ایران دهکده
021 46 01 39 23

زیباترین پدیده طبیعی مشهد، دره ی هفت حوض!

برای رسیدن به زیباترین پدیده و جاذبه طبیعی شهر مشهد، باید به دل کوه های خلج در اطراف مشهد سفر کنید. این منطقه شامل ۷ حوضچه طبیعی است که آب در آنها جریان دارد، حدود ۷ کیلومتر با مشهد فاصله دارد که پس از طی این مسافت باید ماشین خود را پارک کرده و باقی مسیر که ۲ کیلومتر است را پیاده طی کنید. برخی از این حوضچه ها به اندازه یک استخر کوچک وسعت دارند و آب بعد از عبور از هریک از این هفت حوضچه به حوضی بزرگتر سرازیر میشود و رودخانه مسیرش را ادامه می دهد. این پدیده طبیعی حوض ها یا «دولین های» متعدد، بر اثر فرسایش شیمیایی توسط باران های اسیدی در بستر یکی از سرشاخه های رودخانه طرق از در ارتفاعات رو به جنوب بینالود شگل گرفته است.

دره ی هفت حوض مشهد

دره ی هفت حوض مشهد

دره ی هفت حوض مشهد

دره ی هفت حوض مشهد

کم تردد،بکر و دست نخورده بودن منطقه هفت حوض و سکوت عجیبی که در آن حکمفرماست آرامش عجیبی به شما هدیه میدهد، و  تنهاصدای جریان آب است که گوش ها رو نوازش می دهد. در ضمن به گردشگران تور مشهد توصیه می شود حتی المقدور و به علت کوهستانی بودن منطقه بین طلوع تا غروب آفتاب از محیط طبیعی و دلپذیر هفت حوض استفاده کنند و وسایل و لوازم مناسب از قبیل کفش، لباس و... به همراه داشته باشند.

دره ی هفت حوض مشهد

دره ی هفت حوض مشهد

 

برای مشاهده نرخ تور مشهد با هتل های مختلف اینجا کلیک کنید

 

مشاهده آدرس و موقعیت منطقه ی هفت حوض مشهد به روی نقشه ی گوگل

 

 

لینک های مفیدتر درباره ی سفر به مشهد


فرم ارسال نظرات
نام:
تلفن همراه:
کد:
پیام شما:
این فیلدها را پر کنید.برچسب‌ها

‌مطالب مرتبط
‌مطالب پیشنهادی
از دل خود به دل دوست سفر باید کرد...

021 46 01 39 23
تهران، کبیری طامه (شاهین شمالی)، روبروی مجموعه ورزشی خرم شاد، نبش 10 متری اول، پلاک 1، طبقه 4
Copyright © 2022 IranDehkadeh. All right reserved.

دقت کنید:اطلاعیه برای مسافران کیش

امروز 13 تیر 

با ارتباط مستقیم و حذف دلالان، نزدیک به 500 هزار تومان بن تخفیف(تفریحات آبی و کشتی های کیش)فراهم شده است. اگر تمایل دارید که رایگان برای شما ارسال گردد، شماره خود را وارد نمایید.