ایران دهکده
021 46 01 39 23

موزه باستان شناسی استانبول

موزه های باستان شناسی استانبول یکی از مکان های تاریخی پرطرفدار در تور استانبول برای گردشگران و مسافران است.ساختمان موزه‌ی باستان شناسی در جنوب کاخ توپکاپی در پارک گلهان قرا گرفته و از سه واحد اصلی تشکیل شده است:موزه های باستان شناسی استانبول، موزه شرق باستان و عمارت کاشی شده استانبول

 موزه باستان شناسی استانبول

موزه باستان شناسی استانبول

مجموعه موزه باستان شناسی،اولین موزه ترکیه است که بیش از یک میلیون آثار متعلق به فرهنگ های مختلف از سرزمین های امپریالیستی جمع آوری شده است.موزه باستان شناسی در 13 ژوئن 1891 تحت نام Müze-i Hümayun (موزه امپراتوری)افتتاح شد.در داخل حیاط این مجموعه،موزه‌ی هنر باستانی شرقی،اشکی سارک ازرلری قرارگرفته است و به نمایش آثار پیش از اسلام می‌پردازد.که از جمله آثار برجسته این مجموعه میتوان به آثار هنری بابل باستان اشاره کرد.

موزه باستان شناسی استانبول

موزه باستان شناسی استانبول

یکی از بهترین بخش‌های موزه را می‌توان به قسمت تابوت پادشاهان اختصاص داد.یافته‌هایی که در زمان عثمانی از لبنان آورده شده است و بیشتر آنها تابوت‌هایی هستند که عثمان حمدی بیگ با حفاری درصیدون جنوب لبنان از گورستان‌های پادشاهان صیدون به دست آورده است.علاوه بر یافته‌های بخش صیدون،مجموعه شامل همه‌ی یافته‌های دوران امپراطوری عثمانی نیز می‌باشد.از جمله‌ نمونه‌های بسیار زیبایی که می‌توان نام برد.تابوت‌های ساتراپ،تابوت‌ سیدامارا  و تابوت لیسیان  می‌باشد.

موزه باستان شناسی

 این موزه‌ی بینظیر در اطراف خود پارک بینظیر گلهان را دارد که زمانی در گذشته باغ شاهان عثمانی بوده است و حال مکانی برای تفریح در اطراف موزه که با محوطه‌ی زیبا و آرامش‌بخش درست در مرکز شهر در اختیار گردشگران و کسانی که برای بازدید از موزه آمده‌اند،قرار گرفته است.

موزه باستان شناسی

آدرس موزه‌ی باستان‌شناسی استانبول: Cankurtaran Mh., 34122 Fatih/Istanbul, Turkey

  

برای مشاهده نرخ تور استانبول با هتل های مختلف اینجا کلیک کنید.

اطلاعات بیشتر در مورد تورهای ایران دهکده:


فرم ارسال نظرات
نام:
تلفن همراه:
کد:
پیام شما:
این فیلدها را پر کنید.برچسب‌ها

‌مطالب مرتبط
‌مطالب پیشنهادی
از دل خود به دل دوست سفر باید کرد...

021 46 01 39 23
تهران، کبیری طامه (شاهین شمالی)، روبروی مجموعه ورزشی خرم شاد، نبش 10 متری اول، پلاک 1، طبقه 4
Copyright © 2023 IranDehkadeh. All right reserved.

دقت کنید:اطلاعیه برای مسافران کیش

امروز 13 تیر 

با ارتباط مستقیم و حذف دلالان، نزدیک به 500 هزار تومان بن تخفیف(تفریحات آبی و کشتی های کیش)فراهم شده است. اگر تمایل دارید که رایگان برای شما ارسال گردد، شماره خود را وارد نمایید.