ایران دهکده
021 46 01 39 23

آداب و رسوم مردم‌ کیش

 500 هزار تومان تخفیف تفریحات کیش برای هر نفر

فقط اگر عازم کیش هستید، جهت ارسال بن تخفیف، تاریخ ورود خود را نیز وارد نمایید.

 

آداب و رسوم مردم کیش

هر منطقه ای آداب و رسوم خودش را دارد.جزیره ی کیش هم که منطقه ای خاص در جنوب ایران است از این قاعده مستثنا نسیت.در‌ جزیره ی کیش گروه های بومی از نژادها و مذاهب متفاوتی زندگی می کنند که هرکدام فرهنگ و آداب و رسوم مختلفی دارند.اکثر مردم کیش به دلیل مجاورت با دریا دارای شغل هایی مانند ماهی گیری،دربانوردی،بازرگانی و... هستند.اغلب غذاهای سنتی و بومی این جزیره با استفاده از ماهی درست می شود مانند قلیه،هریسه و...

آداب و رسوم مردم کیش

آداب و رسوم مردم کیش

از نظر پوششی هم فرم‌ها و لباس های خاصی دارند بطور مثال لباس مردان این جزیره دشداشه به همراه عرقچین است اگر شما به این جزیره سفر کرده باشید حتما این لباس را تن بومیان این جزیره دیده اید.

آداب و رسوم مردم کیش

از اعیاد مذهبی که بسیار اهمیت دارد میتوان به عید قربان و عید غدیر اشاره کرد مثلا در عید قربان گندم سبز می کنند و به آب می انداختند و گوسفندی قربانی می کنند و مقداری از گوشت را برای خود برمی دارند و بقیه را به نیازمندان می بخشند.همچنین در عید غدیر از چند روز قبل تر حسینیه ها را با آینه و‌ پارچه های سیاه و سبز و رنگی تزئین می کنند و در آن روز مولودی می خوانند و جشن می گیرند.

آداب و رسوم مردم کیش

سفر به جزیره کیش با یک کلیک:


فرم ارسال نظرات
نام:
تلفن همراه:
کد:
پیام شما:
این فیلدها را پر کنید.برچسب‌ها

‌مطالب مرتبط
‌مطالب پیشنهادی
از دل خود به دل دوست سفر باید کرد...

021 46 01 39 23
تهران، کبیری طامه (شاهین شمالی)، روبروی مجموعه ورزشی خرم شاد، نبش 10 متری اول، پلاک 1، طبقه 4
Copyright © 2023 IranDehkadeh. All right reserved.

دقت کنید:اطلاعیه برای مسافران کیش

امروز 13 تیر 

با ارتباط مستقیم و حذف دلالان، نزدیک به 500 هزار تومان بن تخفیف(تفریحات آبی و کشتی های کیش)فراهم شده است. اگر تمایل دارید که رایگان برای شما ارسال گردد، شماره خود را وارد نمایید.