البته در افسانه‌ها آمده است که جیسون مدیا را رها کرد تا با گلاوکه، دختر کرئون ازدواج کند و مدیا از شدت حسادت و خشم، گلاوکه و کرئون و فرزندان خود را کشت. فیلمی نیز بر اساس مدیا ساخته شده است و گفتنی است که نمایشنامه مدیا از نخستین نمایشنامه های به جا مانده در تاریخ محسوب می شود.

 

مجسمه یادبود مدیا در باتومی گرجستان 

مشاهده آدرس و موقعیت مجسمه یادبود مدیا در باتومی گرجستان به روی نقشه گوگل

 

 

برای مشاهده نرخ تور باتومی گرجستان با هتل ها و خدمات مختلف اینجا کلیک کنید

 

لینک های بیشتر درباره ی سفر به گرجستان


فرم ارسال نظرات
نام:
تلفن همراه:
کد:
پیام شما:
این فیلدها را پر کنید.برچسب‌ها

‌مطالب مرتبط
‌مطالب پیشنهادی
از دل خود به دل دوست سفر باید کرد...

021 46 01 39 23
تهران، کبیری طامه (شاهین شمالی)، روبروی مجموعه ورزشی خرم شاد، نبش 10 متری اول، پلاک 1، طبقه 4
Copyright © 2019 IranDehkadeh. All right reserved.

دقت کنید:اطلاعیه برای مسافران کیش

امروز 4 تیر 

با ارتباط مستقیم و حذف دلالان، نزدیک به 500 هزار تومان بن تخفیف(تفریحات آبی و کشتی های کیش)فراهم شده است. اگر تمایل دارید که رایگان برای شما ارسال گردد، شماره خود را وارد نمایید.