ایران دهکده
021 46 01 39 23

جزیره هنگام

جزیره هنگام با وسعت حدود ۵۰ کیلومتر مربع در جنوب جزیره قشم واقع شده است و دارای معادن نمک و خاک و سرب می باشد. این جزیره ارتفاعات پست آهکی دارد و بلندترین نقطه آن کوه ناکس با ۱۰۶ متر ارتفاع می‌باشد. از جاذبه‌ها، نقاط دیدنی و تفریحی این جزیره می توان تأسیسات بندری انگلیسی‌ها، تماشای دسته‌های دلفین اطراف جزیره، شنا و غواصی در سواحل پیرامون جزیره، تماشای لاک‌پشتان دریایی، سواحل زیبای صخره‌ای و شنی و تنها پارک کروکودیل کشور را نام برد. ایران دهکده تورهای کیش و قشم را برای شما به صورت قسطی فراهم کرده است.

جزیره هنگام با وسعت حدود ۵۰ کیلومتر

لذت تماشای دلفین ها

آب های نیلگون خلیج فارس و انواع گونه های جانوران دریایی که به وفور آن ها را خواهید دید. معروف ترین آن ها دلفین ها هستند که از جاذبه های گردشگری این جزیره به حساب می آیند. آب های اطراف جزیره هنگام به زیستگاه دلفین ها شهرت دارد و بسیاری از گردشگران برای تماشای زندگی دلفین ها به این جزیره می‌کشاند. در این جزیره میتوانید با کرایه کردن قایقی ساعت ها مشغول تفریح و مسابقه دادن با این دلفین‌های زیبا باشید.

لذت تماشای دلفین ها

  اما توجه داشته باشید که اگر می خواهید بازی دلفین ها را از نزدیک و با کمترین هزینه تماشا کنید، باید صبح زود خود را به این جزیره رسانده باشید. از دیگر لذتهای جزیره آب تنی در آب های خلیج فارس است. سواحل جزیره به دلیل مرجانی بودن بسیار شفاف می باشد. البته به همراه داشتن لوازم موردنیاز و به ویژه آب شیرین برای شست وشوی بدن پس از آب تنی می تواند برای به جا گذاشتن خاطره ای بهتر کمک کند.

دلفین

پارک کروکودیل نوپک

از دیگر جاذبه های داخل جزیره هنگام پارک کروکودیل است. این پارک مهم ترین مرکز گردشگری ساخته شده در این جزیره دیدنی و نخستین مزرعه پرورش کروکودیل کشور است و در نزدیکی پارک، کمپینگ دائمی برای فراهم شدن امکان اقامت طبیعت گردان وجود دارد. پرورش کروکودیل یکی از انواع پرورش جانوران در جهان است که همانند سایر پرورش ها با هدف بهره برداری اقتصادی و حفظ محیط زیست صورت می گیرد.

 

جاذبه تاسیسات بندری انگلیسی ها

انگلیسی ها در زمان حکومت قاجار، با ساختن خانه ها و تاسیساتی نظیر انبار ذغال، تلگراف خانه و... در این جزیره نفوذ کرده اند که علت این اقدامات موقعیت استراتژیکی این جزیره بوده است.انگلیسی ها در سال ۱۹۰۴ خط تلگرافی از جاسک به هنگام احداث کردند و به اعتقاد انگلیسی ها این جزیره با داشتن سواحل عمیق و مناسب برای لنگر انداختن کشتی ها و داشتن چاه های آب و به دلیل واقع شدن در منطقه استراتژیک نظامی، دارای اهمیت بسیار بوده است.

پارک کروکودیل نوپک

 

 

جزیره هنگام

برای سفر به قشم به صورت قسطی اینجا کلیک کنید.
‌مطالب پیشنهادی
از دل خود به دل دوست سفر باید کرد...

021 46 01 39 23
تهران، میدان پونک، ضلع جنوبی میدان، ساختمان بانک سینا، طبقه 4، واحد 8
Copyright © 2017 IranDehkadeh. All right reserved.

تو تلگرام ما یه خبرایی هست! امروز از کانال ایران دهکده تکون نخورید...

امروز1 آذرماه، اعلام قیمت های شکسته شده و جدیدترین تور های لحظه آخری (کیش، استانبول، آنتالیا، تفلیس و...) و کلی اتفاق هیجان انگیز دیگه فقط و فقط در کانال ایران دهکده