ایران دهکده
021 46 01 39 23

سفری بیاد ماندنی به کشور زیبای ارمنستان

سفری بیاد ماندنی به کشور زیبای ارمنستان

اگر قصد سفر به خارج از کشور و سپری کردن لحظاتی رویایی را دارید ما به شما تور ارمنستان را پیشنهاد می کنیم.جاذبه های گردشگری ارمنستان در تمام فصول سال زبانزد تمامی توریستان سراسر جهان می باشد. منطقه کوهستانی قفقاز بین آسیا و اروپا یک کشور و جمهوری شوروی سابق است. در میان نخستین تمدن های مسیحی، توسط اماکن مذهبی از جمله معبد یونانی-رومی گارنی و کلیسای جامع اچمیادزین قرن چهارم، مقر کلیسای ارمنستان تعریف شده است.

اگر قصد سفر به خارج از کشور و سپری کردن لحظاتی رویایی را دارید ما به شما تور ارمنستان را پیشنهاد می کنیم.جاذبه های گردشگری ارمنستان در تمام فصول سال زبانزد تمامی توریستان سراسر جهان می باشد. منطقه کوهستانی قفقاز بین آسیا و اروپا یک کشور و جمهوری شوروی سابق است. در میان نخستین تمدن های مسیحی، توسط اماکن مذهبی از جمله معبد یونانی-رومی گارنی و کلیسای جامع اچمیادزین قرن چهارم، مقر کلیسای ارمنستان تعریف شده است.

  1. مرکز شهر ایروان باستان

پایتخت ارمنستان  در تور ارمنستان آفردار سفر باتو، ایروان، شهری دنج است که به دلیل معماری بسیار زیبا و مشهور مشهور است. این شهر دارای قدمتی چند قرن است - براساس کتیبه میخی شاه ارگتی، شاه اورارتین، در سال 782 قبل از میلاد ساخته شده است، که نشان می دهد ایروان قدیمی تر از رم است! برای کسانی که برای اولین بار در ایروان هستند، توصیه می کنیم از مرکز آن که بخاطر شاهکارهای بی نظیر معماری، کافه های دنج، رستوران ها و پارک های زیبا معروف است بازدید کنید. قلب پایتخت توسط میدان جمهوری ساخته شده است و توسط معمار مشهور ارمنی الکساندر تامانیان در سال 1924 طراحی شده است. این ساختمان توسط بناهای مهمی همچون موزه تاریخ ارمنستان و خانه دولت ساخته شده است.

 

  1. اچمیادزین

شهر اچمیادزین در حدود 20 کیلومتری ایروان (30 دقیقه با ماشین) واقع شده است یکی دیگر از جاذبه های گردشگری ارمنستان می باشد. ارمنستان اولین کشوری در جهان است که مسیحیت را به عنوان یک آیین دولتی پذیرفت (در سال 301 میلادی) و کلیسای جامع اچمیادزین برای گرامیداشت این کار ساخته شد. اچمیادزین که در سایت یک معبد باستانی باستانی ساخته شده است، مرکز دینی همه ارامنه است.

  1. صومعه تاتیو

چهار ساعت طول کشیدن (253 کیلومتر) برای رسیدن به صومعه تاتیو از ایروان با ماشین است اما واقعاً ارزش این تلاش را دارد! بازدید از این صومعه یکی از محبوب ترین کارهایی است که در ارمنستان برای بازدید کنندگان انجام می شود. این صومعه بنایی با شکوه قرون وسطایی (قرن نهم میلادی) است که در حاشیه یک دره عمیق واقع شده و با مناظر شگفت انگیز کوهستانی احاطه شده است. برای رسیدن به صومعه، می توانید کابین اتومبیل (که در کتاب رکوردهای گینس ذکر شده طولانی ترین زمان در جهان است) را بگیرید. حدود 20 دقیقه در این گور عمیق سر خواهید زد و از مناظر خارق العاده لذت خواهید برد.

 

  1. دریاچه سوان

دریاچه خیره کننده سوان یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری ارمنستان است. این دریاچه به ویژه در تابستان در بین مردم محلی و گردشگران رواج دارد. در ارتفاع 1900 متری دریاچه سوان نیز یکی از مرتفع ترین دریاچه های جهان به حساب می آید و گاهی به نظر می رسد که آبهای لاجورد به لمس آسمان است. زیبایی این دریاچه لقب "مروارید طبیعت ارمنی" را به دست آورده است.

  1. گذر سلیم

در مسیر سواان به ایروان می توانید از تماشای یکی از زیباترین مناظر طبیعی ارمنستان: گذرگاه سلیم دیدن کنید. این گذر زمان بخشی از جاده معروف ابریشم بود که اروپا را با خاور دور پیوند می داد. کاروانسرای باستانی (مکانی استراحت برای بازرگانان در جاده ابریشم) تا امروز ایستاده است. نمای دره حاشیه زیر به سادگی نفسگیر است. با بازدید از سایت سفر باتو تور آنکارا ارزان قیمت بخرید.

  1. جرموک

جرموک به دلیل دارا بودن آبهای معدنی شفابخش و آب و هوای معتدل یکی از محبوب ترین آبگرم های ارمنستان است. این شهر بیش از 40 چشمه حرارتی دارد! در جرموک می توانید به طور رایگان و با طعم رایگان آبهای معدنی شفابخش از گالری آب دیدن کنید. فراموش نکنید که از محبوب ترین جاذبه بازدید کنید - آبشار جرموک، که دومین آبشار بزرگ در ارمنستان است. آب از ارتفاع حدود 70 متر پایین می آید. تور ارمنستان شما را به دیدن این چشم انداز زیبا در ارمنستان تشویق می کند.

 

  1. کاراهونج

در منطقه سنونیک که در حدود 200 کیلومتری ایروان واقع شده است، یکی از قدیمی ترین و محبوب ترین مکان های بزرگ مسیحی ارمنستان به نام های کاراهونژ یا زوراتس کرر ("ارتش سنگ ها") را پیدا خواهید کرد. در یک فلات در ارتفاع 1770 متر واقع شده است و از بیش از 200 سنگ تشکیل شده است که هر یک از آنها دارای سوراخ هایی به قطر 5 سانتی متر است. این سازه برای دانشمندان رمز و راز باقی مانده است که نسخه های مختلفی در مورد ریشه و استفاده از آن دارند - محبوب ترین نسخه بیان می کند که ساخت این بنا به قرن ششم قبل از میلاد مسیح برمی گردد و به عنوان یک رصدخانه برای تماشای ستاره ها استفاده می شود.

 

8.صومعه نوراوانک

هنگام مسافرت به سراسر ارمنستان، متوجه خواهید شد که این کشور از نظر صومعه غنی است و نوراوانک یکی از برجسته ترین آنها در کل کشور است. تپه های آجری و سرخ رنگ صومعه ای را محافظت می کند، که در قرن سیزدهم ساخته شده است..

9.گورستان

شهر گورستان دومین شهر بزرگ کشور است و ارزش بازدید از اینجا را دارد. پس از بررسی زندگی در شهر، به مناظر سیاه قلعه بروید تا منظره های زیبایی از شهر جورجیا را ببینید و بازدید از مجسمه مادر ارمنستان واقع در همان نزدیکی را فراموش نکنید. عاشقان موزه نیز از وقت خود در اینجا لذت خواهند برد، زیرا این شهر دارای برخی از مهمترین مؤسسات فرهنگی کشور از جمله موزه معماری ملی و زندگی شهری دزیتگشتیان، موزه خانه سرگئی مرکوروف و موزه خانه خواهران اسلامازیان است.

 

 

 

 


فرم ارسال نظرات
نام:
تلفن همراه:
کد:
پیام شما:
این فیلدها را پر کنید.


از دل خود به دل دوست سفر باید کرد...

021 46 01 39 23
تهران، کبیری طامه (شاهین شمالی)، روبروی مجموعه ورزشی خرم شاد، نبش 10 متری اول، پلاک 1، طبقه 4
Copyright © 2021 IranDehkadeh. All right reserved.

دقت کنید:اطلاعیه برای مسافران کیش

امروز 13 تیر 

با ارتباط مستقیم و حذف دلالان، نزدیک به 500 هزار تومان بن تخفیف(تفریحات آبی و کشتی های کیش)فراهم شده است. اگر تمایل دارید که رایگان برای شما ارسال گردد، شماره خود را وارد نمایید.