ایران دهکده
021 46 01 39 23

دریاچه‌های استانبول

استانبول بی شک از نظر بسیاری از گردشگران و مسافران ترکیه از بهترین شهرهای این کشور است که جاهای دیدنی،تفریحی و تاریخی فراوانی دارد.از جمله مکان‌های دیدنی و تفریحی استانبول میتوان به دریاچه‌های آن اشاره کرد.

قطعاً بسیاری از ما در سفر به دنبال آرامش و محیطی دلنشین هستیم که به دور از مشغله‌های روزمره بتوانیم ساعاتی را در طبیعت غرق شویم و از زیبایی آن بهره ببریم حال اگر بخواهیم این گردشگری خارج از کشور باشد قطعاً کشور همسایه ترکیه وشهر بی‌مانندی مثل استانبول بهترین انتخاب است.

هفت دریاچه استانبول

شهر استانبول دارای یکی از بهترین دریاچه‌هاست که به هفت دریاچه معروف است.در واقع این دریاچه زیبا هفت دریاچه وصل شده بهم است که فضای بسیار زیبایی را به وجود آورده است.این هفت دریاچه دارای عمق‌های مختلفی هم هستند که در یک دره که بر اثر زلزله‌های متوالی ایجاد شده‌اند.

 هفت دریاچه آبانت در مساحت 550 هکتار قرار دارد که اطراف آن حدود 2020 هکتار پارک ملی احداث شده است.این مکان یکی از بهترین گرینه‌ها برای کسانی است که به کوه‌نوردی علاقه دارند چرا که هفت دریاچه ویووی زیبایی برای کوهنوردان منطقه ایجاد کرده است.در این منطقه خانه‌های کوچک ییلاقی مختص گردشگران احداث شده که متعلق به وزارت جنگلداری ترکیه است.بنابراین اگر گردشگران این منطقه را جهت تفریح انتخاب کنند می‌توانند از خانه‌های ییلاقی استفاده کنند.

علاوه بر مطالب گفته شده این منطقه به دلیل وجود آهو و ماهی قزل‌آلا بسیار مورد توجه شکارچیان و ماهیگیران به خصوص از ماه آوریل تا سپتامبر قرار گرفته است.

این هفت دریاچه به ترتیب دارای نام‌های:دریاچه بزرگ(Buyukgol)،دریاچه خنک(Seringol)،دریاچه عمیق(Deringol)،دریاچه زیبا(Nazligol)،دریاچه کوچک(Kucukgol)،دریاچه باریک(Incegol)،دریاچه نی دار(Sazligol)

 

این دریاچه را در تور استانبول از دست ندهید قطعا یکی از بهترین و آرامش بخشترین جاهای دیدنی و تفریحی استانبول است.

 دریاچه آبانت

یکی دیگر از معروفترین دریاچه‌های استانبول که طرفداران زیادی دارد دریاچه آبانت است که در بزرگراه بین آنکارا و استانبول قرار گرفته است.این دریاچه‌ در انبوه درختان کاج پنهان شده و زیبایی خود را با نیلوفرهای آبی که بر روی آن نقش بسته‌ تکمیل کرده است.این دریاچه هم مانند هفت دریاچه به وجود ماهی‌ قزل آلا مشهور است.بهترین و دیدنی‌ترین فصل دریاچه آبانت،فصل پاییزه.

اگر شما هم مایل به بازدید از این دریاچه‌ها هستید میتوانید از هتل خود تور هر یک از دریاچه‌ها را خریداری کنید.این تور شامل ترانسفر رفت ، برگشت و لیدر می‌باشد.این تور را در فصل پاییز از دست ندهید.

 

برای مشاهده نرخ تور استانبول با هتل های مختلف اینجا کلیک کنید.

اطلاعات بیشتر در مورد تورهای ایران دهکده:


فرم ارسال نظرات
نام:
تلفن همراه:
کد:
پیام شما:
این فیلدها را پر کنید.برچسب‌ها

‌مطالب مرتبط
‌مطالب پیشنهادی
از دل خود به دل دوست سفر باید کرد...

021 46 01 39 23
تهران، کبیری طامه (شاهین شمالی)، روبروی مجموعه ورزشی خرم شاد، نبش 10 متری اول، پلاک 1، طبقه 4
Copyright © 2023 IranDehkadeh. All right reserved.

دقت کنید:اطلاعیه برای مسافران کیش

امروز 13 تیر 

با ارتباط مستقیم و حذف دلالان، نزدیک به 500 هزار تومان بن تخفیف(تفریحات آبی و کشتی های کیش)فراهم شده است. اگر تمایل دارید که رایگان برای شما ارسال گردد، شماره خود را وارد نمایید.