ایران دهکده
021 46 01 39 23

صومعه تاتو یکی از زیباترین مکان های دیدنی ارمنستان

جاذبه های ارمنستان

ارمنستان کشوری زیبا با جاذبه های فراوان است که زبان گفتاری مردم آن ارمنی است و از قسمت جنوب با ایران هم‌مرز است.پایتخت این کشور ایروان نام دارد.همانطور که اشاره شد ارمنستان جاذبه های بی نظیری دارد که یکی از آنها صومعه سرای زیبا و چشم نواز تاتو (Tatev) میباشد.بسیاری از افراد و‌ توریستان مشتاق بازدید از این مکان بسیار زیبا هستند.تاتو در استان سیونیک واقع شده و قدمتی بسیار دیرینه دارد،حدودا از قرن نهم میلادی قدمت دارد.مردم برای جنبه های مختلف مذهبی،تاریخی،گردشگری،طبیعی و... از این‌مکان دیدن می کنند.

صومعه تاتو ارمنستان

صومعه تاتو ارمنستان

صومعه تاتو ارمنستان

صومعه تاتو ارمنستان

 

برای مشاهده نرخ تور ارمنستان با هتل های مختلف اینجا کلیک کنید

 


درون صومعه سرای بزرگ تاتو کلیساهای معروف و‌ مختلفی از جمله کلیسای گریگوری،کلیسای سنت مری و...قرار دارد حتی در گذشته این مکان از مهم ترین دانشگاه های ارمنستان بوده است.این صومعه سرا یکی از نمادهای معروف کشور ارمنستان است که در فصل بهار زیبایی های تاتو به اوج خود می رسد.در سالهای اخیر به دلیل استقبال فوق العاده ی مردم و توریستان برای بازدید از این مکان زیبا،از روستای هالیدوز تا تاتو تله کابینی ساخته اند که به بال های تاتو معروف است و به عنوان طولانی ترین تله کابین در گینس ثبت شده است.نکته ی جالب توجه این است که این مکان تفریحی در نزدیکی مرز ایران با ارمنستان واقع شده و از مرز تنها حدود ۳-۲/۵ ساعت برای رسیدن به تاتو و جذابیت های فراوانش زمان لازم است.


صومعه تاتو ارمنستان

صومعه تاتو ارمنستان

صومعه تاتو ارمنستان

صومعه تاتو ارمنستان

لینک های مفیدتر درباره سفر به ارمنستان


فرم ارسال نظرات
نام:
تلفن همراه:
کد:
پیام شما:
این فیلدها را پر کنید.برچسب‌ها

‌مطالب مرتبط
‌مطالب پیشنهادی
از دل خود به دل دوست سفر باید کرد...

021 46 01 39 23
تهران، کبیری طامه (شاهین شمالی)، روبروی مجموعه ورزشی خرم شاد، نبش 10 متری اول، پلاک 1، طبقه 4
Copyright © 2022 IranDehkadeh. All right reserved.

دقت کنید:اطلاعیه برای مسافران کیش

امروز 13 تیر 

با ارتباط مستقیم و حذف دلالان، نزدیک به 500 هزار تومان بن تخفیف(تفریحات آبی و کشتی های کیش)فراهم شده است. اگر تمایل دارید که رایگان برای شما ارسال گردد، شماره خود را وارد نمایید.