ایران دهکده
021 46 01 39 23

آب انبار کیش

 یکی از روش های ذخیره آب در کیش در گذشته استفاده از آب انبار بوده است. به همین دلیل در سال 1371 در جزیره کیش این آب انبار دوقلو ساخته شد تا آب آشامیدنی جزیره را تامین کند. خیلی زود با افزایش ساخت و ساز در جزیره کیش و تبدیل شدن جزیره کیش به جزیره‌ای گردشگری این آب انبار کارایی خود را از درست داد و امروزه به عنوان جاذبه گردشگری فعالیت می کند.

آب انبار کیش

سبک معماری آب انبار تقلید شده از آب انبار های یزد است. آب انبار دارای دو گنبد و پنج بادگیر است به طوری که وقتی هوا وارد بادگیر ها می شوند به داخل گنبد ها می‌رود و باعث ایجاد هوای خنکی در زیر گنبد می‌شود و به این ترتیب آب داخل آب انبار خنک باقی می ماند. البته به دلیل نبود آب داخل آب انبار،  هوای داخل آن به خنکی زمانی نیست که آب داخل آن وجود داشت.

امروزه آب مورد نیاز جزیره کیش به وسیله دستگاه های شیرین کننده تامیین می شود.

آب انبار جزیره کیش در شب

آب انبار زیبای کیش

راستی... اگر تصمیم برای سفر کردن به کیش را دارید، ایران دهکده تور کیش را با بهترین شرایط به صورت نقد و اقساطی برگزار می کند. برای مشاهده جزئیات بیشتر به صفحه تور کیش مراجعه کنید. 

 

فرم ارسال نظرات
نام:
تلفن همراه:
کد:
پیام شما:
این فیلدها را پر کنید.برچسب‌ها

‌مطالب مرتبط
‌مطالب پیشنهادی
از دل خود به دل دوست سفر باید کرد...

021 46 01 39 23
تهران، کبیری طامه (شاهین شمالی)، روبروی مجموعه ورزشی خرم شاد، نبش 10 متری اول، پلاک 1، طبقه 4
Copyright © 2023 IranDehkadeh. All right reserved.

دقت کنید:اطلاعیه برای مسافران کیش

امروز 13 تیر 

با ارتباط مستقیم و حذف دلالان، نزدیک به 500 هزار تومان بن تخفیف(تفریحات آبی و کشتی های کیش)فراهم شده است. اگر تمایل دارید که رایگان برای شما ارسال گردد، شماره خود را وارد نمایید.