ایران دهکده
021 46 01 39 23

تندیس عشق علی و نینو در باتومی

یکی از جاذبه های دیدنی باتومی گرجستان، مجسمه عشق یا مجسمه علی و نینو که یکی از آثار هنری معمار، نقاش و مجسمه ساز گرجی به نام Tamara Kvesitadze است  که واقع در پارک میراکل نزدیک چرخ فلک، در کنار اسکله باتومی میباشد. اثر هنری علی و نینو سمبلی از دوستی بین دو کشور گرجستان و آذربایجان است. گفته می شود مفهوم دیگری که این مجسمه می خواهد بیان کند، وحدت بین دو قاره آسیا و اروپا می باشد.

مجسمه علی و نینو

مجسمه علی و نینو

 مجسمه علی و نینو

این تندیس مدرن که فیگور شماتیکی از یک زن و مرد هست با ۷ متر ارتفاع از لایه‌های فلزی درست شده‌اند و عشق، وصال و فراق  را روایت میکنند به این ترتیب که در مدت زمان 10 دقیقه ای این دو تندیس زیبا ابتدا دور از یکدیگر هستند به سمت هم حرکت کرده، همدییگر را به آغوش کشیده و به شکل یک تن درآمده سپس از هم جدا شده و به طرف مخالف هم حرکت کرده و از هم دور می‌شوند.

مجسمه علی و نینو

منبع الهام تندیس علی و نینو رمانی از کوربان سعید به نام علی و نینو است که تا به حال به 30 زبان ترجمه شده است  و گویای عشق علی پسری مسلمان از آذربایجان که عاشق پرنسسی مسیحی به نام نینو از گرجستان می شود. این عاشق و معشوق بدلیل فرهنگ و ادیان متفاوت از طرف خانواده‌های خود مورد مواخذه قرار گرفته و با وجود مشکلات و اختلافات فراوان برای عشق خود می جنگند و به هم میرسند اما با شروع جنگ از هم دور شده و با مرگ علی در جنگ برای همیشه از هم جدا می شوند و نینو خودکشی میکند تا در دنیای دیگر به علی برسد. این تندیس در واقع بیانگر روح علی و نینوست که در بهشت کنار ساحل زیبای باتومی به وصال میرسند جالب اینجاست که وقتی این دو مجسمه به یکدیگر میرسند مردم تماشاچی شروع به زدن سوت و دست به نشان شادی وصال میکنند. این مجسمه ها از ساعت ۹ تا ۱۲ شب روشن بوده و نور پردازی زیبایی در شب های افسونگر باتومی به نمایش میگذارند.

مجسمه  علی و نینو

 

برای مشاهده نرخ تور گرجستان با هتل ها و خدمات مختلف اینجا کلیک کنید

 

لینک های بیشتر درباره ی سفر به گرجستان

 


فرم ارسال نظرات
نام:
تلفن همراه:
کد:
پیام شما:
این فیلدها را پر کنید.برچسب‌ها

‌مطالب مرتبط
‌مطالب پیشنهادی
از دل خود به دل دوست سفر باید کرد...

021 46 01 39 23
تهران، کبیری طامه (شاهین شمالی)، روبروی مجموعه ورزشی خرم شاد، نبش 10 متری اول، پلاک 1، طبقه 4
Copyright © 2019 IranDehkadeh. All right reserved.

دقت کنید:اطلاعیه برای مسافران کیش

امروز 13 تیر 

با ارتباط مستقیم و حذف دلالان، نزدیک به 500 هزار تومان بن تخفیف(تفریحات آبی و کشتی های کیش)فراهم شده است. اگر تمایل دارید که رایگان برای شما ارسال گردد، شماره خود را وارد نمایید.