ایران دهکده
021 46 01 39 23

شهر آشتاراک ارمنستان و ماجرای افسانه ای آن

آشتاراک شهر کوچکی واقع در استان آراگاتسوتنِ کشور ارمنستان که مساحت آن ۷٫۵ کیلومترمربع بوده و جمعیتی معادل ۱۹٬۶۱۵ نفر  را در خود جای داده است.

اشتاراک ارمنستان

اشتاراک ارمنستان

اشتاراک ارمنستان

آشتاراک در واقع یکی از دیرینه ترین و قدیمی ترین سکونت گاه‌ ها در کشور ارمنستان است که مملو است از آثار تاریخی و معماری! تا جایی که می توان آن را موزه ی روباز آثار باستانی ارمنستان در نظر گرفت.مردمان شهر آشتاراک مردمانی اهل شعر و ادبیات، خوش ذوق و بسیار خوش برخوردی هستند که تعداد زیادی از بزرگان،شاعران و نویسنده های نامی را برای ارمنستان به ارمغان آورده است.اولین آثار تمدن این شهر به قرن نهم میلادی بر می گردد اما برخی هم می گویند که قبل تر از آن در دوره باستانی این شهر روستایی با همین نام بوده که نامش از خدای اورارتویی ایشتار اقتباس شده است. آشتاراک یکی از برترین جاذبه های توریستی ارمنستان است و سه کلیسای آن که در دره این شهر ساخته شده اند بسیار مشهور بوده و مورد بازدید گردشگران تور ارمنستان قرار می گیرد و البته ماجرایی افسانه ای پشتِ این کلیساها وجود دارد که دانستنش خالی از لطف نیست!

اشتاراک ارمنستان

اشتاراک ارمنستان

ماجرا افسانه ای شهر آشتاراک

افسانه ای از دوران قدیم نسل به نسل و سینه به سینه منتقل شده که می گوید در دوران خیلی قدیم سه خواهر وجود داشته اند که هر 3 ی آن ها عاشق یک شاهزاده ای بنام سرکیس (Sarkis) بوده اند و دو خواهر بزرگتر برای خوشبختی خواهر کوچکتر خودشان تصمیم به خودکشی می گیرند و در هنگام خودکشی یکی لباسی قرمز رنگ و دیگری لباسی زرد رنگ می پوشد و با انداختن خودشان به ته دره اقدام به خودکشی می کنند اما این ماجرا باعث خوشبختی خواهر کوچکتر نشده بلکه وی نیز از فرط ناراحتی این قضیه لباسی سفید رنگ می پوشد و خود را به ته دره می اندازد و پس از این ماجرا آن شاهزاده شروع به ساختن سه کلیسا در ته همان دره می کنند که رنگ این کلیساها قرمز،زرد و سفید هستند که در واقع به رنگ لباس همان سه خواهر هنگام خودکشی! اما جدای این افسانه حالا چه خرافات است یا حقیقت،مورخان می گویند که معماری و ساخت سه کلیسا در این دره به قرن هفتم برای کلیسا قرمز،قرن ششم برای کلیسای سفید و قرن 13 و 14 برای کلیسای زرد برمیگردد.

اشتاراک ارمنستان

اشتاراک ارمنستان

اشتاراک ارمنستان

 

برای مشاهده نرخ تور ارمنستان با هتل های مختلف اینجا کلیک کنید

 

لینک های بیشتر 


فرم ارسال نظرات
نام:
تلفن همراه:
کد:
پیام شما:
این فیلدها را پر کنید.برچسب‌ها

‌مطالب مرتبط
‌مطالب پیشنهادی
از دل خود به دل دوست سفر باید کرد...

021 46 01 39 23
تهران، کبیری طامه (شاهین شمالی)، روبروی مجموعه ورزشی خرم شاد، نبش 10 متری اول، پلاک 1، طبقه 4
Copyright © 2023 IranDehkadeh. All right reserved.

دقت کنید:اطلاعیه برای مسافران کیش

امروز 13 تیر 

با ارتباط مستقیم و حذف دلالان، نزدیک به 500 هزار تومان بن تخفیف(تفریحات آبی و کشتی های کیش)فراهم شده است. اگر تمایل دارید که رایگان برای شما ارسال گردد، شماره خود را وارد نمایید.