ایران دهکده
021 46 01 39 23

ساختمان اپرا ایروان ارمنستان

ساختمان اپرا و باله ملی ارمنستان در واقع همان تئاتر دانشگاهی ارمنستان است که در سال 1933 توسط معمار طراح برجسته ارمنستان، الکساندر تامانیان طراحی و به دست خود او افتتاح گردید. از شگفتی های بی نظیر این ساختمان آن است که در یک ساختمان دو تالار با سقفی مشترک است اما هر دو سالن از نظر اکوستیک بسیار عالی هستند. این ساختمان دو سالن کنسرت دارد که یک سالن به نام اولین اپرانویس ارمنی نامیده شده و دیگری سالن اپرا و باله ملی تئاتر الکساندر سپندریان است. این ساختمان جدا از یک جاذبه گردشگری برای گردشگران تور ارمنستان، برای مردم ارمنستان هم تماشای اپرا و باله ملی تئاتر دانشگاهی ارمنی بسیار جذاب است.

ساختمان اپرا ایروان ارمنستان

 

محل ساختمان اپرا

 

ساختمان اپرا ایروان ارمنستان

ساختمان اپرا یکی از ساختمان های فرهنگی در ایروان است که در چهار راهی استقرار دارد که خیابان های تامانیان، تریان، سایات نوا و خیابن ماشتوت به این چهار راه منتهی می شود.

چگونه به ساختمان اپرا برویم؟

برای رسیدن به اپرا در هر نقطه که از شهر ایروان باشید تنها 30 تا 40 دقیقه بیشتر زمان نمیبرد تا به برای بازدید از این بنا صرف کنید، البته اگر در مرکز شهر باشید این زمان تنها به 10 تا 20 دقیقه کاهش میابد. ساختمان اپرا در نزدیکی بنای کاسکاد ایروان بنا شده است بطوری که اگر بر فراز هزار پله باشید این بنا به خوبی قابل مشاهده است. برای دسترسی به این بنا از خیابان شمالی میدان جمهوری پیاده روی کوتاهی شما را به ساختمان اپرا می رساند.

محل تهیه بلیط برای تماشای اپرا

دفتر اداری ساختمان اپرا در محلی نزدیک خود ساختمان اپرا قرار دارد که با مراجعه به این دفتر می توانید هر بلیطی که مد نظرتان است تهیه نمایید. همچنین برای تهیه بلیط می توانید به سایت های آنلاین نیز مراجعه نمایید.

خانه اپرا ارمنستان

خانه اپرا ارمنستان

خانه اپرا ارمنستان

ساختمان اپرا ایروان ارمنستان

اپرا نماد فرهنگی ارمنستان

بیش از 80 سال است اپرا و باله ملی تئاتر دانشگاهی ارمنی یکی از نعناصر کلیدی و نمادهای اصلی ثروت فرهنگی مردم ارمنستان بوده است. همچنین دارنده میراث فرهنگی هزار ساله ارمنستان بوده است.

 

تاریخچه تندیس های اپرا

ساختمان اپرا ایروان ارمنستان

در این میدان مجسمه ی شاعر بزرگ ارمنستان هوانس تومانیان و آهنگساز معروف اسکندر سپندریان قرار گرفته است. این دو نفر از معروف ترین ها در میان ارامنه هستند. معمار و طراح ساختمان اپرا که مجسمه ی آن در میدان نیز قرار گرفته است معمار مشهور با نام اسکندر سپندریان است.

مواردی که باید درباره ساختمان اپرا بدانیم

این یک واقعیت است که خانه اپرای ایروان یکی از زیباترین مناظر  برای ارامنه و گردشگران تور ارمنستان است. یک تصوری وجود دارد که قبل از سقوط شوروی یک کلیسای کوچک با نام matur وجود داشته که مردم در روزهای تعطیل برای ملاقات در این محل جمع می شدند. اولین باله ای که در ساختمان اپرا اجرا شد در سال 1935 بود. اولین اجرا توسط پیوتر چایکوفسکی اثری با نام "دریاچه قو" را اجرا نمود. پس از آن Aram Khachaturian اولین باله ارمنستان را با نام " شادی" نوشت و برای اولین بار در سال 1939 اجرا شد. این آهنگساز با خلق اثری دیگر با نام "گایانه" که به نوبه خود موفقیتی بی نظیر کسب کرد و بعدها در سراسر جهان اجرا گردید. این مرکز هنرهای کلاسیک کمک شایانی به خلاقیت ملی برای شکوفایی آهنگسازی و رقص در ارمنستان بوده است. سالن تئاتر و کنسرت ارمنستان میزبان هنرمندان به نامی همچون Charles Aznavour, Akvarium and Ian Anderson بوده است.

 خانه اپرا ارمنستان

 

برای مشاهده نرخ تور ارمنستان با هتل های مختلف اینجا کلیک کنید

 

لینک های بیشتر 


فرم ارسال نظرات
نام:
تلفن همراه:
کد:
پیام شما:
این فیلدها را پر کنید.برچسب‌ها

‌مطالب مرتبط
‌مطالب پیشنهادی
از دل خود به دل دوست سفر باید کرد...

021 46 01 39 23
تهران، کبیری طامه (شاهین شمالی)، روبروی مجموعه ورزشی خرم شاد، نبش 10 متری اول، پلاک 1، طبقه 4
Copyright © 2023 IranDehkadeh. All right reserved.

دقت کنید:اطلاعیه برای مسافران کیش

امروز 13 تیر 

با ارتباط مستقیم و حذف دلالان، نزدیک به 500 هزار تومان بن تخفیف(تفریحات آبی و کشتی های کیش)فراهم شده است. اگر تمایل دارید که رایگان برای شما ارسال گردد، شماره خود را وارد نمایید.