ایران دهکده
021 46 01 39 23

هرچه که لازم است درباره زاخکازور ارمنستان (دره گلها) بدانیم!

1 دره گلها ارمنستان 

دره گل ها ارمنستان،زاخکازور یا تساخکازور (Tsaghkadzor)  به معنای "دره گلها" است که در 50 کیلومتری شمال شرق شهر ایروان و 3 کیلومتری شرق استان هرازدان در دامنه کوه ها قرار گرفته است.هر مقصدی  ویژگی های جغرافیایی طبیعی و مناظر و شرایط آب و هوایی خود را دارد این منطقه  نیز در بهار و تابستان مملو از گل‌های زیبای بهاری و در زمستان پوشیده از برف است. زاخکازور شهر کوچکی است که بخاطر دره گلها و پیست اسکی زیبا و منحصر به فردش شهرت دارد. کسانی که در تور ارمنستان می خواهند شب را در این شهر کوچک و دوست داشتنی اقامت داشته باشند این شانس را خواهند داشت که نیمه شب خود را در دیسکوی هتل "کچاریس" و یا دیسکوی "خانه هنرمندان"(گروقنری دون) به تفریح بپردازند. در هتل "کچاریس" علاوه بر دیسکو، سالن بولینگ نیز برای استفاده دوستداران بولینگ مهیا می باشد و "گروقنری دون" نیز از استخر بزرگ، زیبا و مجهزی برخوردار است.

 

  برای مشاهده نرخ تورهای ارمنستان با هتل های مختلف کلیک کنید

 

 دره گلها ارمنستان

دره گلها ارمنستان

دره گلها ارمنستان

دره گلها ارمنستان

دره گلها ارمنستان

دره گلها ارمنستان

 

 منطقه دره گلها مملو از چشمه های آبگرم می باشد و همچنین چشمه های آب شیرین معدنی در زاخکازور هم شهرت بسیاری دارد ولی این چشمه ها بیشتر هدف جهانگردان در تور ارمنستان در فصل بهار و فصل گرم سال است. ولی در فصل زمستان مسافران می توانند علاوه براسکی و تفریحات شبانه، از امکاناتی همچون "لژ موتوری" که به مبلغ ساعتی 10هزار درام(حدود 30 دلار) کرایه داده می شود، سورتمه و حتی کرایه کردن اسب نیز، برخوردار گردند. اگر به زاخکازور می روید فرصتی را هم اختصاص دهید به سالن بزرگ ورزشی این شهر که در آنجا می توانید از استخر آب گرم بزرگی با طول 50 متر و همچنین فضای فرهنگی و صمیمی اش لذت ببرید. همچنین وجود  کلیسای گریگورلوسارویچ که علاوه بر بازدید افراد برای مراسم مذهبی جایگاه خوبی برای بازدید گردشگران در تور ارمنستان بشمار میرود که در محوطه کلیسا مقبره بنیانگذار آن GRICOR و سنگهای صلیبی قرن 12و13 می باشد ونیز آرامگاه 2 پادشاه ارمنی که در جنگ سلجوقیان جان سپرده اند در آنجا قرار دارد. اگر به تماشای این کلیسا رفتید می‌توانید سری هم به مجموعه فروشگاه‌های زنجیره‌ای ساس که روبروی آن قرار گرفته است، بزنید و از خریدتان لذت ببرید.

 دره گلها ارمنستان

دره گلها ارمنستان

دره گلها ارمنستان

دره گلها ارمنستان

کلیسای گریگوری لوساوریچ

کلیسای گریگوری لوساوریچ

 

رستوران ها و کافی شاپ های خوب زاخکازور:

  •  رستوران بار "آلوا"
  •  کچاریس
  •  بورمونک
  •  کافی برک
  •  چایخانه شرقی

 

دمای زاخکازور در فصل گرم سال در ماه آگوست به 17 درجه بالای صفر و در ژانویه 6- است.

 

لینک های مفیدتر درباره ی سفر به ارمنستان

 


فرم ارسال نظرات
نام:
تلفن همراه:
کد:
پیام شما:
این فیلدها را پر کنید.برچسب‌ها

‌مطالب مرتبط
‌مطالب پیشنهادی
از دل خود به دل دوست سفر باید کرد...

021 46 01 39 23
تهران، کبیری طامه (شاهین شمالی)، روبروی مجموعه ورزشی خرم شاد، نبش 10 متری اول، پلاک 1، طبقه 4
Copyright © 2023 IranDehkadeh. All right reserved.

دقت کنید:اطلاعیه برای مسافران کیش

امروز 13 تیر 

با ارتباط مستقیم و حذف دلالان، نزدیک به 500 هزار تومان بن تخفیف(تفریحات آبی و کشتی های کیش)فراهم شده است. اگر تمایل دارید که رایگان برای شما ارسال گردد، شماره خود را وارد نمایید.