ایران دهکده
021 46 01 39 23

قلعه تاریخی زیبا ناریکالا در تفلیس گرجستان

از جاذبه های  تفلیس گرجستان که نمادی از تاریخ این کشور است میتوان قلعه ناریکالا را نام برد. قلعه ناریکالا که یکی از قلعه های اصلی شهر تفلیس گرجستان است که از قرن 4 میلادی تا کنون همچنان پابرجاست. ناریکالا یک دژ نظامیِ  مسلط بر کل تفلیس است که به دلیل داشتن موقعیت استراتژیک به منظور کنترل عبور و مرور تنگه و در مسیر اروپا به هند ساخته شده است. قلعه ناریکالا یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری تفلیس به شمار می آید و به عنوان قلب و روح تفلیس یاد می شود و از هرکس در این شهر درباره جاذبه های گردشگری بپرسید، حتما قلعه ناریکالا در بالای لیست قرار خواهد داد و دلیل آن هم تاریخ غنی، مشرف بودن بر شهر تفلیس و بخش های بسیار زیبا و دیدنی دیگری است که در آن به چشم می خورد.

قلعه ناریکالا تفلیس

در بخش پایین قلعه که در سال 1997 بازسازی شده، کلیسایی به نام سنت نیکلاس (St Nicholas) وجود دارد که این کلیسا جایگزین کلیسایی است که در قرن 13 به دلیل آتش سوزی از بین رفت. این کلیسا با طرحی از معماری های قدیم با سه درب در سه طرف آن  و ناقوسهایی قدیمی ساخته شده و بخش داخلی اش نیز با نقاشی های دیواری شامل تصاویری مربوط به کتاب مقدس و تاریخ کشور گرجستان، تزئین شده است.

قلعه ناریکالا تفلیس

 قلعه ناریکالا مشرف به باغ بوتانیکال تقلیس است که در هنگام  قدم زدن در این باغ، عمارت قلعه به خوبی دیده می شود. برای بازدید از قلعه باید به این نکته توجه کرد که وارد شدن به قلعه فقط با راهنما امکان پذیر است. برای ورود باید دنبال 2 در فولادی بگردید، تا وارد محوطه شوید، و بزرگترین پناهگاه (به صورت تونل زیرزمینی) ضد بمب که تا به حال مشابه آن را ندیده اید را که بیشتر به سبک شوروی سابق ساخته شده است، مشاهده نمائید. ورودی قلعه برای عموم بازدیدکنندگان رایگان بوده و برای رسیدن به قلعه ناریکالا سه راه وجود دارد: یکی از طریق تراموای هوایی تفلیس، دومی از راه باغ گیاه شناسی و سوم از طریق بالا رفتن از منطقه حمام های گوگردی.

قلعه ناریکالا تفلیس

قلعه ناریکالا تفلیس

قلعه ناریکالا تفلیس

 

برای مشاهده نرخ تور گرجستان با هتل ها و خدمات مختلف اینجا کلیک کنید

 

لینک های بیشتر درباره ی سفر به گرجستان

 


فرم ارسال نظرات
نام:
تلفن همراه:
کد:
پیام شما:
این فیلدها را پر کنید.برچسب‌ها

‌مطالب مرتبط
‌مطالب پیشنهادی
از دل خود به دل دوست سفر باید کرد...

021 46 01 39 23
تهران، کبیری طامه (شاهین شمالی)، روبروی مجموعه ورزشی خرم شاد، نبش 10 متری اول، پلاک 1، طبقه 4
Copyright © 2019 IranDehkadeh. All right reserved.

دقت کنید:اطلاعیه برای مسافران کیش

امروز 29 خرداد 

با ارتباط مستقیم و حذف دلالان، نزدیک به 500 هزار تومان بن تخفیف(تفریحات آبی و کشتی های کیش)فراهم شده است. اگر تمایل دارید که رایگان برای شما ارسال گردد، شماره خود را وارد نمایید.