ایران دهکده
021 46 01 39 23

چرا مردم تور مشهد با قطار را ترجیح می دهند؟

چرا مردم تور مشهد با قطار را ترجیح می دهند؟

از میان تمامِ وسایل حمل و نقل، معمولا قطار، اولین و بهترین انتخاب برای مسافرت به مشهد است، زیرا در سال‌های اخیر با توجه به گران شدنِ بلیط هواپیما، و البته سختی سفر با اتوبوس و استهلاک ماشین شخصی، قطار می‌ تواند معقول ‌ترین و به صرفه ‌ترین گزینه باشد.

 

از میان تمامِ وسایل حمل و نقل، معمولا قطار، اولین و بهترین انتخاب برای مسافرت به مشهد است، زیرا در سال‌های اخیر با توجه به گران شدنِ بلیط هواپیما، و البته سختی سفر با اتوبوس و استهلاک ماشین شخصی، قطار می‌ تواند معقول ‌ترین و به صرفه ‌ترین گزینه باشد.

با این تفاسیر، معمولا سفر به مشهد آن هم با قطار، طرفدارانِ بیشتری دارد. هر روزه آگهی ‌های تبلیغاتی زیادی را در خصوصِ " تور مشهد با قطار " تورِ ارزانِ مشهد با قطار و.... را می‌بینیم.

اما تا به حال به مزایای استفاده از این نوع تور‌ها فکر کرده‌اید؟ چه چیز وجه تمایزِ سفر به مشهد، آن‌هم با قطار خواهد بود؟ آن هم قطار‌های کنونی و پیشرفت چشمگیرِ خطوط ریلی در سال‌های اخیر.

بیش از 100 سال از ورود ریل‌های راه آهن و اختراعی به نامِ قطار، می‌گذرد. این خط‌های آهنین، نقشِ مهمی در زندگی ما بازی می‌کنند و هر ساله میلیون‌ها نفر را جابجا کرده و به مقاصد خود، می‌رسانند. برخی مسیرها به قدری کوتاه هستند که قطار‌های آن ها، بدون صندلی می‌باشند.

و برخی از قطار ها، به دلیلِ ساعات طولانی حضور مسافرین، دارای کوپه‌های بزرگ و دونفره با سرویس و حمامِ اختصاصی می ‌باشند. تمام این عوامل کنار یکدیگر دست به دست هم داده اند تا امروز تور مشهد با قطار یکی از اولیت های مسافرین شود.

3 دلیل مهم برای اینکه انتخاب تور مشهد با قطار را در اولویت قرار دهید

مسیر راه آهنِ تهران - مشهد، از جمله مسیر‌ های پر تردد و حیاتی به حساب می‌آید. قطار‌ های این مسیر، از امکانات قابل توجهی برخوردارند و آن هم به دلیلِ خاص بودنِ مسیر می‌باشد. این اهمیت به دلیلِ نقشِ مهمِ این شهر در عرصه‌ های مذهبی، فرهنگی و اقتصادی می ‌باشد که توانسته تاثیر بسزایی را در صنعت توریسمِ کشور، ایفا کند.

در تور مشهد با قطار، حدود 11 ساعت در مسیرخواهید بود. در ادامه به بررسی دلایلی می پردازیم که شما را قانع می کند تا با قطار به مشهد مسافرت کنید.

1-     تور مشهد با قطار سریع ‌السیر‌ شما را زودتر از حد تصور به مقصد می رساند

قطار های معمولی، عمدتا زمانِ بیشتری را برای رساندن ِشما به مقصد، در نظر دارند. اما قطار های سریع السیر تمرکز بیشتری روی سرعت دارند. اگر سرعت برایتان اهمیت داشته باشد، گزینه های متنوعی برای انتخاب دارید.

به طور مثال قطار های فدک که عنوان لوکس ترین قطار های ایران را به خود اختصاص داده، با سرعت 200 کیلو متر بر ساعت شما را در مدت زمان 10 الی 11 ساعت به مشهد می رساند. همچنین قطار های قدیمی تر مانند قطار های اتوبوسی ماهان با سرعت 160 کیلومتر بر ساعت می توانند انتخاب خوبی برایتان باشند. با قطار های سریع السیر می توانید در مدت زمانِ کمتر و با ایمنی بالا‌تر به مقصد خود برسید.

 

2-     امکانات قطار های تهران مشهد لذت مسافرت را چند برابر می کند

اینکه چقدر در قطار راحت باشید یا چه امکاناتی در اختیارتان قرار میگیرد کاملا بستگی به نوع قطاری که انتخاب کردید دارد اما در کل امکانات خوبی در اختیار شما قرار می گیرد تا احساس راحتی داشته باشید.

در طول سفر با قطار  شما کاملا ازادید که به واگن بار یا رستوران بروید. قهوه ای بنوشید و یا در صندلی خود لم دهید و فیلمِ مورد علاقه خود را تماشا کنید و اگر سفر در شب را دوست داشته باشید، می توانید بعد از یک استراحت راحت، صبحانه را در مشهد بخورید.

3-     معمولا ایستگاه های قطار تهران مشهد به مرکز شهر نزدیک هستند

ایستگاه های قطار در مراکز شهرها هستند و اغلب در کنار آنها ایستگاه تاکسی و مترو وجود دارد. با انتخاب قطار در هزینه و زمان رسیدن به ایستگاه بسیار صرفه جویی می کنید.

 

مشهد است و سوغاتِ متبرکش!

اگر با قطار از مشهد به سمتِ شهر خود حرکت می‌کنید، می توانید با خیالِ راحت چمدانِ خود را از سوغات پر کنید. دغدغه محدودیت بار و وزنِ چمدان را، در تور مشهد با قطار، نخواهید داشت. در کنار تمامِ این مزایا، بلیت های قطار دارای شرایط کنسلی راحت تری نسبت به هواپیما‌ هستند. اگر شما یک دوستدارِ محیط زیست هم باشید که چه بهتر، زیرا سفر با قطار آلودگی کمتری را برای محیط زیست به همراه دارد. برای همین سفر با قطار را سفر سبز نام گذاری کرده‌اند. البته استفاده از قطار برای خانواده‌های پر جمعیت، بسیار بصرفه تر از هواپیما است. خصوصا برای خانواده هایی که فرزند کوچک دارند.

 

اگر با خواندنِ این مطلب، دلتان هوای بارگاه امام رضا(ع) را کرد و تصمیم به سفر گرفته‌اید، نگران نباشید. اکنون علاوه بر به دست آوردن آگاهی نسبی در خصوصِ مزایای تور مشهد با قطار، می توانید آژانس مسافرتی پرواز ایرانیان کهن را به عنوان میزبان ِخود برای این سفر انتخاب کنید. این آژانس به صورت ویژه و تخصصی تورهای مشهد مقدس را، برگزار می‌نماید. در خاتمه، سفر خوبی را برایتان آرزومندیم.


فرم ارسال نظرات
نام:
تلفن همراه:
کد:
پیام شما:
این فیلدها را پر کنید.


از دل خود به دل دوست سفر باید کرد...

021 46 01 39 23
تهران، کبیری طامه (شاهین شمالی)، روبروی مجموعه ورزشی خرم شاد، نبش 10 متری اول، پلاک 1، طبقه 4
Copyright © 2023 IranDehkadeh. All right reserved.

دقت کنید:اطلاعیه برای مسافران کیش

امروز 13 تیر 

با ارتباط مستقیم و حذف دلالان، نزدیک به 500 هزار تومان بن تخفیف(تفریحات آبی و کشتی های کیش)فراهم شده است. اگر تمایل دارید که رایگان برای شما ارسال گردد، شماره خود را وارد نمایید.