ایران دهکده
021 46 01 39 23

درخت سبز کیش

 

500 هزار تومان تخفیف تفریحات کیش برای هر نفر

فقط اگر عازم کیش هستید، جهت ارسال بن تخفیف، تاریخ ورود خود را نیز وارد نمایید.

 

 
 

درخت سبز کیش یکی از درخت های عجیب کیش

یکی از مناطقی که گردشگران جزیره کیش را به سمت خود جذب می کند، مجموعه درخت سبز می باشد. این درخت یکی از جاذبه های کیش می باشد.

در انتهای  مسیر آبرفتی جزیره کیش، آب دریا در قسمت شمالی جزیره که به دره پرتغالی ها معروف است، می ریزد. به همین دلیل منطقه درخت سبز از سرسبزی خاصی برخوردار است. منطقه درخت سبز با پوشش گیاهی درختان لور، گونه نادری از درختان که فقط در نواحی جنوب کشور می روید، پوشیده شده است.

درخت لور کیش

سرسبزی منطقه درخت سبز کیش و وجود نرده ها و ساختمان های پیرامون محوطه درخت سبز، محوطه را شبیه به مناطق شمال کشور کرده است.  اما یکی از عواملی که گردشگران  را به این نقطه جذب می کند، وجود درخت افسانه‌ای "درخت سبز" است.

 

درخت سبز کهنسال‌ترین درخت «لور» جزیره می‌باشد و گفته می‌شود در حدود  ۵۰۰ تا ۶۰۰ سال عمر دارد. بر شاخه های این درخت، پارچه ها و نخ های سبز رنگ گره زده شده است که بیانگر عقاید خاص اهالی جزیره کیش است. عده‌ای  از مردم بر این باور هستند که درخت سبز شگون دارد و به همین دلیل برای برآورده شدن نیازشان پارچه‌هایی به شاخه‌های آن وصل می کنند.

مجموعه درخت سبز دارای آلاچیق  بازدید رایگان گردشگران ساخته شده است و مسیر های پیاده رو با چراغ‌های فانوسی شکل در میان فضای سبز با گل های کاغذی رنگارنگ، شما را به سوی جاذبه اصلی این مجموعه می‌برد. در این مجموعه نمازخانه، رستوران فصلی، بوفه و سرویس بهداشتی نیز وجود دارد.

 درخت سبز کیش

 

 

مجموعه درخت سبز در کنار دو جاذبه دیگر مهم گردشگری کیش واقع شده و دارای دو  در ورودی است. یک در آن با ورودی شهر قدیمی حریره مشترک است و ورودی دیگر آن در کنار آب انبار کیش می باشد. که به راحتی می توان از دیگر جاذبه های تفریحی کیش بازدید کرد. همچنین در قسمت جنوبی مجموعه درخت سبز، مجموعه کاریز قرار دارد.

 درخت لور کیش

پوست کهنسال درخت لور و برگ‌ها و ریشه‌هایش که از بدنه اصلی آن آویزان هستند، آن را از سایر انواع درختان متمایز می‌سازد. ریشه این درختان طوری رشد می کند که مانند چتری بر روی زمین پخش می شود و گاهی تا چند صد سال عمر می کنند. اگر قصد سفر به کیش را دارید از صفحه تور کیش ما دیدن کنید.

لینک های پیشنهادی

 

 


فرم ارسال نظرات
نام:
تلفن همراه:
کد:
پیام شما:
این فیلدها را پر کنید.برچسب‌ها

‌مطالب مرتبط
‌مطالب پیشنهادی
از دل خود به دل دوست سفر باید کرد...

021 46 01 39 23
تهران، کبیری طامه (شاهین شمالی)، روبروی مجموعه ورزشی خرم شاد، نبش 10 متری اول، پلاک 1، طبقه 4
Copyright © 2023 IranDehkadeh. All right reserved.

دقت کنید:اطلاعیه برای مسافران کیش

امروز 13 تیر 

با ارتباط مستقیم و حذف دلالان، نزدیک به 500 هزار تومان بن تخفیف(تفریحات آبی و کشتی های کیش)فراهم شده است. اگر تمایل دارید که رایگان برای شما ارسال گردد، شماره خود را وارد نمایید.