ایران دهکده
021 46 01 39 23

چه تعداد از دندان ها باید لمینت شوند؟

چه تعداد از دندان ها باید لمینت شوند؟

بستگی به این دارد که لبخند شما چقدر بزرگ است؟ وقتی به آینه نگاه می کنید و لبخند می زنید، چند دندان می بینید؟

چقدر دندانهایتان سفید است؟ کمی یا زیاد؟ آیا از میزان سفید بودن دندان هایتان راضی هستید؟

آیا علاوه بر رنگ  دندان ها، می خواهید طول، عرض، شکل یا اندازه کلی دندان هایتان را تغییر دهید؟

به عبارت ساده تر، هرچه لبخند شما بزرگتر باشد و تغییراتی که می خواهید بیشتر باشد، باید دندان های بیشتری را لمینت دندان کنید.

بستگی به این دارد که لبخند شما چقدر بزرگ است؟ وقتی به آینه نگاه می کنید و لبخند می زنید، چند دندان می بینید؟

چقدر دندانهایتان سفید است؟ کمی یا زیاد؟ آیا از میزان سفید بودن دندان هایتان راضی هستید؟

آیا علاوه بر رنگ  دندان ها، می خواهید طول، عرض، شکل یا اندازه کلی دندان هایتان را تغییر دهید؟

به عبارت ساده تر، هرچه لبخند شما بزرگتر باشد و تغییراتی که می خواهید بیشتر باشد، باید دندان های بیشتری را لمینت دندان کنید.

بسیاری از دندانپزشکان لبخند کامل یک بیمار را از زوایای مختلف عکس می گیرند و در مورد تعداد لمینت دندان لازم تصمیم می گیرند. در نهایت تصمیم گیری در مورد اینکه چه تعداد لمینت دندان انجام دهید، به عهده ی خودتان است.

برای اینکه بدانید چه تعداد از دندان های شما نیاز به لمینت دارند، فقط از روبرو به لبخند خود نگاه نکنید -  نیم رخ لبخند خود را  هم نگاه کنید. خیلی ها فکر می کنند فقط 6 دندان موقع لبخند زدن دیده می شود، زیرا وقتی در آینه نگاه می کنند همین تعداد دندان را می بینند. اما اگر سر خود را کمی به یک طرف بچرخانید، متوجه خواهید شد که احتمالاً حداقل 8 یا 10 دندان در موقع لبخند زدن دیده می شوند.

البته اگر موقع  لبخند زدن فقط از 1-2 دندان خود ناراضی هستید، همیشه این گزینه را دارید که فقط روی آن دندانهای خاص لمینت دندان انجام دهید. فقط به این دلیل که دندانهای زیادی را در لبخند نشان می دهید به این معنا نیست که همه آنها به لمینت سرامیکی یا کامپوزیت ونیر نیاز دارند، اما اگر می خواهید کل لبخند خود را تغییر دهید، باید در مورد درمان تمام دندان هایی که در لبخند شما دیده می شوند، برنامه ریزی کنید.

اگر قصد انجام لمینت دندان و یا کامپوزیت دندان را دارید و خودتان نمی توانید تصمیم بگیرید که چه تعداد از دندان هایتان را لمینت یا کامپوزیت کنید بهتر است، متخصصین دندانپزشکی در کلینیک سیب سفید شما را در همه ی موارد، از قبیل اینکه آیا شما می توانید لمینت یا کامپوزیت کنید؟ قیمت لمینت دندان، قیمت کامپوزیت دندان، قیمت ایمپلنت دندان و هر سوالی که در مورد ایمپلنت دندان، لمینت سرامیکی و کامپوزیت ونیر دارید، راهنمایی خواهند نمود. برای ویزیت و مشاوره رایگان در کلینیک دندانپزشکی سیب سفید با شماره ی 09122234921 تماس بگیرید و یا تصویر لبخند خود را به شماره ی 09122234921 در واتساپ یا تلگرام ارسال کنید.

به راحتی می توان فهمید که اگر می خواهید تغییر چشمگیری در رنگ لبخند خود ایجاد کنید، نمی توانید از نیمه راه متوقف شوید. این یکی از مهمترین دلایلی است که باید در نظر بگیرید در هنگام لبخند زدن چه تعداد از دندان هایتان دیده می شوند. اگر می خواهید دندان های بسیار سفید تر و روشن تری داشته باشید، باید تمام دندان هایی را که موقع لبخند زدن دیده می شوند لمینت دندان یا کامپوزیت دندان انجام دهید. گاهی اوقات ممکن است لازم باشد دندان های جلو در فک پایین را نیز لمینت یا کامپوزیت کنید.

غالباً بیماران فرض می کنند که برای یک مجموعه هماهنگ از دندان، به لمینت دندان برای هر دو دندان بالا و پایین احتیاج دارند، اما این همیشه ضروری نیست. خط لبخند هر شخص منحصر به فرد است و این بستگی به تعداد دندانهای تحتانی دارد که موقع لبخند زدن دیده می شوند. ممکن است شما اصلا نیازی به لمینت دندان برای دندان های فک پایین نداشته باشید. به جای درمان با روکشهای لمینت دندان، ممکن است تغییرات زیبایی کمی مانند بلیچینگ دندان را بر روی برخی از دندانهای فک پایین لازم داشته باشید.

اگر سفیدی دندانهای خود را از قبل حفظ کرده اید، آزادی بیشتری برای انتخاب تعداد لمینت دندان دارید. در حقیقت، اگر رنگ طبیعی دندان های خود را دوست دارید، ممکن است فقط روی دندان هایی که احساس ناخوشایندی نسبت به آنها دارید لمینت دندان انجام دهید. در انتخاب رنگ لمینت سرامیکی خود دقت کنید و  در نظر بگیرید که لمینت و کامپوزیت دندان را نمی توان دوباره سفید کرد!

اگر  قصد انجام لمینت دندان و یا کامپوزیت را دارید، برای ویزیت و مشاوره رایگان در کلینیک دندانپزشکی سیب سفید با شماره ی 09122234921 تماس بگیرید و یا تصویر لبخند خود را به شماره ی 09122234921 در واتساپ یا تلگرام ارسال کنید. کلینیک دندانپزشکی سیب سفید خدمات خود را شامل لمینت دندان، کامپوزیت دندان و ایمپلنت دندان بصورت اقساط بلند مدت ارائه می دهد. قیمت لمینت دندان در کلینیک دندانپزشکی سیب سفید 1100000 تومان برای هر واحد دندان، قیمت کامپوزیت دندان 490 هزار تومان و قیمت ایمپلنت دندان 2900000 تومان می باشد.

 

کامپوزیت بهتر است یا لمینت؟

بسته به اینکه شما می خواهید چه تغییراتی را روی دندان های خود انجام دهید ممکن است کامپوزیت دندان یا لمینت دندان برای شما مناسب باشد. همچنین انتخاب کامپوزیت یا لمینت ممکن است وابسته به قیمت لمینت دندان، قیمت کامپوزیت دندان و دوام هر کدام از آنها داشته باشد. اگر شما به دنبال اصلاح لبخند خود با یک هزینه مقرون به صرفه هستید، کامپوزیت دندان می تواند گزینه خوبی برای شما باشد. اما اگر بودجه برایتان مهم نیست و بیشتر ماندگاری بلند مدت برایتان مهم است، باید گفت به دلیل اینکه طول عمر لمینت دندان نسبت به طول عمر کامپوزیت دندان بیشتر است، بهتر است لمینت سرامیکی را برای اصلاح طرح لبخند خود انتخاب کنید. همچنین تفاوت های دیگری نیز بین لمینت دندان و کامپوزیت دندان وجود دارند. روش انجام لمینت دندان با کامپوزیت دندان متفاوت است. همچنین شفافیت و زیبایی لمینت دندان بیشتر از کامپوزیت دندان است. علاوه بر این مقاومت لمینت سرامیکی در برابر تغییر رنگ و لکه گیری بیشتر از کامپوزیت ونیر است.در آخر تمام زیبایی و خروجی کار به دکتر دندانپزشک برمیگردد که باید با دقت و با تحقیقات کامل پزشک را پیداکنید ما در کلینیک سیب سفید به شما درباره انتخاب دکتر کمک خواهیم کرد.مانند دکتر ایزدی دکتر پیشوا دکتر میری و...

برای دندان های کج لمینت دندان بهتر است یا ارتودنسی

پیشنهاد می کنیم به این صورت فکر کنید:

اگر دندان های شما بصورت کامل کج هستند و دوست دارید که لبخند شما صاف و زیبا شود، ارتودنسی دندان را انتخاب کنید. حتی اگر مدت درمان کمی طولانی تر شود، این روش ارزان تر و غیر تهاجمی است. اگر دندانهای شما به شدت لکه دار شده، شکسته شده یا حتی اگر با وجود صاف بودن زشت به نظر می رسند، لمینت سرامیکی گزینه بهتری است. روکش های لمینت دندان می توانند دندانها را زیبا جلوه دهند. گاهی اوقات، ممکن است ابتدا به ارتودنسی دندان احتیاج داشته باشید، سپس روکش های لمینت دندان.


فرم ارسال نظرات
نام:
تلفن همراه:
کد:
پیام شما:
این فیلدها را پر کنید.


از دل خود به دل دوست سفر باید کرد...

021 46 01 39 23
تهران، کبیری طامه (شاهین شمالی)، روبروی مجموعه ورزشی خرم شاد، نبش 10 متری اول، پلاک 1، طبقه 4
Copyright © 2023 IranDehkadeh. All right reserved.

دقت کنید:اطلاعیه برای مسافران کیش

امروز 13 تیر 

با ارتباط مستقیم و حذف دلالان، نزدیک به 500 هزار تومان بن تخفیف(تفریحات آبی و کشتی های کیش)فراهم شده است. اگر تمایل دارید که رایگان برای شما ارسال گردد، شماره خود را وارد نمایید.