ایران دهکده
021 46 01 39 23

حمام سنتی سولفور در تفلیس گرجستان

از جمله دیدنی‌های معروف تفلیس گرجستان، حمام‌های تاریخی متعدد آن است. حمام های تفلیس از قدیم به سبک شرقی با سقف کنبدی نیم کره ای شکل ساخته میشدند که در مرکز سقف دریچه هایی برای ورود نور به فضای داخلی حمام  تعبیه میشد چراکه سطح حمام ها از زمین پایینتر بودند وبا این کار نور داخل حمام را تامین میکردند. حمام های سولفور امروزه نه تنها نزد گردشگران تور گرجستان محبوب است بلکه افراد محلی نیز برای استفاده از اثرات درمانی آب گرم سولفور به این حمام ها مراجعه می کنند. معمولا در این حمامها اتاق های کوچک با حوضچه برای استفاده شخصی از آب گرم سولفور وجود دارد که فقط با نشستن در این آب و بعد از آن یک ماساژ ویژه احساس تولد دوباره را برای فرد ایجاد میکند.

 

حمام سولفور تفلیس گرجستان

 

در تفلیس حمام‌های سولفور متعددی وجود دارد و یکی از آن‌ها که در محله ارتاجالای شهر تفلیس واقع شده به حمام شاه‌عباس معروف است کاشی‌کاری‌های آن به سبک صفویه و زمان ساخت آن مربوط به همان دوران است. این حمام هیچ وسیله گرم‌کننده‌ای ندارد و آب گرم آن کاملاً طبیعی است و از چشمه‌های آبگرم تأمین می‌شود. باور بر این است که آب این حمام دارای اثرات درمانی است. یکی دیگر از حمام های گوگردی در محله ای قرار دارند بنام آبانتوبانی (Abanotubani) که بخشی از منطقه تفلیس قدیم است. آب گرم این حمام ها نیز مستقیم از چشمه های آبگرم تامین می شود. ماساژ در این حمام ها بیشتر به شستن شباهت دارند. نوشیدنی های مختلف نیز به قیمت معمول در این حمام ها عرضه می شوند. اربیلیانی زیباترین حمام شهر تفلیس است، که اطراف آن مناره هایی زیبا ساخته شده  و با پنجره های نوک تیز و کاشی های آبی  تزیین شده اند. بین مردم این مکان به حمام آبی معروف است.فضای داخلی این حمام با موزاییک های سبز و سرامیک های سفید پوشیده شده است و مکان آرام بخشی را ایجاد کرده است. قدیمی ترین حمام گوگردی ایراکلی نام دارد که درحدود  قرون 17 یا 19 ساخته شده و حمام  به خانواده امپراطوری و شاهزاده های گرجی تعلق داشته است. از دیگر حمام سولفور های معروف و قدیمی تفلیس میتوان به حمام های: ببتو(BEBOTOV سومباتو (SUMBATOVزوبالو (ZOBALOV) اشاره کرد.

 

 حمام سولفور تفلیس گرجستان

حمام‌های تفلیس همیشه موردعلاقه‌ی افراد مشهوری بوده که در طول تاریخ به شهر تفلیس سفرکرده‌اند و از این سفر ها دست نوشته هایی بر جای گذاشته اند...

  • الکساندر پوشکین، شاعر سرشناس روسی می‌گوید: «حمام رفتن در تفلیس، از بهترین تجربه‌های عمر من بوده است و هیچوقت در روسیه و یا ترکیه چنین حمام های با شکوهی ندیده است.»
  • الکساندر دوما، رمان نویس فرانسوی نیز پس از استحمام در این حمام‌ها در سال 1858، در خاطرات خود می‌نویسد: «تمام خستگی‌هایم از بدنم رفت و حس می‌کردم آن‌قدر نیرومند هستم که بتوانم یک کوه را بلند کنم.»

 

 هزینه استفاده از حمام های عمومی از ۲ لاری به بالا و هزینه استفاده از حمام نمره یا همان کابین اختصاصی از ۱۵ تا ۸۰ لاری برای یک ساعت می باشد. هزینه ماساژ جداگانه است که درصورت درخواست ماساژور در نظر گرفته می شود.

 

برای مشاهده نرخ تور تفلیس گرجستان با هتل ها و خدمات مختلف اینجا کلیک کنید

 

لینک های بیشتر درباره ی سفر به گرجستان


فرم ارسال نظرات
نام:
تلفن همراه:
کد:
پیام شما:
این فیلدها را پر کنید.برچسب‌ها

‌مطالب مرتبط
‌مطالب پیشنهادی
از دل خود به دل دوست سفر باید کرد...

021 46 01 39 23
تهران، کبیری طامه (شاهین شمالی)، روبروی مجموعه ورزشی خرم شاد، نبش 10 متری اول، پلاک 1، طبقه 4
Copyright © 2019 IranDehkadeh. All right reserved.

دقت کنید:اطلاعیه برای مسافران کیش

امروز 13 تیر 

با ارتباط مستقیم و حذف دلالان، نزدیک به 500 هزار تومان بن تخفیف(تفریحات آبی و کشتی های کیش)فراهم شده است. اگر تمایل دارید که رایگان برای شما ارسال گردد، شماره خود را وارد نمایید.